pá 15. 10. 2004
Piráti Chomutov
6:1 3:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 1. Luka (Mezera), 3. Luka (Fanta), 13. K. Novotný (Chvátal), 44. Šedivý (Veverka, Kohoutek), 48. Fanta (Luka), 51. Hauner (Šedivý) – 38. Jakl (Lojek). Rozhodčí: Dominik – Šerý, Hynčica. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:1. Diváci: 100.

Piráti Chomutov: Hála – Vörös, Lenkvik, Bejček, Vaněk, Kohoutek, Hlinka – Fanta, Mezera, Luka – Hauner, K. Novotný, Gellner – Šedivý, Veverka, Chvátal

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch (49. Davídek) – Urušev, Jak, Hillmich, Kučera, Kříž, Chromý, Weidlich – Janus, Jedlička, Lojek – J. Svoboda, Petrus, Kupec – Gottfried, Kloz, Bašta, D. Svoboda, Klaus

Už po 18ti vteřinách dorazil puk po Mezerově střele za brankovou čáru Ondřej Luka - 1:0. O necelé dvě minuty později hráli chomutovští přesilovku. Od pravého mantinelu vystřelil Lukáš Fanta a před brankou číhající Ondřej Luka znovu pohotově doklepl – 2:0. Hosté poprvé zahrozili tečovanou střelou Chromého ve 4. minutě. Poté se dva hráči Ústí dostali do přečíslení, které zastavil dobrým obranným zákrokem Vaněk. Na druhé straně pálil z otočky Karel Novotný, jenže Baroch tentokrát zasáhl. Stejný hráč se za chvíli šikovně dostal před branku, ústecký gólman ho však znovu vychytal. V 8. minutě zastavil Hálův příložník pokus Lojka a následně přestřelil branku Kupec. Chomutovští se pak dvě minuty úspěšně bránili ve čtyřech a ihned po skončení oslabení se znovu drali do útoku. Důkazem toho byla nebezpečná střela Haunera. Hrál se vcelku pohledný hokej se šancemi na obou stranách, hosté však dopláceli na jejich nevyužívání. Zato ve 13. minutě si ve středním pásmu našlápl k samostatné akci Karel Novotný, projel až před gólmana a bekhendem trefil přesně horní růžek – 3:0. Minutu před koncem první části tečoval puk těsně před svatyní hostů Luka, ale Baroch téměř neuvěřitelně zasáhl lapačkou. Vyznamenal se i Jan Hála, když zneškodnil dvě vyložené příležitosti hostí a udržel svému týmu tříbrankové vedení.

Druhou třetinu začali lépe ústečtí, Kupec, Kučera i Petrus však znovu ztroskotali na výborném Hálovi. Barocha na opačné straně nepřekonali ve 27. minutě Fanta a po něm ani Kohoutek. Za další minutu se s přispěním brusle čárového rozhodčího odrazil puk k rozjetému Gellnerovi, jenž se ale z ostrého úhlu neprosadil. Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a tvrdými střelami ohrozili branku Hillmich a Kříž. Hosté pak měli možnost tří přesilových her po sobě a tu poslední využili. Ránu Lojka sklepl ze vzduchu těsně před Hálou Michal Jakl - 3:1. V poslední minutě měl na holi kontaktní gól Bašta, jenže jeho samostatný únik znovu vychytal brankář Chomutova Jan Hála. Po čtyřiceti minutách tak vedli domácí 3:1.

Do poslední třetiny nastoupili domácí se snahou zvýšit skóre a nedat nebezpečnému soupeři šanci na obrat zápasu. Podařilo se jim to ve 44. minutě. Kohoutek střílel od modré čáry vedle, Veverka přiťukl odražený puk Ondřeji Šedivému, který upravil na 4:1. Za dalších několik minut hrál Chomutov přesilovou hru, kterou po přihrávce Luky využil Lukáš Fanta - 5:1. Do závěrečné sirény zbývalo něco přes deset minut a chomutovští byli na nejlepší cestě k výhře. Motivování vedením o čtyři branky se vrhali do dalšího útočení. Po krásné individuální akci Novotného zazvonila tyč ústecké svatyně. Poté byl gólman Baroch vystřídán a mezi tyče se postavil Davídek. Ten poprvé kapituloval v 51. minutě, kdy po nahrávce Šedivého skóroval Jan Hauner - 6:1. Výsledek mohl zkorigovat Kupec, když projel mezi obránci, ale svoji střelu nasměroval mimo branku. V poslední minutě si ústecký Bašta a chomutovský Chvátal v rohu kluziště vyměnili několik úderů a oba si odešli odpočinout na trestnou lavici. Junioři KLH Chomutov porazili velmi nebezpečného soupeře poměrně jednoznačným výsledkem a připsali si tak už třetí vítězství v řadě.