Ústí nad Labem - K utkání 11. kola WSM Ligy přicestovala na ústecký zimní stadion Slavia Praha. Na první gól nemuselo obecenstvo dlouho čekat, bohužel pro domácí se dříve radovali fanoušci hostů. Na přesnou trefu Antonína Duška dokázal zareagovat v úvodu druhé třetiny Patrik Poulíček, jenž stanovil vyrovnaný stav 1:1. Skóre vydrželo až do konce řádné hrací doby, v nastaveném čase hraném tři proti třem se svému bývalému celku pomstilo trio exústeckých hráčů. Po přihrávce Jana Pohla, Michala Dragouna vystřelil druhý prémiový bod pro Slavii Milan Mikulík.
po 3. 10. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Slavia Praha
1:2pp 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 21. Poulíček (Vágner) – 2. Dušek (Chlouba, Štebih), 61. Mikulík (Dragoun, Pohl). Rozhodčí: Radek Wagner - Podrazil, Hejl. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 968. Střely na branku: 40:34 (14:11, 17:11, 9:10 - 0:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Zakázaná uvolnění: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 35:29 (11:9, 13:10, 11:9 - 0:1). Nejlepší hráči: Patrik Poulíček - Alexandr Hylák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, do 40. Hes - Loskot, Vrdlovec, J. Kloz - Z. Doležal, Poulíček, D. Merta - Gengel, Melka, Moučka - do 40. Markulinec, do 40. Komárek, do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Slavia Praha: Hylák - Knot, M. Drtina, Pohl, Štebih, do 50. A. Růžička, Hraško - Mikulík, Šafránek, Dragoun - A. Dušek, Tuominen, Chlouba - Markovič, Kverka, M. Kadlec - Kubica, Jiránek, Rys. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Do utkání vstoupili lépe Pražané, kteří se po osmdesáti čtyřech sekundách ujali vedení. Prosadil se Antonín Dušek, jenž z levého kruhu trefil prostor u bližší tyče. Ústí nad Labem mohlo srovnat v přesilové hře v jedenácté minutě, dorážka Daniela Vrdlovce neslavila úspěch.

Za necelých pět minut si domácí vytvořili brankovou příležitost opět v početní výhodě, ale ani teč Davida Merty z prostoru mezi kruhy k překonání hájce slavistické branky nevedla. Do šaten odcházeli za stavu 0:1 šťastnější hosté.

Zatímco úvod první části vyšel Pražanům, na začátku druhého dějství tomu bylo naopak. Patriku Poulíčkovi stačily čtyřicet čtyři vteřiny, aby bekhendovou kličkou nalezl recept na do té doby bezchybného Alexandra Hyláka. Po vyrovnávací brance Slovanu začala hrát obě mužstva opatrně.

Další vážnější šance se 968 diváků dočkalo až ve třicáté sedmé minutě, kdy si Jaroslav Moučka v ofenzivním pásmu vyměnil touš s Ladislavem Gengelem, který pálil do připraveného brankáře sešívaných. O dvě minuty později musel Alexandr Hylák hasit brejk Zdeňka Doležala, který si vylámal zuby na gólmanovi Slavie.

Ve třetí třetině dostaly oba celky možnost zahrát si v početní převaze. Nedisciplinovanost Jaromíra Kverky i Vladimíra Brože zůstala nepotrestána, do konce řádné hrací doby nebyla k vidění ani žádná větší branková příležitost.

Prodloužení nemělo dlouhé trvání, po čtyřiačtyřiceti sekundách se dobrým důrazem na brankovišti prezentoval někdejší ústecký útočník Milan Mikulík, jenž za záda Jakuba Soukupa dorazil svůj první střelecký pokus po přihrávkách exústeckého Michala Dragouna a Jana Pohla.

Na severu Čech zůstává pouze bod, Slavia si odváží body dva.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Ze zápasu se Slavií je pro nás bod málo. Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli rozhodnout. Bohužel nejsme v poslední době tak produktivní, jako jsme byli na začátku. Odehráli jsme špatně první část, jelikož jsme hráli bezkontaktní hokej. O první přestávce proběhla v kabině bouřka, což bylo následně na ledě vidět. Třetí dějství bylo vyrovnané z obou stran a spíše se bránilo a čekalo na chybu. V prodloužení jsme nechali volného hráče v předbrankovém prostoru, čehož soupeř využil."

Milan Razým (HC Slavia Praha): "Povedl se nám vstup do utkání a velmi rychle jsme vedli 1:0. Naopak do druhé třetiny vstoupil lépe Slovan. Myslím si, že více vyložených gólových příležitostí měli domácí. My jsme přestali po vyrovnávacím gólu Ústí nad Labem hrát, ale Alexandr Hylák nás držel. V prodloužení, které se hraje tři na tři, je to spíše vabank. Po výkonu v utkání jsme se dvěma body spokojeni. Naši věrní fanoušci za námi stále jezdí a klobouk dolů před nimi, že si čas udělali."