Mladá Boleslav - Na led extraligové Mladé Boleslavi se prvního zářijového dne vydali svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše. Po bezbrankovém úvodním dějství se do vedení v prostřední dvacetiminutovce dostal jako první Bruslařský klub. Hokejistům Ústí nad Labem se podařilo do přestávky snížit na rozdíl jediného gólu, žlutomodří ale nezvládli závěrečnou dvacetiminutovku a padli 3:7.
út 1. 9. 2015, ŠKOENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
7:3 0:0, 2:1, 5:2

Branky a nahrávky: 28. Pacovský (Hyka, Urban), 36. Žejdl (Pabiška), 43. Výborný (Žejdl, Stříteský), 49. Stříteský (Výborný, Žejdl), 50. Trončinský (Lenc), 57. Pacovský (Lenc, Jarůšek), 59. Pacovský (Hyka, Růžička) – 39. Tůma (Roubík, Skočovský), 44. Rys (Pavlíček), 58. Tůma (Roubík, Kuchler). Rozhodčí: Wagner, Horinek – Prokop, Šádek. Vyloučení: 11:6. Využití: 2:1. Diváci: 1 060. Střely na branku: 57:30 (12:12, 16:11, 29:7). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3.

BK Mladá Boleslav: Rittich (30. M. Růžička) – Stříteský, T. Voráček, M. Trončinský, Holub, Robar, Ovčačík, Trška, Kučný – Jarůšek, D. Výborný, M. Bárta – M. Látal, R. Hruška, Pacovský – Hyka, Urban, Klimenta – Lenc, Žejdl, L. Pabiška – Kotala. Trenéři: František Výborný, Marian Jelínek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Skočovský, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Pavlíček - D. Tůma, Roubík, Kuchler - Křivohlávek, Rys, Gengel - D. Novák, O. Kopta II, Navarra - Macek, do 30. Řídel, Ďurač. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Boleslav začala aktivně a zamáčkla soupeře do jeho pásma. Velkou příležitost měl Radim Hruška, k němuž se odrazil kotouč, ale netrefil odkrytou klec. Hosté se poprvé k šancím dostali až při přesilové hře, kdy se činili Gengel s Jaroslavem Roubíkem. Jejich pokusy však Rittich zneškodnil a sám vyslal do protiútoku Lence, který nastřelil ve vlastním oslabení po sólu Soukupovu tyč. Činili se i hosté a v 9. minutě skončil puk v boleslavské síti. Jenže ústecký útočník Roman Navarra byl v brankovišti a gól tak nemohl být uznán.

V dalších minutách Bruslaři přidali v tempu i dravosti, ovšem nedokázali najít recept. Pacovský neusměrnil nahození Kučného, poté Hyka ztroskotal na brankáři Soukupovi. Podobně nepřesný byl i aktivní Pabiška. Na druhé straně však Roubík málem překvapil Ritticha, jenž jen tak tak vytěsnil puk betonem. Stav 0:0 svítil i po pokusech Látala nebo Holuba, když byl Soukup ostřelován ze všech možných úhlů. Ale šestnáctou minutou tento tlak skončil, protože na trestnou začal mířit jeden hráč domácích za druhým. Díky tomu měl i Rittich plné ruce práce a zneškodnil Kuchlera, jehož do akce vyslal Roubík, stejně tak i Křivohlávkovo pohledné sólo. Skóre se však nezměnilo.

Začátek druhého dějství zahájili hráči Slovanu v minutu a půl trvající dvojnásobné početní výhodě, čehož se snažili využít. Jiří Rys namířil pukem pod víko, avšak Rittich ho dokázal vyrazit. Další příležitost měli hosté až po skončení přesilovky, kdy Novák neoblafnul Ritticha. V dalších momentech si poprvé zahrála přesilovku, a hned dvojnásobnou, i Boleslav. V ní Žejdl připravil dobrou šanci Bártovi, který byl ve skvělé střelecké pozici, jenže Soukup situaci zvládl bezchybně a svůj tým podržel. Skóre se tedy poprvé změnilo až krátce po uplynutí této dvojnásobné převahy domácích, a to ve 28. minutě, když Dominik Pacovský prostřelil Soukupa ve chvíli, kdy mu Urban clonil ve výhledu.

Krátce poté David Rittich přenechal své místo Martinu Růžičkovi. Ve 32. minutě hrála Boleslav opět přesilovou hru, jenže hosté se zmocnili puku a ujeli laxní obraně v situaci tří na jednoho. V rozhodující chvíli svůj únik překombinovali a Růžičku vůbec neohrozili. A tak přišel trest. Čtyři minuty před sirénou se novopečená posila domácích Lukáš Žejdl rozjel pro Pabiškovu přihrávku a propálil Soukupa z mezikruží přímo mezi nohy. Vzápětí Klimenta těsně minul.

Dlouho to vypadalo, že domácí nebudou mít problém do konce třetiny udržet dvougólové vedení, ale chyba lávky. Ústí využilo necelých 90 sekund před koncem třetiny přesilovku, když Roubík nahrál volnému Davidu Tůmovi, jehož pokus skončil za Růžičkovými zády. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:1.

Poslední část opět nezačala ve stavu plného počtu hráčů na ledě. Boleslav opět hrála v oslabení, ovšem po zbytečném vyloučení za zdržování hry se stav hráčů vyrovnal. Jakmile se hráč Boleslavi vrátil na led, zakousli se domácí do soupeře, kde předváděli kombinační hru. V jednu chvíli se Lukáš Žejdl dokázal zbavit svého ústeckého obránce a našel kolmou přihrávku výborně postaveného Davida Výborného u protější tyče, který jen lehce zavěsil do prázdné brány, do níž se Soukup nemohl stihnout vrátit. Jak se ale říká, lehce nabyl, lehce pozbyl.

O minutu a půl později se radovali na druhé straně hosté, když využil Jiří Rys chybu v boleslavské defenzívě a uspěl se svou fintou nad Růžičkou. Jím zpomalený puk se doklouzal až za brankovou čáru. Domácí však znovu usilovali o navrácení dvoubrankového vedení. Urbanovi s Klimentou se to v úniku dvou na jednoho ještě nepovedlo, ovšem ve 49. minutě využil další přesilovku Matěj Stříteský, který bombou od modré prostřelil vše v cestě. O minutu později přidal již pátou boleslavskou brankou Marek Trončinský.

Za prakticky rozhodnutého stavu se zápas už dohrával, přesto byly k vidění zajímavé kombinace, převážně v podání boleslavských hokejistů. To vedlo k tomu, že se ještě trefil Dominik Pacovský, jemuž hezky nalil Lenc. Kdo by si myslel, že to bude konec, mýlil by se. Ústecký Slovan i za tohoto stavu ještě povystrčil drápky a po Roubíkově chytré přihrávce a důrazu Davida Tůmy v předbrankovém prostoru musel Růžička lovit puk ze sítě. Ani to ještě nebylo všechno. Na konečných 7:3 minutu před koncem zvýšil Dominik Pacovský.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Sehráli jsme výborné dvě třetiny, kdy zejména v první jsme měli více šancí než domácí, bohužel jsme neskórovali. Ve třetí části jsme udělali příliš mnoho individuálních chyb, bohužel nám to kazí celkový dojem. Jestliže jsme den před utkáním avizovali dobrý zdravotní stav našich hráčů, před odpoledním tréninkem a během něj se bohužel vše změnilo. Zranění se obnovilo Janu Klozovi, Martinu Baránkovi, navíc se nám zranil David Merta, na ranním rozbruslení Ondřej Smetana. A aby toho nebylo málo, utkání nedohrál pro těžší zranění ramene mladý Daniel Řídel. V současné době máme zraněných 10 hráčů. Bohužel se s tím budeme muset vyrovnat a my věříme, že se s tím popereme a budeme bojovat. Vyzkoušené to máme z loňského čtvrtfinále play-off s Chomutovem, kdy jsme na tom byli stejně."