Ústí nad Labem - Ve 23. kole letošního ročníku WSM Ligy přicestoval na led Ústí nad Labem lídr soutěže z Kladna. Slovan po nepříliš třech vydařených utkáních venku zvládl reputaci na výbornou, když si fotbalovým skórem poradil s Rytíři. Do listiny střelců se zapsal pouze Jaroslav Roubík, první čisté konto si letos do statistik připsal Jakub Soukup. Neporazitelnost Ústí nad Labem po šedesáti minutách na severočeském stadionu pokračuje!
so 12. 11. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
1:0 0:0, 1:0, 0:0

Branka a nahrávka: 27. Roubík (Melka). Rozhodčí: J. Doležal – Čížek, Špringl ml. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2 016. Střely na branku: 20:21 (8:6, 8:7, 4:8). Průběh utkání: 1:0. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 5:3. Vyhraná vhazování: 30:28 (11:7, 9:12, 10:9). Nejlepší hráči: Antonín Melka - Miroslav Hanuljak.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Zajíc, Přindiš, Husák – Z. Doležal, Roubík, Melka – Dalecký, Vrdlovec, J. Kloz – Loskot, Gengel, Moučka – Markulinec, Macek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Hanuljak – P. Hořava, J. Drtina, Ptáček, Ulrych, David Růžička, Kehar, F. Matula – Tenkrát, Burger, Machač – D. Tůma, Kubík, P. Ton – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Pekr, Zikmund, Redlich. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Úvodní vhazování vyhráli domácí. Ústečtí rozjeli útočnou akci, ale Hanuljak ukryl kotouč v lapačce. Domácí uzamkli Rytíře v jejich pásmu, ale gól z této akce nepadl. Jánský z Kladna fauloval a Severočeši získali početní výhodu. Tu ale nezužitkovali.

A vylučovalo se i na druhé straně. Dvouminutový trest vyfasoval Loskot. Hosté se usadili v útočném pásmu a ostřelovali Soukupa ze všech možných pozic. Branku ale nevstřelili. Hra se přelévala ze strany na stranu. Ani jednomu týmu se nepodařilo skórovat. Po první dvacetiminutovce byl stav 0:0.

Druhá část se nesla v podobném tempu jako úvodní. Severočeši mohli otevřít skóre při přesilové hře, ale ani výhoda jednoho muže v poli navíc jim nevyšla. Na první branku utkání si diváci museli počkat do 40. minuty. Antonín Melka obkroužil Hanuljakovu klec, nahrál před bránu Jaroslavu Roubíkovi a ten se nemýlil. Krušnohorci se tak ujali vedení 1:0.

O senzaci se mohli žlutomodří postarat znovu o chvilku později, když se ocitli v přečíslení tři na jednoho. Loskotovi puk sklouzl z hole a skončil v rohu kluziště. Hosté kombinovali v útočném pásmu. Jejich střely přesný cíl nenašly. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a po dvou periodách platil stav 1:0 ve prospěch domácích.

Vstup do třetího dějství se lépe povedl Středočechům, když vyhráli počáteční vhazování. Oba týmy se přetahovaly o kotouč a zkoušely překvapit soupeře. Za brankou zůstal ležet Gengel, který se poté s pomocí spoluhráčů odbelhal na střídačku. Na dvě minuty byl vyloučen Dalecký a hosté tak získali početní výhodu. Ale ani tu neproměnili.

Dalecký se cestou z trestné lavice ihned zapojil do hry a střelou z boku vyzkoušel pozornost Hanuljaka. Středočeši kombinovali, ale prosadit se nedokázali. Deset minut před třetí sirénou vedli Ústečtí stále 1:0. Atmosféra na ledě každou minutou houstla. Dvě minuty před koncem si Kladenští vyžádali oddechový čas. Hanuljak zůstal na střídačce a do pole nastoupilo šest hráčů. Power-play bílomodrým nevyšla a Slovan zvítězil těsně, 1:0.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Všichni dnes viděli parádní zápas. My jsme se zlepšili nejen o sto, ale o tisíc procent v bojovnosti a celkovém nasazení. Hráli jsme perfektně dozadu, asi doposud nejlépe v celé sezóně a to dnes rozhodlo. Dnes jsme byli lepší a myslím si, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem."

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Od začátku utkání Ústí chtělo jednoznačně vyhrát víc, než my, což nás mrzí. My jsme začali hrát přibližně pět minut před koncem druhé třetiny a dnes místo střelby jsme si nesmyslně nahrávali. I když to bylo o jediný gól, což se dalo změnit, domácí dnes vyhráli zaslouženě"