Ú s t í n/L. - V neděli na osmi zimních stadionech pokračovala osmým kolem liga juniorů a jedním z domácích celků byli i Lvi z Ústí nad Labem. Tentokrát hostili soupeře z Tábora a přestože šel protivník rychle do vedení, dokázali domácí vývoj utkání obrátit ve svůj prospěch a v pátém utkání na svém ledě si připsali již čvrtou výhru a s ní i další dva body do tabulky.
ne 10. 10. 2004
HC Tábor
5:2 2:1, 1:0, 2:1

Branky: 4. Jedlička (Jiří Svoboda), 17. Urušov (Jiří Svoboda, Lojek), 23. Bašta (Kloz), 55. Janus (Dalibor Svoboda, Bašta), 57. Kloz (Lojek, Jakl) - 3. Krátrer (Macháček), 53. Krátrer (Matušík). Rozhodčí: Krebs - Ruchař, Doskočil. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Do odpoledního utkání se pustili domácí aktivně, již v prvním střídání vyzkoušel Maška Jiří Svoboda. Aktivita ale vzala ze své ve 3. minutě, když Krátrer zmrazil Ústecké svou pohotovou dorážkou – 0:1. Uběhlo jen 62 sekund a skóre se srovnalo, to se Jedlička rychle zorientoval a rozsvítil ř¨červené světlo. Poté si při akci dva na jednoho Bašta ustlal v brance hostí místo puku a na druhé straně se blýskl hbitým průnikem Kolář. Po něm byl na dostřel ještě Horal. V 7. minutě mohli hosté vést znovu, když brankář Lvů hrubě chyboval a při zastavování nahození za brankou poslal kotouč přímo do prázdného brankoviště. Naštěstí pro něj ale nebezpečí zažehnali obránci a vyhodili. Táborští v 9. minutě nevyužili přečíslení a vzápětí i domácí Petrus minul. V čase 16:27 hráli žlutomodří přesilovou hru a už se zdálo, že ji nevyužijí, když Lojek přenesl hru křižnou přihrávkou na druhou stranu kluziště, odkud zpětným pasem vybídl Jiří Svoboda Hrušova před brankovištěm ke skórování – 2:1. Závěr první části se pak odehrál v mírnějším tempu.

Stejně jako Lvi skončili první třetinu, načli druhou. Kloz pracně obral obránce o puk ta jejich klecí, poslal na najíždějícího Baštu a ten z první brankáře nekompromisně prostřelil – 3:1. Ve 27. minutě chybovali obránci v modrém na své útočné polovině a Gottfiedovi tak nabídli samostatný únik. Ten na konci své zteče přestřelil. Zanedlouho pokoušel štěstí při bekhendové střele opět Bašta, ale gólman hostí byl pozorný. V polovině hrací doby pálil ihned po buly také nad Petrus a pár minut po této akci našel tvrdou ranou hruď Barocha kapitán Kolář. Krátce nato skončil na stejném místě pokus Žižky a ke konci třetiny mohli domácí hovořit o štěstí. Hráči z jihu Čech poslali puk podél ležícího brankáře a kontaktní branku jim nepřála pravá tyč.

Poslední dvacetiminutovka začala poněkud volněji, k vážnější střele se dostal až ve 46. minutě Matušík, jenž z kruhu pro vhazování vysoko přestřelil. Na druhé straně před bránou nezastihl včas příhru kolegy Petrus a po něm vyprášil betony Maška toho dne již úspěšný Bašta. Při následující výhodě jednoho muže se Táborští k ničemu nedostali, aktivní Matušík neměl komu. Další z hráčů hostí, kteří byli nejvíce vidět, Vobořil, zkoušel zblízka bekhendový blafák, ale betony se sklaply dřív, než mezi ně stačil poslat kotouč. V čase 52:37 si počíhal na chybu obránců Krátrer a trefil přesně horní růžek branky – 3:2. Už už se zdálo, že se hosté nadechnou k obratu a vyrovnají, ale naděje jim snížil Janus, který zúročil bojovnost Bašty a přesnost Dalibora Svobody – 4:2. V 57. minutě ujížděli dva domácí hráči na jediného obránce, ale Lojek tvrdou střelu umístil mimo. Puk se o zadní mantinel odrazil zpět na hůl Kloze a ten už těžkou práci něměl – 5:2. Přestože to bylo v tuto chvíli o tři branky a do konce zbývalo něco málo přes 3 minuty, hosté se snažili dál a vyvíjeli si tlak, která však nedokázali přetavit v gól.