Ústí nad Labem - Slovan vyhrál i podruhé nad Kadaní v letošní přípravě. Branky za ústecký tým zaznamenali Matěj Hes a Jan Dalecký. Ve třetí třetině padla v padesáté sedmé minutě čtyři vyloučení po potyčce, která se strhla u střídačky Kadaně. Ústeckým se podařilo ubránit několik oslabení a Kadani nedovolili vsítit další gól. Sportovnímu klubu nepomohla ani power-play v šedesáté minutě.
čt 18. 8. 2016, ZS Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
2:1 2:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Hes (Moučka, Poulíček), 14. Dalecký (Přindiš, Melka) – 15. Hejcman (Trefný, Kůs). Rozhodčí: Knapík, Místecký – Ptáček, Řežábek. Vyloučení: 7:5, navíc Přindiš (UNL) 10 min. OT [NARZ]. Bez využití. Diváci: 494. Střely na branku: 16:30 (6:10, 3:10, 7:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1. Zakázaná uvolnění: 2:0. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 22:25 (9:9, 4:10, 9:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Husák, Kasík, Vl. Brož, Hes, Bernad, Přindiš – Z. Doležal, Komárek, Gengel – Moučka, Poulíček, Markulinec – Dalecký, Melka, D. Merta. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš – Walter, Trefný, Szathmary, Šimek, Drobný, Cestr, Tejnor – Kůs, Hejcman, Chrpa – Berger, L. Vrána, O. Beránek – Petrák, Šťovíček, D. Vaněk – Veselý, F. Wágner, Osmík. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Odveta mezi Ústím nad Labem a Kadaní začala z obou stran vlažně, na první gól si diváci museli počkat do čtrnácté minuty. V čase 13:32 min. Jaroslav Moučka zahlédl na hranici ofenzivní třetiny nikým nepokrytého Matěje Hese, jehož tvrdá střela skončila až v síti. O šestnáct sekund později se fanoušci Slovanu mohli radovat znovu, když Jan Dalecký nachytal po přihrávce Petra Přindiše svou skvěle mířenou trefou Štěpána Lukeše.

Po dalších šedesáti devíti sekundách hosté snížili zásluhou Jaroslava Kůse, který překonal Martina Volkeho za asistence Jakuba Trefného. Po třech gólech v krátkém časovém sledu se hra uklidnila a do přestávky další branka nepadla.

Na začátku druhého dějství se obecenstvo velkými brankovými příležitostmi kochat nemohlo. Za zmínění stojí až jednatřicátá minuta, kdy Kadaň měla k dispozici padesát devět sekund dlouhou dvojnásobnou početní převahu. Oslabení domácí přežili i díky nastřelené tyči Martina Šťovíčka při hře čtyř proti pěti.

Velmi blízko navýšení vedení byli hokejisté Ústí nad Labem v minutě třiapadesáté, kdy Zdeněk Doležal hledal v předbrankovém prostoru Petra Markulince, který místo rány do puku sekl do Štěpána Lukeše. Za svatyní hostujícího brankáře následovala menší potyčka, posledně jmenovaný útočník Slovanu si musel jít odpykat menší trest za sekání.

V padesáté sedmé minutě obdržel dvouminutový trest za hrubost a dvouminutový + desetiminutový osobní trest za naražení zezadu Petr Přindiš. Menší trest za hrubost inkasoval také Antonín Drobný, a protože domácí hráli v tu dobu přesilovou hru, počet hráčů na ledě se pouze srovnal na čtyři na čtyři. Následné zkrácené oslabení žlutomodří ustáli, stejně tak v závěru třicet devět vteřin trvající power-play hostů. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše v odvetě nedovolili zaváhání a porazili Kadaň v přípravě i podruhé.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Do zápasu jsme vstoupili od prvního střídání špatně, táhlo se to s námi celý zápas. Chvílemi se na hokej nedalo vůbec dívat, jediné pozitivum byl výborný výkon Martina Volkeho, který nám zápas vyhrál. Vyzdvihl bych ještě hru v oslabení, ale to je hodně málo. Byli jsme zbrklí, pořádně jsme si nepřihráli a dělali jsme hodně taktických chyb. Budeme hrát nyní s kvalitnějšími soupeři jako České Budějovice a Kladno, musíme hrát dobře takticky a bojovně, to nám proti Kadani chybělo.“

Josef Dušek (SK Kadaň): „Oproti minulému utkání nastaly posuny ve formacích a bylo to znát na souhře. Měli jsme lepší pohyb, četli jsme lépe hru a dostali do zakončení. Neproměnili jsme gólové šance, dvě branky ve čtrnácté minutě s naším týmem zacvičily. Odvetu jsme zvládli lépe, z porážky jsme se poučili. Bylo to znát na lepším plnění taktických úkolů. Zatím jsme vše prohráli, i když první zápasy vyšším rozdílem. Po čtvrtečním duelu jsme o malinko více spokojenější, dostali jsme se do střeleckých pozic z mezikruží, ale koncovka zatím nefunguje tak, jak by měla.“