Ú s t í n/L. - V rámci 11. zápasu nadstavbové části Slovan přivítal na svém ledě tým HC Most. Ve skupině o udržení dělí týmy osmnáct bodů a domácí bezpečně okupují třetí příčku tabulky. Roli favorita Ústečtí potvrdili hned v úvodu, kdy se jim podařilo vstřelit rychlou branku. V závěru ale ztratili tříbrankové vedení a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V této dovednostní soutěži nakonec Slovan padl a Most si připsal bod navíc.
pá 5. 2. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
3:4sn 1:0, 0:0, 2:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Opočenský (Veselý), 54. Vico, 54. Vico (Tomáš) - 57. Zvěřina (Hornych, Leitner), 58. Bořík (Balázs), 60. Zvěřina (Balázs), roz.nájezd. Bořík Rozhodčí: Kress - Lindner, Beran. Vyloučení: 3:2. Diváci: 137. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář - Vytejček, Vico, Chmela, Opočenský, Tomáš, Magasanik, Veselý, Dörner, Hruška, Pulda, Kundrát, Herák, Moucha.

MOSTEČTÍ LVI: Kožnar - Balázs, Fraško, Bachmaier, Hladík, Bourek, Pinda, Beneš, Bořík, Havlíček, Řehák, Hornych, Leitner, Richter, Zvěřina, Žák, Piškule.

Slovan se po dvou odehraných venkovních utkání představil opět doma a do utkání nastoupil aktivně. Již ve čtvrté minutě se Ústeckým podařilo otevřít skóre, když kotouč dostal mezi betony až za Kožnara Jakub Opočenský. Ústečtí se i nadále tlačili do branky a po většinu úvodní dvacetiminutovky určovali tempo hry. O následné navýšení skóre se snažil nejprve Michal Vico z pravého kruhu a vzápětí ze stejné pozice zakončoval také Martin Pulda. Kotouč ovšem za Kožnara nedostal následně ani Michal Hruška střelou zpoza obránce. Bez práce v první třetině nebyl ani domácí Rychtář, ovšem střele Lukáše Bachmaiera nastavil lapačku a Slovan tak mohl do kabin po úvodní třetině odjet s jednogólovým náskokem.

Do druhé periody Ústečtí nastoupili s výhodou zhruba minutu a půl trvající přesilové hry. První početní výhody se ale domácím využít nepodařilo, když střelu Marka Veselého mezi kruhy Kožnar vyrazil. Vzápětí měl na druhé straně na holi vyrovnávací branku Daniel Rychter. Další minuty nabídly několik nepřesných akcí ze strany obou týmů. Do nebezpečnější šance se dostal až Marek Veselý, který těsně před gólmanem tečoval střelu Petra Magasanika a vzápětí se na druhé straně odraženému kotouči nejrychleji dostal Daniel Rychter.

Série neproměněných šancí pokračovala i ve druhé polovině. Na straně domácích měl Jakub Moucha čas rozmyslet si zakončení, ale Kožnar na poslední chvíli stihl ramenem vyrazit kotouč, který mířil pod horní tyč. V závěru druhé třetiny si s výhodou jednoho muže na ledě zahrál také Most, ale v šanci se ocitnul pouze Miroslav Zvěřina, jehož střelu z pravého kruhu si Rychtář pohlídal a po druhé třetině tak zůstalo skóre nezměněno.

Na úvod poslední části se v oslabení dostal do úniku Michal Vico a vzápětí na druhé straně také Daniel Richter, oba gólmani však obstáli. Následně Slovan musel čelit dlouhému mosteckému tlaku, na který ale našel nejlepší možnou odpověď. Michal Vico si najel na levý kruh a prosadil se střelou mezi betony. Vzápětí domácí navýšili své vedení o tři branky, když si s hostujícím gólmanem pohrála dvojice Jiří Tomáš a Michal Vico. Po pohledné kombinaci uklidil do odkryté branky kotouč podruhé v zápase Michal Vico a gólové hody závěru zápasu pokračovaly. Tentokrát se mohli radovat hosté. Střelou pod horní tyč se v čase 55:24 blýskl Miroslav Zvěřina a vzápětí utkání dovedl do dramatického konce Milan Bořík, když odražený kotouč uklidil nad rameno Rychtáře. Slovan si nedokázal pohlídat tříbrankový náskok a v poslední minutě inkasoval vyrovnávací branku. Miroslav Zvěřina dorazil puk do branky a Most dotáhl utkání do samostatných nájezdů. O vítěznou branku se následně postaral Milan Bořík a dal pátečnímu utkání konečnou podobu 3:4.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Zápas jsme dostali do stavu 3:0, do konce utkání chyběly necelé tři minuty, nechali jsme si dát tři branky a zbytečně jsme ztratili vítězství. Nájezdy už byla pouze loterie. Myslím si, že takové zápasy už bychom prohrávat neměli."