Ústí nad Labem - Po dvou zápasech na Kladně se čtvrtfinálová série mezi Rytíři a Slovanem přesunula na ústecký zimní stadion. Ústečtí hokejisté využili ve třetím střetnutí tři naskytnuté přesilovky a Rytířům dovolili vstřelit jen dva góly. Oběma přesnými zásahy Kladna se prezentoval Denis Kindl. Díky skvělému výkonu a podpory od necelých čtyř tisíců fanoušků Slovan otáčí sérii ve svůj prospěch.
pá 4. 3. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
3:2 0:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 21. Tůma (Roubík, Kloz), 39. Pohl (Roubík, Kloz), 49. Roubík (Kloz, Tůma) – 26. Kindl (V. Bílek, Stach), 39. Kindl (Stach, V. Bílek). Rozhodčí: Zubzanda, Pražák – Gerát, Malý. Delegát: Rouspetr. Vyloučení: 6:9, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT [NESP]. Využití: 3:0. Diváci: 3 763. Střely na branku: 34:43 (12:14, 12:16, 10:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 2:1. Ofsajdy: 1:4. Vyhraná vhazování: 29:32 (9:11, 10:14, 10:7). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Lukáš Mensator. Stav série: 2:1 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – do 20. Křivohlávek, Melka, Navarra – od 21. Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Mensator – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Ptáček, Těrnavskij – Rudovský, Skuhravý, Machač – V. Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, M. Procházka – Strnad, Lukáč, Redlich. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Před samotným začátkem utkání převzal Jaroslav Roubík cenu pro nejlepšího sportovce okresu Ústí nad Labem, jelikož se vyhlášení ankety nemohl osobně zúčastnit. Pak už začal boj o další bod v sérii. První dvě velké šance si připsal David Stach, Soukup byl však od začátku pozorný. Prvním vyloučeným byl kladenský Repe, který se provinil podražením. Hosté oslabení ubránili, ale o dvaačtyřicet sekund později jich bylo opět o jednoho méně. Ale ani napodruhé Ústí z přesilových her gól nevytěžilo.

Dalším, který se provinil proti pravidlům, byl domácí Smetana. Ani Kladnu to však radost nepřineslo. V polovině první části měl Slovan dvě velké šance, ale ani jedna gólem neskončila. Oba týmy měly do konce dvacetiminutovky ještě několik šancí, oba brankáři však podrželi své týmy a soupeřům skórovat nedovolili.

Ve druhé třetině se dočkali diváci branky velmi rychle. Už v první minutě využili domácí přesilovou hru. David Tůma, který skóroval zatím jako jediný proti Kladnu, poslal svůj tým do vedení. Po vstřeleném gólu bylo k vidění hned několik šancí na obou na stranách. Kuchler nastřelil pouze tyč a po necelé minutě se radovali hosté. Domácí obrana propadla a hosté si dokázali s přečíslením poradit na jedničku. Bílek poslal puk na Denise Kindla, který se nemýlil.

Tlak Kladna přerušila čtvrtá přesilová hra Ústí. Slovan si s ní však neporadil úplně podle představ. Příležitost ke hře s jedním hráčem navíc dostali i Rytíři, ale ani oni ji nedokázali využít. Další velkou šanci připravil Roubík pro Pohla, kterého ve skórování zastavila posunutá branka.

O půl minuty později byl vyloučen Pitule za vystřelení puku mimo hřiště a Ústí šlo v početní výhodě opět do vedení. Roubík předal puk do prostoru mezi kruhy Janu Pohlovi a ten mířil přesně do horního rohu. Radost domácím vydržela pouhých patnáct sekund. Z mezikruží překonal Soukupa Denis Kindl a svým druhým gólem opět srovnal skóre zápasu. Oba týmy tak odcházeli do šaten za stavu 2:2.

V úvodu třetí třetiny hrály oba celky ve čtyřech hráčích. Jediným ohrožením brány při hře čtyř proti čtyřem tak byla rána Ptáčka, kterou ale dokázal Bernad zblokovat. Když začala Kladnu čtyřicetisekundová přesilová hra, prezentoval se Soukup efektivním semaforem, kterým zneškodnil pokus Nashe. Ve chvíli, kdy se vrátil Pohl z trestné lavice, obdržel puk, který následně vyslal na Mensatora, který se nenechal vyvézt z míry a puk pokryl v lapačce.

Ve 44. minutě trefil Navarra hokejkou do obličeje soupeře, čímž si Kladno vytvořilo další početní výhodu. Početní výhoda se ale Rytířům nepovedla, naopak mohl skórovat Kuchler, ale Mensator byl připraven a jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče. Netrvalo dlouho a dvířka na trestné lavici se otvírala znovu, tentokrát na straně Kladna. Redlich byl vyloučen na dvě minuty za držení hole. O tři čtvrtě minuty na tom bylo Kladno ještě hůře, tentokrát putoval za Redlichem jeho spoluhráč Těrnavskij a Ústí tak mělo k dispozici přesilovou hru 5 na 3. Ústeckým stačilo pouhých 16 sekund na využití dvojnásobné přesilovky. Kloz zahlédl u opačné tyče zcela volného Jaroslava Roubíka, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou bránu soupeře a poslat tak potřetí Slovan do vedení.

Po uplynutí početní výhody se dostali domácí do další zajímavé akce. Melka s Hesem se octli v přečíslení, ale prvně jmenovaný z bezprostřední blízkosti Mensatora nedokázal prostřelit. V 53. minutě skončil zápas pro Růžičku, který obdržel desetiminutový osobní trest. O několik minut později neudrželi nervy na uzdě Navarra s Pitulou a oba si odpykali dvouminutový trest. Při hře čtyř hráčů na obou stranách ale ani jeden celek nedosáhl výrazné šance.

Zatímco se na ledové ploše schylovalo k závěrečnému náporu Kladna, v hledišti začali rozpory hostujících fanoušků s pořadateli. Tuto situaci vyřešil až zásah těžkooděnců. Už to vypadalo, že si Slovan závěr zápasu pohlídá, ale minutu a čtyřicet sekund před koncem základní hrací doby fauloval Smetana a Kladnu se tak naskytla přesilová hra. Přesně minutu před koncem zápasu odvolali Kladenští Mensatora z brány, ale ani v šesti hráčích nedokázali potřetí v zápase překonat Soukupa. Domácí trenéři si vzali v závěrečných sekundách ještě oddechový čas. Ten už ale nic nezměnil na vítězství Slovanu v poměru 3:2, který se tak ujímá vedení v sérii 2:1.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Hráli jsme parádní hokej. Všichni naši hráči podali nadstandardní výkon. Musíme smeknout před hráči, jelikož předvedli skvělou hru při třech lajnách, zatímco Kladno hraje na čtyři. Sérii si užíváme a chceme si ji užívat dále. Podle mého názoru rozhodly přesilovky, ve kterých jsme vstřelili všechny tři góly. Musíme pochválit diváky, kterých přišlo mnoho a v sobotu chceme vyprodanou halu. V sobotu jdeme do nového zápasu, ve kterém chceme hrát naši hru a potěšit naše fanoušky. Byla by senzace, kdybychom vyřadili vítěze základní části. My chceme vyhrávat stále a chceme vyhrát i sérii s Kladnem.“

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Jednalo se o vyrovnané utkání. Věděli jsme, že domácí mají výborné přesilovky. Rozhodčí to věděli také a podle toho se zachovali. Měli jsme příliš mnoho vyloučených a Slovan dokázal tři přesilovky využít. Pokaždé, když jsme se dostali do tlaku, šli jsme okamžitě ven. Na sobotní utkání se musíme lépe připravit a nepomyslet na fauly. O změnách v sestavě se zatím nebudu zmiňovat.“