Ú s t í n/L. - Jízda Českých Budějovic pokračuje dál. V Ústí nad Labem obrátili stav utkání a radují se ze tří body. Domácí poprvé v sezóně vyšli doma naprázdno.
so 10. 12. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
ČEZ Motor České Budějovice
2:3 0:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 37. Melka (Roubík), 47. Vl. Brož (Vrdlovec, Z. Doležal) – 32. Walker (Nouza, Čermák), 49. Hřebejk (Chovan, Suchánek), 52. Suchánek (Chovan). Rozhodčí: Würtherle, M. Sýkora – O. Malý, Šimán. Vyloučení: 2:5, navíc Moučka (UNL) 5+OK [HRUB] – Mazanec (ČBU) 5+OK [HRUB]. Využití: 1:0. Diváci: 1 165. Střely na branku: 29:45 (4:20, 9:14, 16:11). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Zakázaná uvolnění: 10:2. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 35:29 (11:10, 13:12, 11:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Zajíc, Přindiš - Melka, Roubík, Macek - Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta - Moučka, Gengel, Navarra - Markulinec, Komárek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába - Vráblík, Mucha, Pavlin, Žovinec, J. Suchánek, M. Mazanec - Walker, Nouza, M. Čermák - Chovan, Pajič, Hřebejk - Šulek, Rob, L. Květoň - Kuchejda, Škoda, Babka. Trenéři: Antonín Stavjaňa, Martin Štrba.

Úvodní vhazování vyhráli hokejisté Motoru. Kotouč zavezli do útočného pásma, ale Soukupa příliš neohrozili. Na druhé straně domácí prověřili hostujícího brankáře, ale ani oni ho nepřekvapili. Budějovičtí působili aktivněji. Usadili se v útočném pásmu a ostřelovali domácího gólmana. Ani Severočeši nezůstali pozadu. Sám před Soukupem se ocitl hostující útočník, ale jeho střela skončila v ochranné síti.

Domácí Přindiš byl vyloučen na dvě minuty za krosček. Hosté tak získali početní výhodu, kterou nakonec nevyužili. Ačkoliv se hrála teprve první třetina, tempo hry se stupňovalo. Macek se dostal do zakončení, ale Gába jeho záměr odhalil. Poté se před jeho bránou strhla menší šarvátka a rozhodčí vykázal Mazance na dvě minuty z ledu. Do konce úvodní dvaceminutovky gól nepadl a hokejisté se rozešli do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu jako úvodní. Aktivnější byli opět Jihočeši. Na trestnou lavici byl poslán za vysokou hůl Nouza a Ústečtí tak získali další početní výhodu. Ale ani ta jim nevyšla a byl to opět ústecký gólman, který musel čelit nepříjemné střele Vráblíka. Hráči Motoru se znovu usadili před Soukupem a vytvořili si tlak. Puk do ústecké branky nepropasírovali. Ani modrožlutí nezůstali pozadu a okupovali útočné pásmo. V polovině utkání stále platil vyrovnaný stav.

Zápasový účet otevřel ve dvaatřicáté minutě Benjamin Walker, který do brány doklepnul střelu Tomáše Nouzi. Budějovičtí se tak ujali vedení 1:0. Radost hostujícím hráčům vydržela pouhých pět minut. Jaroslav Roubík nahrál dobře postavenému Antonínu Melkovi a ten umístil kotouč do klece Gáby. Domácí tak vyrovnali na 1:1. Po tomto gólu zasypali diváci ledovou plochu plyšáky, kteří poputují nemocným dětem. Skóre se do konce prostřední části nezměnilo a po dvou třetinách byl stav 1:1.

Šestnáct vteřin početní výhody si Ústečtí přenesli do poslední dvacetiminutovky. Ale ani tu nevyužili. O chvilku později získali hokejisté Slovanu další výhodu, ale ani v té nebyli úspěšní. Hra nabírala na obrátkách. Oba celky útočily a snažily se prosadit. Hosté měli problémy s disciplínou a za katr usedl Čermák. Gába dlouho odolával střelám Severočechů, ale na střelu Vladimíra Brože byl krátký. Domácí se tak ujali vedení 2:1.

Později se před Gábou strhla potyčka mezi Vrdlovcem a Mazancem. Oba aktéry sudí poslal do sprch. Stav na tabuli se měnil znovu v děvětačtyřicáté minutě. Michal Chovan poslal kotouč rozjetému Štěpánu Hřebejkovi a ten střelou z mezikruží propálil brankáře Slovanu. Jihočeši tak upravili na 2:2. Ale ani toto nebylo vše. O tři minuty později Jakub Suchánek obkroužil bránu domácích a puk procedil za záda Soukupa. Hosté tak odskočili na 3:2.

Atmosféra na ledě houstla. Obě mužstva byla aktivní a zkoušela překvapit soupeře. Minutu před koncem si žlutomodří vyžádali oddechový čas. Čtyřicet vteřin před hvizdem naskočil do pole šestý hráč. Ale ani tato power-play se domácím nepovedla. Dvě sekundy před koncem si vybral time-out i Motor. Žádný další gól už nepadl a Severočeši tak podlehli soupeři 2:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Myslím, že jsme sehráli výborný zápas. Přijelo k nám vedoucí mužstvo tabulky, které má velmi silný kádr. My jsme předvedli parádní výkon s nešťastným koncem pro nás. Alespoň ten bod jsme si zasloužili, když jsme vedli 2:1, je to pro nás málo. Jednou ta série skončit musela, my se teď musíme soustředit na další dva domácí zápasy, které chceme vyhrát. Musím pochválit celé mužstvo, protože předvedli výborný, bojovný výkon a říkám je to škoda, jelikož jsme si ten bod zasloužili."

Antonín Stavjaňa (HC Motor České Budějovice): „Domácí začali špatně a my jsme se přizpůsobili, ale následně jsme to dvěma góly otočili."