Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan na domácím ledě neuspěl proti Zubrům z Přerova. Ústečtí nejprve prohrávali 0:1, ale po dvou trefách Jana Kloze skóre utkání otočili. V 59. minutě ale vyrovnal hostující Popelka a následně při samostatných nájezdech rozhodl Marek Sikora.
so 17. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC ZUBR Přerov
2:3sn 0:0, 0:1, 2:1 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 52. Kloz (Loskot, Moučka), 56. Kloz (Kasík) – 27. Sikora (L. Vágner, Malina), 59. Popelka (Milan Procházka), rozhodující nájezd Sikora. Rozhodčí: Smitka – Potůček, Čížek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 567. Střely na branku: 30:38 (6:10, 9:13, 12:10 - 3:5). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, do 40. Hes - Dalecký, Loskot, J. Kloz - Moučka, Gengel, D. Merta - Komárek, Melka, Navarra - Z. Doležal, Poulíček.

HC ZUBR Přerov: Klimeš - Pala, Chmelíř, Malina, L. Vágner, Ferenc, M. Novotný, Šnajnar, Zbořil - Dostálek, R. Pšurný, Milan Procházka - Sikora, M. Kratochvíl, Plášek st. - Kovařík, Popelka, Goiš - Ižacký, F. Dvořák, T. Král.

Ústečtí hokejisté si chtěli po dvou nevydařených venkovních utkáních spravit chuť opět doma. Do utkání oba týmy vstoupily s rozvahou. Úvodní oťukávanou utnul v páté minutě Přerov, když Ústecké poslal do oslabení Zdeněk Doležal. Přesilová hra však Přerovským nevyšla vůbec podle představ. Naopak na druhé straně v početním oslabení zavezl puk do pásma David Merta a pohotově zakončil.

Druhá část třetiny již přinesla o poznání rychlejší hokej. Ústeckou obranu potrápil hostující Tadeáš Král, jeho střela byla však pouze tečována do ochranné sítě. Následně před Soukupem zamíchal kotoučem Vlastimil Dostálek a nepříjemně vystřelil. Také Slovan si v první periodě zahrál s výhodou jednoho muže na ledě navíc. Ohrozit bránu se pokusil svou ostrou střelou nejprve Patrik Poulíček z levého kruhu a následně se v prozatím největší šanci zápasu ocitnul David Merta. Po křižné přihrávce od Jana Daleckého se u pravé tyče pokusil prostřelit Klimeše. Kotouč se ale za brankovou čáru nedostal a hráči tak odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny Slovan vstoupil s výhodou přesilové hry, ovšem Klimeš si nebezpečnější zákrok připisovat nemusel. Naopak po skončení trestu na druhé straně mezi kruhy Filip Dvořák zakončil střelou zápěstím. Přerov uzamkl na pár vteřin Slovan v obranném pásmu a z následného tlaku dokázal vytěžit branku. Ve 27. minutě poslal svou dorážkou Přerov do vedení Marek Sikora.

Možnost na vyrovnání pro Slovan přišla záhy. Ve hře 5 na 4 vypálil Vladimír Brož a odražený kotouč si našel Jaroslav Moučka. Ústečtí však i nadále čelili přerovskému tlaku. Sérii nepřesných přihrávek mohl potrestat Vlastimil Dostálek, ale nabídnutou příležitost nezužitkoval.

Klid na domácí hole přinesla až přesilová hra. Pouze lapačku však našla střela Jana Kloze a do branky se následně tlačili opět Přerovští. Kotouč do sítě však ani napodruhé nepropasíroval Roman Pšurný a Slovan si do třetí části odnášel jednogólové manko.

Se snahou zlomit vývoj utkání nastoupil domácí celek do poslední části. V 52. minutě se podařilo Slovanu zvednout diváky z tribun. Jan Kloz z mezikruží přesně trefil pravý růžek Klimešovy branky a vrátil ústecké hokejisty zpět do hry o body. O napjatý konec se následně postaral svým druhým gólem v utkání Jan Kloz a strhnul vedení na stranu domácích. Vzápětí však bylo vyrovnáno. Bekhendem mezi Soukupovy betony našel skulinku Michal Popelka a za stavu 2:2 dovedl utkání do prodloužení.

Definitivní tečku za sobotním utkáním však udělaly až samostatné nájezdy. V této dovednostní soutěži se o rozhodující trefu postaral Marek Sikora a souboji tabulkových sousedů dal konečnou podobu 2:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Chtěli jsme zápas vyhrát především pro Jiřího Sochora, bohužel se nám utkání nepodařilo. Střetnutí jsme začali špatně, první dvě třetiny jsme nehráli podle našich představ. Zlepšení nastalo až ve třetí části, kdy jsme zamíchali sestavou a Přerov jsme přehrávali. Udělali jsme chybu, když jsme si vsítili vlastní gól. Nájezdy jsou loterie, nastřelili jsme tyč. Zubr byl o gól zřejmě lepší. Říkali jsme, že zápas je hodně o hlavě, hráči byli prvních čtyřicet minut nervózní, odskakovali nám puky a nepřihráli jsme si. Ztráta Jaroslava Roubíka je hodně znát, je to náš klíčový hráč. Mužstvo se musí naučit bez něj hrát a musí za to vzít i jiní hráči."

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): "Věděli jsme dopředu, že Ústí nad Labem je kvalitní soupeř, podle toho se odvíjela hra. V první třetině nebylo k vidění příliš šancí, na druhou stranu si myslím, že jsme měli více ze hry. Individuálními chybami jsme ztratili bod, do padesáté druhé minuty jsme drželi těsné vedení. Podobný zápas se musí uhrát, sesypala se celá taktika, bojovnost, srdíčko. Mohli jsme zvítězit s nulou, nakonec jsme vydolovali dva body. Štěstí se k nám přiklonilo alespoň při nájezdech. Za dva body jsme rádi, zahájili jsme trip, jedeme spát do Terezína a hrajeme v neděli v Litoměřicích. Ústí nad Labem je adept na první šestici celků. Do budoucna chceme hrát více disciplinovaně."