Ú s t í n/L. - V neděli přivítali na svém ledě junioři Ústeckých Lvů HC Baník Sokolov a potvrdili svou bilanci domácích utkání. Těch odehráli v lize sedm a šestkrát odcházeli z ledu jako vítězové. Tentokrát si dva body vyválčili nad Sokolovem, který se pohybuje ve středu tabulky. To Lvíčata se po dvanáctém kole usadili na čtvrtém místě jen o skóre za Hradcem. Na první Most a druhý Jindřichův Hradec ztrácejí 3, resp. 2 body.
ne 24. 10. 2004
HC Baník Sokolov
5:2 1:0, 2:0, 2:2

Branky: 19. Jiří Svoboda (Lojek), 22. Kloz (Bašta, Janus), 34. Klaus (Kupec), 43. Lojek (Jedlička), 60. Janus (Bašta) - 42. Zucker (Petrák), 57. Kalousek (Tašner, Pikrt). Rozhodčí: Wagner - Bohatý, Hejl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Po úvodním vhazování domácím, jako už tradičně, trvalo déle, než se dostali do tempa a toho využívali Sokolovští k útočným pokusům. Hned tím prvním mohli otevřít skóre, když Zucker s Kalouskem létali kolem ústecké branky jako supi. Prvně jmenovaný dokonce střílel třikrát zblízka na ležícího Barocha, ale ten dokázal efektně vymrštit betony. V 6. minutě pak zlikvidoval spolupráci Pikrta a střílejícího Iterského. Po buly se útočilo před protilehlou bránou, ale Janus byl nadvakrát z bezprostřední vzdálenosti neúspěšný. Ten samý hráč pohořel po nahrávce Kloze i o 2 minuty později a následně i Bašta svou šanci spálil. V rozmezí 12. a 13. minutě zkoušel nejdříve z dálky štěstí Janus a následně z protiútoku Louthan, jenž ještě loni působil v kádru ústeckého dorostu. Další příležitost již znamenala branku a byli to domácí, kdo se prosadil. Lojek větřil za brankovou konstrukcí a v pravý moment poslal puk na hokejku Jiřího Svobody, který se v čase 18:44 nemýlil – 1:0.

Po odpočinku v šatně se lépe prezentovali opět hosté. nicméně Rozsypalova bekhendová střela z 23. minuty nebezpečí neznamenala a z dalšího tlaku si hráči v černých dresech jiné příležitosti nevypracovali. Naopak Bašta vyzkoušel pozornost gólmana Závorky z velkého úhlu a postupné přebírání aktivity naznačilo duo Kupec-Klaus. Jmenovec prezidenta dostal přesnou přihrávku rybičkou, ale z první zívající bránu netrefil. Další zteč už ale stav změnila. Ve 27. minutě nahrál při přesilovce snaživý Janus křížem na Baštu, ten bránu netrefil, ale puk se o zadní mantinel odrazil na druhou stranu do protipohybu brankáře a tam číhal Kloz, jehož úloha už těžká nebyla – 2:0. Nedlouho po této akci nabíjel ostře v mezikruží Jiří Svoboda, ale jeho prudká rána mířila mimo. V polovině utkání hráli hosté přesilovku, ale dostali se jen zásluhou Tašnera k jedné střele ze střední vzdálenosti. To o tři minuty později byl již pokus Račanského ze středu útočného pásma o poznání jedovatější. Nicméně hosté nebyli tak produktivní a opět inkasovali. Tentokráte totiž žlutomodrým kooperace Kupce a Klause vyšla. Kupec nahrál svému spoluhráči a ten zblízka zavěsil – 3:0. Radost z branky si ale střelec pokazil ihned po vhazování, když se nechal zbytečně vyloučit a nabídl tak šanci ke zkorigování stavu soupeři. Leč ani v této přesile jednoho muže se hosté střelecky neprosadili, opět ohrožoval jen Tašner. Ve 39. minutě už se zdálo, že po pasu Januse vstřelí čtvrtý gól Bašta, jenže jeho pohotový pokus odrazila dobře postavená tyč Závorkovy brány Před druhou sirénou ještě vyšli naprázdno domácí Jedlička s Lojkem a tak se prostřední část dohrála za stavu 3:0.

I napotřetí vstoupili v tomto utkání do hry hosté a po druhé přestávce jim snaha přinesla ovoce. V čase 41:09 zakončil akci dva na jednoho Zucker střelou a po zásahu brankáře jen se štěstím dopadl puk za jeho zády až za brankovou čáru – 3:1. Ani ne po minutě vedli ale domácí zase tříbrankovým rozdílem. To se Lojek v závaru před svatyní hostí zorientoval nejlépe a kotouč ze jeho čepele prošel až do sítě – 4:1. Smůla se ale z hokejek Sokolovských neodlepila tak úplně, Tašner s Iterským ve 47. minutě znovu na několik pokusů nepřekonali ležícího Barocha. Po několika okamžicích klidnější hry vyslal směrem k brance hostí ihned po buly tvrdý projektil Petrus a za další dvě minuty trefil pokusem z bekhendu domácího brankáře do masky Račanský a hra byla přerušena. V 56. minutě byl vyloučen domácí Pavka a šestou přesilovku již potrestaný hráč Ústí až do konce neodseděl. Kalousek se na modré čáře mohutně napřáhl a puk se zastavil až v síti – 4:2. Hosté si ještě 37 sekund před koncem zápasu vybrali oddechový čas a následné odvolali brankáře, což jejich naděje utnulo v čase 59:37, když utekl Bašta s Janusem a až k prázdné brance si po celém kluzišti nakrátko nahrávali do té doby, než je dojel jeden z obránců a Janus byl nucen puk poslat do klece – 5:2.