Ú s t í n/L. - V neděli přivítali junioři Ústeckých Lvů na svém ledě soupeře z Hradce Králové. Hradečtí před 6. kolem lize kralovali, když vyhráli všechny zápasy a protivníkům nasázeli 38 branek. I přes jejich suverenitu ale oba dva body zůstali v Ústí a velkou zásluhu na tom má Jan Lojek, jenž čistým hattrickem v rozmezí šesti minut hráče Hradce zmrazil a znemožnil jim útok na další body.
ne 3. 10. 2004
Královští lvi Hradec Králové
7:4 4:2, 0:1, 3:1

Branky: 5. Lojek (D. Svoboda, J. Svoboda), 7. Lojek (Kříž), 10. Lojek (D. Svoboda), 18. Jakl (Jedlička, Gottfried), 47. Kučera (Lojek), 58. Kloz (Jakl), 59. Kučera - 18. Kosina (Lučan), 20. Lučan (Burdych), 33. Nádvorník (Luštinec), 42. Nádvorník (Bláha). Rozhodčí: Froněk - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 8:9, navíc Kříž, Gottfried (oba UNL), Luštinec a Dostál (oba HKR) 5+OK a Nádvorník (HKR) 10min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

Utkání nezačalo nijak zostra, přesto netrvalo dlouho a dvě nuly na světelné tabuli nesvítily. Nejdříve byl v dobré pozici D. Svoboda, ale první branka padla až v čase 4:05, kdy ten samý hráč našel Lojka a ten přesně v moment, kdy Hradci končilo oslabení,vymetl růžek Dresslerovy branky – 1:0. Zanedlouho byli domácí vyloučeni, ale Kříž vysunul znovu Lojka a ten v oslabení svůj únik zakončil přesnou střelou mezi betony brankáře – 2:0. Hosté se poté nedostali ani na soupeřovu půlku hřiště a už prohrávali o tři branky. To Lojek opět utekl obraně Hradce a nikým neatakován dovršil svůj čistý hattrick. Až ve 13. minutě se hosté poprvé dostali ke slovu, když Petr zkoušel bekhendový blafák. V 18. minutě zasadili ale Lvi Hradeckým čtvrtou ránu za krk. Jakl dostal v kruhu přihrávku od Jedličky a z první poslal puk pod břevno – 4:0. Jenže odpověď byl více než rychlá. Lučan si udělal před brankou prostor a kotouč adresoval Kosinovi, který už neměl těžký úkol – 4:1. Ještě před přestávkou ale hosté upravili skóre znovu, když tečoval střelu Burdycha Lučan a kotouč doplachtil až za záda Davídka – 4:2.

Do prostřední části vstoupili lépe hráči ve žlutém. Nejprve vyzkoušel pozornost brankáře Janus a v dalším střídání ten samá hráč vyšachoval celou obrano hostí, jenže tváří v tvář Dresslerovi zvolil místo zakončení přihrávku a ta se mu nevyvedla. V polovině utkání měl příležitost Jedlička, ale bekhendový blafák nenašel své uplatnění. Ve 33. minutě Hradečtí snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Nádvorníka, jenž zaskočil z úhlu domácího strážce, kterým se stal po přestávce Baroch – 4:3. O několik okamžiků později zahrozili hráči v červených dresech znovu, když nastřelili tyč. Před druhou sirénou měl ještě možnost skórovat domácí Kříž, ale nebyl dostatečně důrazný.

Nástup Hradce do poslední části byl pohotový. Nádvorník samostatnou projížďkou mezi obránci a blafákovým zakončením smazal čtyřbrankovou ztrátu ze začátku utkání a své mužstvo pokropil živou vodou – 4:4. Radost jeho spoluhráčů ale neměla nijak dlouhé trvání. Po pěti minutách znovu rozsvítil na světelné tabuli vyšší číslo skóre u svého týmu Kučera, jehož nehození od modré čáry skončilo až v síti – 5:4. V 51. minutě nezvýšil zblízka nejdříve Jiří Svoboda a po něm ani Lojek, který si štěstí v koncovce vybral již v úvodu klání. Z hostujícího týmu projevil největší snahu a tah na branku Lučan. V 53 minutě z mezikruží vysoko přestřelil domácí klec a o 90 sekund později netrefil volně ležící kus gumy na témže místě. V čase 57:06 projevil Kloz svůj přehled a zvýšil na 6:4. Když byl blízko brankáři, vystřelil a trefil tyč. Od té se puk odrazil a šikovný útočník ho ze vzduchu znovu poslal směrem síť a tentokrát úspěšně. Při závěrečné hře hostí bez brankáře ještě pojistil výhru svým druhým gólem až z obranné třetiny Kučera a o výsledku nemohlo být pochyb – 7:4. Přesto se zápas v klidu nedohrál a bitky Kříž vs. Kosina a o půl minuty později Gottfried vs. Dostál byly ohodnoceny většími tresty a automatickými tresty do konce utkání.