Ústí nad Labem - Jen nejvěrnější fanoušci Slovanu věřili, že po čtvrtém čtvrtfinálovém utkání play-off WSM Ligy povede Ústí nad Labem nad Kladnem 3:1 na zápasy. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše nalezli potřetí v řadě recept na Rytíře a k dispozici na postup do semifinále play-off WSM Ligy mají tři mečboly. Ve čtvrtém utkání Severočeši na svého soka doslova vlétli, až Rytířům vsítili "kanára". Tým pod vedením Jindřicha Lidického a Davida Čermáka v závěru pouze zkorigoval skóre na konečných 6:2, to ale domácím fanouškům náladu nezkazilo.
so 5. 3. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
6:2 2:0, 2:0, 2:2

Branky a nahrávky: 11. Tenkrát (Smetana, Merta), 15. Brož (Vágner, Merta), 24. Pohl (Tůma, Kloz), 26. Roubík (Pohl), 45. Navarra (Melka, Smetana), 48. Kloz (Tůma, Roubík) – 51. Skuhravý (Stach), 52. Dalecký (Skuhravý, Pitule). Rozhodčí: P. Würtherle, Bejček – Polák, Rampír. Vyloučení: 8:9, navíc Skuhravý 10 min. OT [NESP], Růžička (oba KLA) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:1. Diváci: 4 566. Střely na branku: 33:41 (10:9, 11:18, 12:14). Průběh utkání: 6:0, 6:2. Zakázaná uvolnění: 5:1. Ofsajdy: 3:3. Vyhraná vhazování: 46:30 (13:10, 13:10, 20:10). Nejlepší hráči: Vladimír Brož - Jan Dalecký. Stav série: 3:1 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana, od 41. Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra – od 41. Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Mensator (26. Cikánek) – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Těrnavskij, Ptáček, od 41. Zajíc – Rudovský, Skuhravý, Machač – Dalecký, Stach, D. Kindl – V. Bílek, Pitule, M. Procházka – Dvořáček, Redlich, Lukáč. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Čtvrté čtvrtfinálové střetnutí mezi Rytíři a Slovanem na ústeckém zimním stadionu začalo dobře pro ústecký hokejový klub. V páté minutě se v brejku ocitl Antonín Melka, ale ze samostatného úniku Lukáše Mensatora nepřekonal. Po šesti minutách a šesti vteřinách se podařilo Slovanu otevřít skóre díky Petru Tenkrátovi, který zavedl vedení pro svůj celek střelou z mezikruží.

Na začátku patnácté minuty zazářil skvělým zákrokem Martin Volke, jenž zabránil vyrovnání skóre od Jana Daleckého. Šlo vidět, že jsou domácí ve formě, jelikož Vladimír Brož a v čase 14:38 min. navýšil vedení svého mužstva na dvoubrankové nechytatelnou dělovkou z levé strany za záda gólmana Rytířů.

Po necelých třech minutách od zahájení druhé části získali domácí hráči početní výhodu na ledové ploše. V čase 23:36 min. nalezl David Tůma volného obránce Slovanu Jana Pohla, který z mezikruží navyšuje skóre na 3:0. Následně však zůstal třetí úspěšný střelec ležet na ledě a byl okamžitě přivolán lékař. Jan Pohl byl po chvilce za pomoci od spoluhráčů doveden na střídačku, kde byl ošetřen.

Netrvalo dlouho a ústečtí fanoušci se mohli radovat znovu. Tentokrát pohlednou akci předvedl Jaroslav Roubík, který dokázal využít přesilovou hru po výměně kotouče v prostoru mezi kruhy s Janem Pohlem. Trenér Kladna si ihned po inkasování čtvrtého gólu vyžádal oddechový čas a vyměnil v brankovišti Lukáše Mensatora za Lukáše Cikánka.

Skórování ve třetím dějství započal Roman Navarra, který se prosadil poprvé v sezóně 2015/2016 v dresu Slovanu a svůj první gól trefil blafákem a Lukášovi Cikánkovi nedal šanci jedovku vychytat. "Kanára" Rytířům nadělil o necelé čtyři minuty později Jan Kloz, jenž zaparkoval puk do odkryté branky hostů.

Po šestém přesném zásahu se hosté zvedli, a když měli Ústečtí vyloučeného Martina Vágnera za podražení, nalezl recept Václav Skuhravý na brankáře Martina Volkeho a snížil stav na 1:6. Kladenského prvního střelce následoval o necelou minutu později i Jan Dalecký po nenápadné akci před brankou domácího celku.

V posledních minutách se neodehrály už žádné větší šance, ale za to například obdržel David Růžička osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Poslední vteřiny tleskali fanoušci na ústeckém zimním stadionu Slovanu ve stoje a Martin Volke si hověl na své brance. Série se přesouvá do Kladna, kam jede Ústí nad Labem s třemi mečboly.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Přesto, že v zápase byly nějaké chyby, máme další body a celkem už máme tři, zatímco Kladno jen jeden bod. Myslím si, že série bude ještě vyrovnaná, ale doufám, že ji vyhrajeme. Druhé utkání na ledě Rytířů jsme odehráli skvěle a doma jsme hráli ještě lépe. Kluci dali do hry srdíčko, a i přesto, že máme patnáct hráčů, tak musím smeknout klobouk před jejich výkonem. Sérii s Kladnem si stále užíváme.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Jednalo se o jednoznačný výsledek. Ústí nad Labem vyhrálo zaslouženě 6:2. My jsme do začátku utkání vstoupili celkem dobře, ale následně jsme udělali zbytečné dva fauly a Slovan se dostal do vedení. Domácí hráli svůj hokej a my jsme nic neukázali. Utkání definitivně rozhodl čtvrtý gól. Lukáše Mensatora jsme vystřídali my, na inkasovaných brankách neměl žádnou vinu. Do dalších zápasů budeme muset měnit myšlení našich hráčů. Podle mého názoru je reálné sérii ještě otočit v náš prospěch.“