Frýdek-Místek - K pondělnímu utkání 3. kola WSM Ligy se Slovan vydal na led nováčka soupeře, do Frýdku-Místku. Zápas začali lépe domácí, Severočeši ale dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Hokejisté Ústí nad Labem se octli v tříbrankovém vedení, které nedokázali udržet a po třetí třetině, kterou prohráli poměrem 0:4, se domů vrací bez bodu.
po 12. 9. 2016, Hala Polárka
HC Frýdek-Místek
7:6 2:2, 1:4, 4:0

Branky a nahrávky: 13. Kovařčík (Doudera, Káňa), 15. Kanko (Luka), 23. Káňa (Klimša), 44. Kanko (Jank), 46. Káňa (Klimša, Jank), 52. Chmielewski (Cienciala, Zahradníček), 56. Luka (Chmielewski, Cienciala) – 16. Roubík (Kasík, Husák), 20. Doležal (Bernad, Poulíček), 21. Roubík (Kloz, Vrdlovec), 26. Dalecký (Markulinec, Hes), 28. Brož (Volke, Poulíček), 38. Vágner (Doležal, Merta). Rozhodčí: Šutara – Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 1 224. Střely na branku: 40:29 (15:8, 10:13, 15:8). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:6, 7:6.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (38. Daněček) – Kania, Adámek, Jank, L. Doudera, Michal Roman, Jeník, Zahradníček, Roupec – Luka, Cienciala, Kanko – Chmielewski, M. Kovařčík, Miloš Roman – R. Meidl, Jaroš, Franek – O. Kovařčík, T. Káňa, Klimša. Trenéři: Mgr. Jiří Juřík, Marek Malík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

V samotném úvodu dlouho očekávaného střetnutí za domácí nejprve zahrozil Luka, na druhé straně bez gólového efektu zase pálil Poulíček. V šesté minutě Slovan čelil přesilové hře, které však Frýdku-Místku po celý zápas příliš nevycházely. V polovině první třetiny se v Polárce poprvé slavilo, střela z levého mantinelu ale rozvlnila síť pouze z vnější strany.

Skóre se oficiálně měnilo až na přelomu třinácté a čtrnácté minuty, když se poprvé v sezóně prosadil z vrcholku kruhu pálící Ondřej Kovařčík. Uběhlo pouze sedmašedesát sekund a Volke inkasoval podruhé. Při souhře prvního útoku Frýdku-Místku Luka přihrál před brankoviště Petru Kankovi a ten se rovněž nemýlil.

Stav 2:0 ale vydržel jen necelou minutu a půl, po nepřesné střele od modré se kotouč odrazil od zadního mantinelu k tyči, kde zůstal nepohlídaný Jaroslav Roubík, jenž z několika málo centimetrů dotlačil puk za brankovou čáru. Chvíli před přestávkou Bernad vysunul ideálně načasovanou přihrávkou do jízdy Zdeňka Doležala, jenž se octl sám před Šimbochem a v úniku vyrovnal na 2:2.

Tato branka jakoby poznamenala celou druhou třetinu, kterou Ústí začalo přesně tak, jak zakončilo tu předchozí. Opět u toho byli Jan Kloz s Jaroslavem Roubíkem, na jehož dorážku slovenský strážce frýdecko-místecké branky nedosáhl. Ve třiadvacáté minutě však bylo opět vyrovnáno, po přihrávce od Klimši skóroval kapitán Tomáš Káňa, který tak potvrdil výbornou formu celé formace vedenou Ondřejem Kovařčíkem.

V čase 25:23 si ústečtí hokejisté vzali vedení zpět. Hes si na Šimbocha nepřišel, díky nedůrazné obraně ale Markulinec dostal čas na přihrávku k Janu Daleckému, před kterým byla už jen odkrytá branka. V osmadvacáté minutě Slovan utekl na rozdíl dvou gólů, když nabídnutou početní výhodu využil Vladimír Brož.

To ve druhém dějství nebylo z hostující strany ještě všechno. Juraj Šimboch, kterému se vůbec nepovedlo zopakovat výtečný páteční výkon z litoměřického ledu, totiž propustil nenápadnou střelu od modré čáry v podání Martina Wágnera - 3:6. Od této chvíle už domácí branku strážil Lukáš Daneček, jenž dvě vteřiny před sirénou zlikvidoval únik Doležala.

Za výrazně nepříznivého stavu se Frýdecko-místečtí přesto dokázali namotivovat a do poslední třetiny vstoupili jako vyměnění. Z velké aktivity domácí vytěžili branku naděje, tu ve čtyřiačtyřicáté minutě vstřelil po přihrávce Bohumila Janka Petr Kanko. Na konci 46. minuty se pak podruhé trefil i Tomáš Káňa, který lehce projel do pravého kruhu a z něj zakončil přesně pod horní tyč.

Po nepřesných pokusech Kanii a Franka se pak po dlouhé době předvedli i útočníci Ústí nad Labem, ovšem Lukáš Daneček čtyři hostující šance zmařil. Ve dvaapadesáté minutě Polárka explodovala nadšením, Ciencialovu střelu z levého křídla totiž Aron Chmielewski tečoval tak šikovně, že nasměroval kotouč za Martina Volkeho – vyrovnáno na 6:6!

Slovan se ze ztraceného vedení ale nepoložil, Gengel v protiútoku ale trefil pouze Danečka, který pak měl i kus štěstí, když mu pomohla pravá tyč. Paní štěstěna se v závěru fantastického zápasu přiklonila na stranu Frýdku-Místku. Čtyři minuty před koncem třetí periody se na pravé straně ze všech sil vypálil Vladimír Luka a zaskočil Volkeho, jemuž kotouč prošel za záda. Za stavu 7:6 se Slovan k žádné odpovědi už nezmohl, po faulu Vágnera totiž strávil poslední dvě minuty ve čtyřech.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Doufám, že podobnému zápasu dochází jednou v sezóně. Svou laxností a nekoncentrovaností ve třetí třetině jsme ztratili tři body. Prohrávali jsme 2:0, dokázali do přestávky srovnat. Poté jsme hráli hokej, který jsme hrát chtěli, vyrážet do brejků. Opět jsme byli produktivní. Bohužel to, co se dělo od prvního střídání třetí části je nehoráznost vůči věrným fanouškům, kteří za námi jeli dálku přes celou republiku. Tímto se jim omlouváme a věříme, že jim i dalším, kteří přijedou do Litoměřic vrátíme radost z naší hry."