Kadaň - Slovan vyjel 15. října 2016 na půdu svého severočeského soupeře. Utkání v Kadani bylo od začátku přetahovaná, která nakonec vyzněla lépe pro Trhače. Ústečtí hokejisté se museli po řádné hrací době smířit s těsnou prohrou 3:4. Rozhodující gól Kadaně vstřelil Nicolas Hlava až v padesáté sedmé minutě. Slovanu nepomohl ani využití oddechového času a následná hra bez brankáře.
so 15. 10. 2016, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
4:3 1:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 6. Hejcman (Hlava, Tejnor), 24. Chlouba (Kůs), 48. R. Havel (Chlouba), 57. Hlava (Kohout) – 13. Kloz (Loskot, Brož), 25. Navarra (Melka), 56. Merta (M. Vágner, Z. Doležal). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 500. Střely na branku: 32:35 (8:13, 12:14, 12:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

SK Trhači Kadaň: T. Král – Trefný, R. Černý, R. Havel, Tejnor, Chalupa, D. Šimek, Blaha – T. Rohan, Kůs, Chlouba. Šťovíček, Hejcman, Kohout – O. Beránek, L. Vrána, Vaněk – Hlava, Wágner, Chrpa. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek, Kamil Koláček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc – Loskot, Vrdlovec, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Gengel, Komárek, Moučka – Macek, Melka, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Úvod zápasu přinesl vyrovnaný hokej. Ve čtvrté minutě se po chybě domácí obrany dostal k puku Macek, ale jeho střela z levého kruhu skončila na vyrážečce domácího brankáře. V páté minutě projel Doležal mezi dvěma obránci Trhačů a zpětnou přihrávkou vybídl Poulíčka, ale hostující útočník nedokázal zasunout kotouč do odkryté branky. O první branku se tak postarali domácí. V přesilové hře se ke kotouči dostal Darek Hejcman, který z ostrého úhlu trefil skulinu mezi horní tyčí a Soukupovým ramenem.

Domácí se po vstřelené brance zatáhli a hrozili pouze ze samostatných průniků. V jednom z nich se Chlouba dostal až před Soukupa, ale hostující brankář včas vysunul levý beton. Slovanu se aktivita vyplatila ve třinácté minutě, když získali výhodu přesilové hry. V té dlouho kombinovali, až nakonec našli skulinu v domácí obraně, když na levém kruhu zůstal osamocený Jan Kloz, který přesnou střelou nad beton domácího brankáře vyrovnal skóre.

Slovan byl i nadále aktivnějším týmem. V 15. minutě se Kloz proháčkoval až před domácí branku, místo střely volil zpětnou nahrávku na Loskota, který minul domácí branku. A Loskot znovu zahrozil v 19. minutě, když zakončoval přečíslení dva na jednoho. Král však jeho střelu vytlačil nad branku.

Slovan vstoupil do druhé části aktivněji. Už po minutě hry zakončoval přečíslení dva na jednoho Poulíček, ale přestřelil domácí branku. Ve 23. minutě byl vyloučen Macek a domácí využili i druhou přesilovou hru. Po Kůsově nahrávce přes celé střední pásmo poslal kotouč do odkryté klece Roman Chlouba. Odpověď Slovanu přišla za necelou minutu. Ve strkanici před brankou se jako první zorientoval Roman Navarra, který protlačil kotouč za záda domácího brankáře.

Hosté byli i nadále aktivnějším týmem. V polovině třetiny si sjel z levého kruhu Navarra, jeho střela proklouzla výstrojí domácího brankáře a na poslední chvíli musel zasahovat Trefný, který kotouč odpálil do bezpečí. Ve 37. minutě pálil z levého kruhu aktivní Navarra, domácí brankář jeho střelu ukryl v lapačce. Na druhé straně zahrozil Chrpa, který zakončoval rychlou akci domácího týmu. Soukup se však roztáhl na brankové čáře a s pomocí obránců udržel kotouč před brankovou čarou. Minutu před koncem využil zaváhání domácí obrany Doležal, který projel mezi dvěma obránci a dostal se až ke střele, ale domácí brankář si s jeho pokusem poradil.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí. Ve 44. minutě se po Trefného střele odrazil kotouč k Rohanovi, ale domácí útočník trefil pouze boční síť odkryté branky. Ve 47. minutě po potyčce Chalupy s Loskotem a vysoké holi Kůse šli domácí do tří. Trhači na poslední chvíli vyměnili hráče ve trojici a vyplatilo se. Chlouba vyhrál vhazování a poslal do útoku Radka Havla, který svůj samostatný únik zakončil střelou nad Soukupovu lapačku.

Domácí dlouho bránili těsné vedení. Ovšem v 54. minutě přišla další přesilová hra pro Slovan a hosté potrestali Hlavův krosček. Vágnerovu střelu od modré čáry tečoval před Králem David Merta a domácí brankář nestihl zareagovat. Vyrovnaný stav však netrval ani minutu. Poté se k puku v rohu kluziště dostal Nicolas Hlava, který překvapil Soukupa nahozením na branku. Brankář Slovanu si vybral slabší chvilku a kotouč pustil za svá záda. Hosté se snažili o vyrovnání, nepomohla ani závěrečná hra v šesti hráčích v poli. Trhači si tak připisují tři body za výhru 4:3 a ukončují sérii 6 proher v řadě.

Kamil Koláček (asistent SK Trhači Kadaň)
Moje první vítězství, je to skvělé. Určitě všichni viděli, že se vítězství nezrodilo lehce. Dali jsme branku a nechali jsme si ji dát zpátky, což je voda na jejich mlýn. Mají zkušený a dobrý mančaft, ale myslím si, že my jsme dneska makali a vybojovali jsme tři body, které jsme si zasloužili.

Tomáš Mareš (asistent HC Slovan Ústí nad Labem)
Do Kadaně jsme jeli získat nějaké body, což se nám nepovedlo, takže jsme zklamaní. Třikrát jsme dotáhli domácí, kteří vedli, poté jsme dostali hloupou branku, což zápas rozhodlo. V první třetině nám dělala problémy nátlaková hra domácích, od 10. minuty se ale hra vyrovnala. Dneska nám vůbec nešli situace dva na jednoho, když jsme asi čtyřikrát měli šanci ve hře dva na jednoho, ale pomalu jsme ani nezakončili. Kdybychom byli aspoň v tomhle trošku šikovnější, tak bychom nějakou branku dali a určitě jsme tady nějaký bod získali.