Třebíč - Ukončit první polovinu základní části letošního ročníku jel Slovan na led Třebíče. Duel zahájili lépe hokejisté Horácké Slavie, Severočeši ale díky dvěma kanadským bodům Davida Bernada skóre otočili. Hráči klubu z Vysočiny si třetím přesným zásahem vynutili prodloužení, ve kterém rozhodl o prémiovém druhém bodu pro celek Miroslava Macha a Tomáše Mareše již zmiňovaný David Bernad. Pravý obránce první formace se tak může za utkání pyšnit bilancí 1+2.
so 19. 11. 2016, MANN+HUMMEL ARENA
SK Horácká Slavia Třebíč
3:4pp 1:0, 1:2, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 14. Milfait (Malec, Schejbal), 28. R. Zohorna (Niko, Zdráhal), 54. Koch (R. Zohorna) – 30. Melka (M. Vágner, Bernad), 40. D. Merta (Vrdlovec, Z. Doležal), 43. Roubík (J. Kloz, Bernad), 62. Bernad (Melka). Rozhodčí: Kika – Bryška, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 1 560. Střely na branku: 39:22 (15:5, 15:7, 9:7 – 0:3). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dominik Svoboda – J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Koch, Čejka, Lojek, Schejbal, D. Mikyska – R. Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, R. Zohorna, P. Mrázek – Jan Wasserbauer, Psota, T. Havránek – Malec, Milfait, Dymáček. Trenéři: Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák Přindiš, do 40. Zajíc - Z. Doležal, Roubík, Melka - Dalecký, Vrdlovec J. Kloz - Moučka, do 40. Loskot, D. Merta - do 40. Beran Gengel do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Na třebíčský zimní stadion zavítalo Ústí nad Labem, které se nachází na severozápadu Čech. Třebíč nemá na zápasy s tímto soupeřem zrovna ty nejpříjemnější vzpomínky. V minulé sezóně se totiž právě ústečtí Lvi stali katem třebíčských nadějí na postup do předkola play off. Bílé hvězdy se tak musely účastnit bojů o udržení. Tyto boje ovšem byly jen symbolické, protože z praktického hlediska Třebíči sestup nehrozil. Letos by se Třebíč ráda po jednosezóní odmlce vrátila zpátky do play off. Třebíčskou kabinu ovšem sužovala četná zranění, která už však naštěstí pominula. Z obou stran se dal očekávat urputný boj o body, protože oba celky zatím nezažívají nějaké bodové hody. A Třebíč už doma potřebovala opravdu zabrat, jelikož ta série domácích proher se čím dál tím více natahovala.

První větší šanci zápasu si vytvořil ústecký Merta, který se prokličkoval až ke Svobodovi. Jeho střelecký pokus ale třebíčský brankář zneškodnil. Po chybě hostů se ke kotouči dostal Jan Milfait. Jeho tvrdou ránu Soukup vyrazil betonem. Ústečtí hokejisté se provinili faulem a domácí si tak zahráli první přesilovou hru. Eratova rána skončila ve výstroji Soukupa a následovalo vhazování po jeho pravici. Havránkova rána zápěstím orazítkovala Soukupovu masku. Domácí si vytvořili mohutný tlak, ale ani jedna střela nezaplula do ústecké sítě. Hosté se snažili dostat do zápasového tempa. Třebíčští obránci se však obětavě vrhali do střel a Svoboda tak neměl moc práce.Třebíč vzápětí udeřila. Jakub Schejbal vypálil a Soukup vyrazil kotouč do středu útočného pásma, kde stál připravený Jan Milfait, který tvrdou ranou poslal domácí do jednobrankového vedení. Kusko se prodral až před Soukupa, ale nedokázal ho překonat. Lojkovu bombu od modré čáry vyrazil ústecký brankář do rohu kluziště. Třebíč dostala k dispozici přesilovou hru pěti proti třem, která trvala minutu a půl. Eratova rána bez přípravy se otřela o boční síťku branky. Další branka už v první třetině nepadla a domácí šli do kabin s jednobankovým náskokem

Hned na začátku druhé periody prověřil Soukupovu pozornost kapitán třebíčského výběru David Dolníček. Zanedlouho byl vyloučen Tomáš Bartejs za podražení a Ústí nad Labem si zahrálo první přesilovou hru v zápase. Wasserbauer v oslabení vybojoval kotouč a hnal se do útočného pásma. S jeho střelou si však Soukup poradil. Hosté si v přesilovce moc šancí nevytvořili a domácí tak první oslabení v zápase ustáli. Hosté zahrozili pohlednou ranou z kruhu. Svoboda byl ale pozorný a kotouč vyrazil. Radim Zohorna se dostal k odraženému kotouči, položil si ústeckého brankáře a elegantně zakončil. Domácí se tak mohli radovat z dvoubrankového vedení. Po chvíli ovšem hosté vstřelili kontaktní branku. Melka se zbavil dvou dotírajících třebíčských obránců a řítil se na brankáře Svobodu, kterého překonal skvěle provedeným bekhendovým blafákem. Zdráhalovo nahození od modré čáry bylo před Soukupem tečováno, ale v brance neskončilo. Dymáčkova rána skončila na plexyskle za Soukupovou brankou. Domácí chybovali v útočném pásmu a Ústí nad Labem srovnalo stav utkání. Doležalovu ránu dorazil do sítě Merta a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Obrovskou šanci měl ve třetí třetině Jan Kloz. Jeho pokus byl však značně nepřesný a Svoboda nemusel zasahovat. Bernardovo nahození schoval Svoboda do své lapačky. Ústečtí hokejisté vzápětí otočili zápas.Jaroslav Roubík dostal přihrávku od Jana Kloze a propálil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Svobody. Nikovu ránu vytěsnil Soukup mimo branku. Následovala série nepřesných přihrávek. Domácí hokejisté se marně snažili probít do útočného pásma a šance na srovnání se tak zužovaly. Velkou příležitost ke srovnání měl Kristl, ale Soukup výborně zakročil.Třebíč se přece jen dočkala vyrovnání.Patrik Koch dostal přihrávku mezi kruhy a skvěle mířenou střelou překonal brankáře Soukupa. Ke konci třetí třetiny si třebíčští zahráli přesilovku. Tato početní výhoda však zůstala nevyužita. Za stavu 3:3 se šlo do prodloužení.

V prodloužení Svobodu propálil David Bernard a bonusový bod tedy získalo Ústí nad Labem.

Martin Sobotka (SK Horácká Slávia Třebíč): Do utkání jsme vstoupili dobře vstřelili jsme dvě branky a snažili jsme se dát třetí. Neproměnili jsme nájezd a poté jsme z hloupých chyb inkasovali. Soupeř následně otočil zápas. My jsme rádi, že jsme dokázali srovnat a získat bod. K prodloužení nemám co říci. Opravdu letos se nám v prodloužení vůbec nedaří. Snažíme se do prodloužení nasadit různé typy hráčů. Bohužel se nám nepodařili dostat kotouč z obraného pásma a inkasovali jsme. Soupeř nás mačkal a dal docela šťastný gól.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme dnes rádi za to, že jsme získali dva body. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, prohrávali jsme o dvě branky. Byli jsme hodně dole. Nám se ještě letos nepodařilo vyhrát na ledě soupeře za tři body. Třebíč na nás ve třetí třetině tlačila a bylo jenom otázkou času, kdy inkasujeme. Prodloužení je víceméně o štěstí a to jsme dnes měli my.