Litvínov - V novém roce 2016 se jako první hráči Slovanu představili mladší dorostenci na ledě Litvínova. Ačkoli to byli právě Ústečtí, kteří načali gólové hody, po šedesáti minutách hry odcházeli z ledu jako poražení. Třináctibrankový zápas vyzněl lépe pro Litvínov, který vyhrál v poměru 8:5.
so 2. 1. 2016, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
8:5 2:1, 2:3, 4:1

Branky a nahrávky: 8. Dufek (Berka, Jindra), 20. Bártek, 21. Jindra (Žižka, Bártek), 30. Vacín (Jindra, Dufek), 48. Pech (Svoboda), 50. Vacín (Svoboda), 51. Jindra (Berka, Dufek), 60. Bartoš – 3. Batryn (Štochl), 30. Štěpánek (Janoušek), 33. Čermák (Štěpánek), 37. Batryn (Čermák), 58. Costa. Rozhodčí: Plachý – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:3. Diváci: 80. Střely na bránu: 28:45 (12:14, 9:17, 7:14). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 7:4, 7:5, 8:5.

HC Verva Litvínov: Pejsar – Žítek, Šubrt, Bártek, Kitzberger, Žižka – Dufek, Zirtoni, Jindra, Vacín, Bartoš, Berka, Jouza, Svoboda, Myšák, Beran, Kysela, Šarlinger, Pech.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Štochl, Štěpánek, Stuchlý, Mareš, Vidlička – Costa, Harkabus, Batryn, Čermák, Magasanik, Šindelář, Janoušek, Tůma, Gottfried, Machulda.

Gólové hody, které dnešní utkání mezi Litvínovem a Ústím nabídlo, začaly už ve třetí minutě. Po pěkné přihrávce Štochla před Pejsarovu bránu jako první rozvlnil síť Dmytro Batryn - 0:1. Ústečtí se ze svého vedení radovali pouhé čtyři minuty. V osmé minutě se po přihrávce Berky dostal do dobré střelecké pozice Ondřej Dufek, který se prosadil pěknou střelou k pravé tyčce – 1:0.

Necelou minutu před koncem první třetiny se provinil faulem Matěj Harkabus. Litvínovští dokázali nabídnutou příležitost rychle využít a ještě v první třetině se dostali do vedení. Robert Bártek si na modré čáře nevěděl rady s kotoučem, tak tvrdě vypálil a projektil z jeho hokejky se zastavil až za Volkem – 2:1. Jak skvělý měli domácí závěr třetiny, začátek té druhé měli taktéž dokonalý. Po dvanácti vteřinách hry nahodil kotouč z buly David Jindra na Volkeho, jemuž kotouč mezi rukou a tělem propadl do brány – 3:1.

V polovině utkání šli Litvínovští do tříbrankového vedení! David Jindra našel před bránou dobře postaveného Lukáše Vacína, který prostřelil Volkeho a mohl se radovat – 4:1. O osmačtyřicet vteřin bylo už sníženo na rozdíl dvou branek. Po nahrávce Janouška se prosadil Martin Štěpánek přesnou střelou k tyči, na kterou neměl Martin Pejsar nárok – 4:2.

Ve třiatřicáté minutě se Slovan dostal na dostřel, když se prosadil potřetí v utkání. Litvínovští se nedokázali dobře zorientovat před vlastním gólmanem, čehož využili Štěpánem s Tomášem Čermákem, který na konci akce zakončoval do prázdné brány – 4:3. Tři minuty před koncem druhé periody bylo vyrovnáno! Čermák našel skvělou přihrávkou, která měla oči, před bránou osamoceného Dmytro Batryna, který dokázalo střelou do horní části brány překonat Pejsara – 4:4.

Ve třetí třetině přišly tři minuty Litvínova, který si během nich zajistil dostatečný náskok a mohl se už prakticky radovat ze zisku tří bodů. V osmačtyřicáté minutě si chemici vzali své vedení zpět. Patrick Pech se na chvíli ocitl sám na pravém kruhu a krásnou střelou do pravého horního rohu vymetl pavučinky Volkeho brány – 5:4. Deset minut před koncem utkání šel Litvínov do dvoubrankového trháku. Lukáš Vacín dostal trochu prostoru v těsné blízkosti před hostujícím gólmanem a přesně umístěnou bombou propasíroval kotouč za záda brankáře Ústí – 6:4.

O necelou minutu později se Litvínovští radovali ze své sedmé branky a Ústí mohlo hodit ručník do ringu. Volný kotouč před volkem si našel David Jindra, který přesnou ranou mezi Volkeho betony rozvlnil síť – 7:4. Slovanu se dvě minuty před koncem utkání podařilo zkorigovat stav utkání. Kale Costa tvrdě vypálil a Pejsar byl bez jediné šance na zákrok – 7:5. Ústečtí se pokusili o hru v šesti, ve které ale ještě jednou inkasovali. Dan Bartoš dokázal trefit prázdnou bránu, čímž uzavřel brankový účet dnešního utkání – 8:5!

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Samozřejmě jsme rádi, že jsme to utkání dnes dotáhli do vítězného konce. Hlavní je, že máme tři body. Na začátku se to pro nás nevyvíjelo příznivě. Pak se nám povedlo odskočit do vedení 4:1. Potom jsme si mysleli, že se Ústí porazí samo a nabídli jsme mu několik přesilových her, ze kterých dokázalo srovnat stav utkání. V kabině jsme si k tomu museli něco říct. Ve třetí třetině naštěstí kluci pochopili, co mají hrát a dotáhli utkání do šťastného konce.“