Ústí nad Labem – Na ústeckém zimním stadionu se v pátek 21. srpna 2015 hrálo přípravné utkání mladšího dorostu s Hvězdou Praha. Střetnutí se konalo od 17:00 hod. a přišlo se podívat celkem jednadevadesát diváků. Fanoušci Slovanu mohli shlédnout celkem osm branek z toho pět právě pro domácí družstvo. Nejvíce se prezentoval jako úspěšný střelec Jan Tůma.
pá 21. 8. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Hvězda Praha
5:3 1:0, 2:0, 2:3

Branky a nahrávky: 6. Harkabus, 24. Janoušek (J. Tůma, Harkabus), 25. Klepáček (Batryn), 43. J. Tůma (Gottfried, Štochl), 59. J. Tůma – 42. Kasanda (Hašek, Šonský), 49. Hašek (Richtr, Searle), 58. Šonský (Patera, Šiller). Rozhodčí: Knapík – Zítka, Kába. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 91. Střely na branku: 38:32 (6:12, 12:12, 20:8). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3. Zakázaná uvolnění: 4:4. Ofsajdy: 1:6. Vyhraná vhazování: 32:27 (11:7, 11:12, 10:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák – Štochl, E. Mareš, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, L. Kříž, Kadlec – Batryn, Klepáček, Gottfried – Janoušek, J. Tůma, Harkabus – Bláha, V. Tůma, Magasanik – Tolkachev. <b>Trenéři:</b> Jan Čaloun, Jiří Sochor, Lukáš Místecký.

HC Hvězda Praha: Jan Jeřábek (31. Švehlák) – Searle, Šiller, Šonský, Koštoval, Z. Fiala, Skalík, Tamburini – P. Hašek, M. Patera, Janiurek – Slavata, Jan Slavík, Kasanda – Cikhart, Vladimír Jeřábek, Richtr – Kužel, Hrubý. Trenéři: Martin Dufek, Petr Hučko, Michal Grim.

V první třetině padla pouze jedna branka ve prospěch Slovanu. Matěj Harkabus v šesté minutě využil zaváhání defenzivy hostů a Janu Jeřábkovi nedal žádnou příležitost jeho střelu z těsné blízkosti vychytat.

Druhé dějství bylo opět lepší pro domácí celek. Tentokrát se Ústí nad Labem trefilo do černého dvakrát a to v rozpětí zhruba jedné minuty. Nejprve zaparkoval touš Adam Janoušek a následně Petr Klepáček.

Třetí část už byla na góly mnohem bohatší. Padlo celkem pět branek, dvě na straně domácích a tři na straně hostů. Za Hvězdu Praha se za záda Šimona Brňáka postupně trefili Viktor Kasanda, Petr Hašek a Marek Šonský. Severočeši i přes velmi dramatický závěr vyhráli díky dvěma přesným zásahům Jana Tůmy.

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): „Proti Hvězdě se jednalo o bojovné utkání s mnoha osobními souboji. Ze začátku se objevilo mnoho nepřesností, ale to bylo tím, že zkoušíme nové hráče. Sestava byla také velmi promíchaná, někteří hráči odpočívali, abychom viděli i ostatní kluky. Myslím si, že jsme se v zápase postupně zlepšovali a že vítězství bylo zasloužené. Závěr byl celkem napínavý, ale i přesto jsme vítězství uhájili. Pro psychiku hráčů je dobré, když se také nějaký zápas vyhraje. Těší nás, že jsme vyhráli proti týmu, který ještě loňský rok hrál v extralize. Hvězda však nemá stejné hráče jako v sezóně 2014/2015 a jejich nejlepší hráči proti nám nenastoupili. Praha má stále parametry extraligového družstva a hrála do těla, což je pro nás dobrá zkušenost. Hvězda Praha je kvalitní soupeř, který nám dá mnoho zkušeností.“

Martin Dufek (HC Hvězda Praha): „Bylo vidět, že obě družstva jsou v přípravě. Tentokrát byl Slovan favoritem, jelikož postoupil do extraligy. Stále máme cíl se po loňské sezóně vrátit zpět do extraligy, zkoušíme vytvořit nové družstvo. První třetina byla velmi vyrovnaná, ale ztrácela napětí a výbušnost. Navzájem jsme se oťukávali a poté přišla znatelná chyba v naší obranné třetině, kdy náš obránce špatně rozehrál, čehož Ústí nad Labem využilo a po první části vedlo 1:0. Začátek druhého dějství jsme měli dobrý. Vyskytly se nám velké šance, ale Slovan následně potvrdil své vedení po pár střídání a vstřelil dvě branky. Museli jsme si vzít time-out a přeorganizovat pětice, abychom nedostali další góly. Poslední dějství pro nás byla nejlepší, přeci jen jsme ji vyhráli 3:2. Hokej byl živý, šlo se do soubojů a do zakončení po hlavě. Ve třetí třetině měla hra ten správný hokejový náboj.“