Ú s t í n/L. - V nedělním zápase přivítali junioři Slovanu na svém ledě Hvězdu Praha. Celý zápas se vedl ve znamení množství chyb a pokažených finálních přihrávek i zakončení, na což doplatili hlavně hosté. Hvězda se ujala vedení 0:1 po chybě domácí obrany a proměněném nájezdu dvou na jednoho.
ne 17. 10. 2004
HC Hvězda Praha
3:1 0:1, 1:0, 2:0

Branky: 40. Bašta (Janus), 50. Gottfried (Svoboda, Jakl), 55. Gottfried (Kříž, Lojek) - 12. Černý (Kratochvíl). Rozhodčí: Vilt - Hynčica, Šerý Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Hned na úvod došlo ke zranění domácího Petra Jelínka, který utkání nedohrál, jinak se hrálo poměrně čistě a bez větších emocí na ledě. Po úvodním oťukávání se dostali hosté mezi 9. a 11. minutou několikrát před domácí branku, ale nedokázali zakončit. To se povedlo v minutě dvanácté, kdy Hvězda využila přečíslení dvou na jednoho, když přesnou přihrávku Kratochvíla do mezikruží zakončil Černý. Hned po vhazování se dostal do útočného pásma domácí Janus, ale tváří v tvář hostujícímu brankáři nedal. To se nepovedlo ani na sklonku 13. minuty, kdy pálil do připraveného gólmana hostí Jakl. Tlak domácích si vynutil ve 14. minutě faul, ale nepřesná hra domácích a dobrá poziční hra hostí přesilovku nedovolila zakončit. V 17. minutě se do šance dostal opět Jakl, ale neproměnil. Z protiútoku se do pásma domácích řítili tři útočníci na jediného obránce, ale nedokázali se rozestavit tak, aby vznikla nebezpečná situace. Byla z toho pouze lehká střela do brankáře Lvů. Ještě ve 20. minutě měli hosté jeden nájezd, který ale uťala lapačka Barocha.

Hned v úvodu druhé třetiny měli domácí tři šance na vyrovnání, ale nepodařilo se jim ani do prázdné branky zakončit. Tlak domácích ale záhy ukončil v čase 21:12 faul Nováka a tak měli hosté možnost odskočit domácím na dvoubrankový rozdíl. Oslabení ale domácí odehráli dobře a hosty téměř nepustili do pásma. Ve 25. minutě šel domácí Klaus za držení na dvě minuty ven, ale hosté hráli přesilovku jen 46 sekund. Pak Černý podrazil unikajícího domácího útočníka a hrálo se čtyři na čtyři. Při tomto počtu hráčů na ledě měla obě mužstva několik slibných šancí, ale brankáři drželi stav beze změn. Ve 28. minutě jeli hosté 3 na 1, ale opět selhali v koncovce. Na začátku 30. minuty šel za hákování na dvě minuty domácí Svoboda, ale hosté sehráli nejhorší přesilovku v zápase. Lvi měli v tomto oslabení 3 čisté gólové šance a Hvězdu nepustili z jejího obranného pásma. V 35. minutě měl Slovan vyrovnání na hokejce, ale při nájezdu dvou na jednoho prudká přihrávka zleva byla jen tečována do připraveného brankáře. Domácí se přeci jen dočkali vyrovnání. V čase 39:19 Bašta využil nahrávku Januse a po dvou třetinách byl stav 1:1.

Do třetí třetiny vlétli Lvi se snahou zvrátit zápas na svojí stranu, což se povedlo v přesilové hře v polovině třetiny. Zmatku a několika minel kolem brankoviště Hvězdy nakonec využil Gottfried a doklepl kotouč do prázdné branky. Poté měli hosté několik šancí na vyrovnání, ale nedokázali již vyzrát na domácího brankáře. Naopak Lvi využili v 55. minutě za 7 sekund přesilovku. Po buly se ke střele z pravého kruhu dostal Gottfried a Slovan vedl 3:1. Pak už se utkání dohrávalo v poklidu. Hosté doplatili na neproměňování šancí. Utkání bylo spíše boj samotných hráčů s vlastními chybami.