Kladno - V repríze loňského čtvrtfinále play-off WSM ligy vyzvali vedoucí Rytíři před zápasem druhé Ústí nad Labem. Hokejisté Slovanu se ve střetnutí desátého kola soutěže nedokázali prosadit, zatímco za záda severočeského brankáře padly tři góly. Ústečtí ve třetím dějství Rytíře přestříleli, ale na dobytí kladenské svatyně to nestačilo.
so 1. 10. 2016, ČEZ Stadion, Kladno
Rytíři Kladno
3:0 0:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 32. Cetkovský (Pekr, Ton), 36. Tůma (Machač), 50. Strnad. Rozhodčí: R. Šír, M. Sýkora – O. Malý, M. Šimán. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 368. Střely na branku: 35:26 (12:8, 14:7, 9:11). Průběh utkání: 3:0.

Rytíři Kladno: Hanuljak – P. Hořava, David Růžička, Repe, J. Drtina, Ulrych, Ptáček, F. Matula – Tenkrát, Burger, P. Ton – Machač, Kubík, D. Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Pekr, Zikmund, Cetkovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, Kasík, M. Vágner, Husák, Přindiš, Vl. Brož, Hes – J. Kloz, Vrdlovec, Loskot – D. Merta, Poulíček, Z. Doležal – Gengel, Melka, Moučka – Navarra, Komárek, Markulinec.

Hostující Slovan vstoupil do utkání aktivněji. Především hodně aktivní byl útočník Patrik Poulíček. Postupem času se do utkání dostávalo i domácí Kladno. Velkou šanci připravil v poslední minutě první třetiny Peter Jánský pro Matěje Pekra. Ten ale Volkeho nepřekonal.

Do druhé třetiny nastoupili Rytíři mnohem aktivněji. Velkou příležitost připravil v přesilové hře Petr Ton, když oslovil křižnou přihrávkou Jiřího Burgera, který zamířil do betonů Martina Volkeho. Poté si připravili velké šance hosté. Nejprve nepřesně dorážel Petr Markulinec. O chvilku později neuspěl z mezikruží Zdeněk Doležal. To bylo od hostů všechno. Ve 32. minutě se v přesilovce dostali Rytíři do vedení zásluhou Jiřího Cetkovského, který tečoval od modré střelu Matěje Perka. O 4 minuty později to bylo s Ústím ještě horší. Nedůraznost ústecké obrany využil David Tůma a domácí vedli 2:0!

Třetí třetina probíhala už v režii domácích Rytířů. Ve 47. minutě chyboval při přesilové hře Jan Kloz a Jakub Strnad vstřelil třetí branku domácích v oslabení! Poté si Rytíři vytvořili ještě několik šancí, ale Martin Volke už žádný puk za svá záda nepustil. Slovan v závěru zkusil ještě hru bez brankáře při vyloučení Petra Hořavy, ale žádnou branku hráči Slovanu nevstřelili.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): „Jsme maximálně spokojení s výkonem mužstva. Za stavu 0:0 jsme hráče nabádali, ať hrají trpělivě, že šance přijdou. A to se splnilo. Celý tým zaslouží pochvalu za obrannou hru, podpořenou skvělým výkonem brankáře. Navázali jsme na výkon ve Frýdku-Místku.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Diváci viděli parádní hokej, my jsme měli několik šancí, nedali jsme. Kladno ty své ano. Druhou třetinu byli Rytíři lepší, škoda že jsme se nedokázali prosadit a jedeme domů bez bodu, ale takový je hokej. Kluky chci pochválit, jak to tady odmakali, ale Kladno si zasloužilo vyhrát.“