Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan uspěl v letošní sezóně nad Mostem i podruhé. Tentokrát na domácím ledě zvítězil 4:1. A to především zásluhou Zdeňka Doležala, který zaznamenal hattrick. Slovan se tak posunul na 5. místo tabulky.
st 12. 10. 2016, ZS Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
4:1 2:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Z. Doležal (M. Vágner), 17. Poulíček (TS), 21. Z. Doležal (Poulíček, Merta), 42. Z. Doležal (Merta, Poulíček) – 11. Kubinčák (Havlíček, Mical). Rozhodčí: Zubzanda – Šimán, Malý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 766. Střely na branku: 36:31 (11:12, 12:10, 13:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Gengel, Komárek, Moučka – Macek, Melka, Navarra.

MOSTEČTÍ LVI: Pinc – J. Novák, Strejček, Hora, Šesták, Cvrk, Bednárik, A. Rulík – Smolka, Alinč, Rod – Slavíček, T. Divíšek, Šimeček – I. Řehoř, Havlíček, Kubinčák – M. Havelka, Mical.

Ústečtí se představili ve druhém domácím utkání tohoto týdne a stejně jako proti Třebíči se první ujali vedení. Již v 6. minutě se rozvlnila síť za Pincem, když po křižné přihrávce od Martina Vágnera Zdeněk Doležal trefil kotouč nad rameno hostujícího gólmana.

Po inkasované brance si Mostečtí zahráli přesilovou hru. Slovan ustál tlak v závěru početního oslabení, ovšem soupeř udeřil hned vzápětí. Vojtěch Kubinčák si najel mezi kruhy, kde měl dostatek času poslat kotouč přesně mezi betony Soukupa a vrátit tak zápas do nerozhodného stavu.

Mostecké branka nabudila a další střelecký pokus si připsal také Jan Novák od modré čáry. V závěru třetiny však modrožlutí vrátili vedení na svoji stranu. V gólové šanci byl faulován Patrik Poulíček a rozhodčím bylo nařízeno trestné střílení. Faulovaný Patrik Poulíček se následně ujal puku a na samém konci s přehledem umístil kotouč pod lapačku Pince. Po dvaceti minutách si tedy Slovan odvážel do kabin jednogólový náskok.

Domácí doslova vlétli do druhé periody. Po necelé minutě opět udeřila druhá lajna, když bekhendový pokus Patrika Poulíčka se štěstím dopravil do branky Zdeněk Doležal a zvýšil na 3:1. Ústečtí se i nadále prezentovali aktivní hrou a z herní převahy se jim podařilo po střele Petra Přindiše vytěžit branku. Gól ovšem nemohl být uznán pro postavení hráče v brankovišti a skóre se neměnilo. Vzápětí měl nakročeno k hattricku po individuální akci Zdeněk Doležal, ale se stavem periody nezahýbala už ani střela Jana Kloze.

Také do třetí části Slovan vstoupil gólově a Zdeněk Doležal po pohledné kombinaci s Davidem Mertou dokonal svůj hattrick. Posléze však přišla pro Most šance ke snížení. Tomáš Divíšek se po chybě domácí obrany ocitnul v samostatném úniku. Tento pokus již ale mezi třemi tyčemi neskončil a stejně jako ze středečního utkání si nakonec Slovan odnesl výhru 4:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Tři body jsou pro nás zlaté, podali jsme disciplinovaný výkon. Proměňovali jsme šance a ještě jsme si nějaké brankové příležitosti vytvořili. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Do horních pater tabulky se tlačíme, ale páté až šesté místo je pro nás ideální, jelikož můžeme být více v klidu. Soutěž je vyrovnaná, v tabulce není nějaký příliš velký bodový rozdíl. Podle mého názoru, se skóre bude lámat v období Vánoc. Zdeněk Doležal je šikovný hráč, který hraje dopředu a velmi nám svým hattrickem proti Mostu pomohl. Stále není jisté, kdy se Jaroslav Roubík a Jan Dalecký vrátí na led. U Jaroslava Roubíka předpokládáme, že by mohl nastoupit tak za měsíc. Jan Dalecký bude nejspíše marodit ještě tak čtrnáct dní."

Jiří Doležal (HC Most): "Derby jsme špatně rozehráli, prvních deset minut zápasu bylo tragických. Druhá polovina první třetina už byla lepší a myslím si, že výkon ovlivnil faul, který nebyl. Do druhé třetiny jsme se nestihli pořádně dostat a dostali jsme rychle třetí gól. Jsme spokojení jen s některými fázemi, kdy jsme v útočném pásmu hráli podle představ, ale nešli jsme do koncovky a nebyli jsme důrazní. V prvních utkáních sezóny jsme udělali několik chyb a zbytečně jsme přišli o body v závěru. Body nám chybí, ale stále se nevzdáváme, jelikož je tabulka vyrovnaná."