Chomutov - V rámci desátého kola nadstavbové skupiny C ELIOD extraligy mladšího dorostu hostili Piráti v SD Aréně ústecký Slovan. Po bezbrankové první třetině vstřelili Chomutovští jednu branku v prostřední části a zápas dovršili dvěma brankami ve třetí periodě. Ústí přišlo v zápase mimo tří bodů také o dalšího obránce.
ne 10. 1. 2016, SD Aréna Chomutov
Piráti Chomutov
3:0 0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 36. Procházka (Seemann, Lauko), 49. Lauko (Ouřada, Procházka), 50. Veselý (Breczko, Psar). Rozhodčí: Hodač - Mareš, Sládek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 43:17 (10:3, 21:10, 12:4). Průběh utkání: 3:0.

Piráti Chomutov: Skokan – Jungvirt, Procházka, Seemann, Zeman, Jarý, Krchňák, Psar – Mežnar, Lauko, Jaroš, J. Veselý, Breczko, Benda, Koblížek, Ouřada.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Štochl, Štěpánek, Stuchlý, Mareš, Vidlička – Costa, Batryn, Čermák, Šindelář, Herák, Janoušek, Tůma, Gottfried, Machulda.

Úvod zápasu patřil Pirátům, kteří několikrát zaměstnali brankáře Volkeho. Ústecký gólman v první dvacetiminutovce nekapituloval a díky tomu, že se obdobně vedlo i jeho protějšku, tak po první periodě svítil na světelné tabuli nerozhodný bezbrankový stav.

Do druhé třetiny vstoupil Slovan početní výhodou, která se mu ale vůbec nepovedla. Za necelých šest minut dostali svěřenci trenéra Čalouna další příležitost. Tentokrát s ní naložili o poznání lépe, ale Skokana v chomutovské kleci nepřelstili.

Zhruba v polovině střetnutí nabral chomutovský tlak na ještě větší intenzitě. Důkazem toho jsou dvě vyloučení obránce Janouška. Druhé vyloučení ústeckého obránce dokázala pirátská družina využít. Střelou z pravého kruhu se prosadil bek Radek Procházka.

Poslední minuty prostředního dějství se nesly opět v duchu vylučování. Nejprve zamířil za katr domácí Ouřada a krátce po něm i ústecký Šindelář. Ani jeden z celků ale hru ve čtyřech zužitkovat nedokázal.

Jen co započala třetí třetina, tak putoval na lavici hanby Tomáš Jungvirt a Chomutov hrál ve třech. Tuto situaci domácí zvládli a nedovolili Slovanu skórovat a vyrovnat průběžný stav duelu.

Další branky se diváci na malé hale chomutovské SD ARÉNY dočkali v osmačtyřicáté minutě, kdy si Jakub Lauko vybruslil na hranici pravého kruhu a střelou po ledě prostřelil Volkeho, který nechal malou mezírku mezi svými betony.

Piráti se potřetí v utkání radovali ihned po 83 vteřinách. Domácí kapitán Jakub Veselý se dostal do samostatného úniku, který nejprve zakončil střelou do hrazení, od kterého se mu kotouč odrazil zpět přímo na hůl a forward Pirátů již neměl problém usměrnit touš za Volkeho záda.

Ve zbývajících deseti minutách již žádná další branka nepadla. Piráti tak potřetí v ročníku porazili ústecký Slovan a připsali si důležité tři body. Čistým kontem k nim přispěl i brankář Ondřej Skokan.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Myslím si, že jsme měli po celou dobu územní převahu. Bohužel proměňovaní šancí, nebo nezvládání některých taktických věcí, které máme naučené, se nám moc nedařilo. Zápas se rozhodoval až ve druhé půlce, kdy jsme ve druhé třetině dali na 1:0 a ve třetí části jsme přidali další dva góly. Letňany opět vyhrály, co jsem koukal, takže tyto body potřebujeme. Doufáme, že až začne po mládežnické olympiádě soutěž, tak že se nastartujeme k dalším dobrým výkonům.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Kluci odehráli výborný zápas. My jsme do Chomutova jeli s cílem bodovat, protože naše výkonnost ve druhé polovině sezóny šla nahoru. Myslím si, že jsme odehráli výborný zápas. První třetina byla bez branek, ve druhé třetině rozhodly dvě oslabení, kdy Adam Janoušek šel na trestnou lavici. Dostali jsme z toho branku na 1:0. My nemáme tak široký kádr, dokonce se nám zranil ještě jeden obránce, takže jsme to dohrávali na dvě obrany a bylo znát, že toho mají kluci dost. Je to sice trošku blbé, že hodnotím prohru kladně, ale za předvedený výkon musím kluky pochválit.“