Ú s t í n/L. - Domácí začali dobře, když se v 7. minutě prosadil nakonec vítěznou trefou Sýkora. Pak ale i přes svou převahu nedokázali překonat skvělého Maříka a do začátku třetí třetiny se střelecky trápili. Nezdary vzaly za své s trefou Šaffera, pak se Ústečtí prosadili ještě dvakrát a potřetí za sebou vyhráli 4:0. O tři nuly se podělili v poměru 1:2 Zikmund se Sáblíkem. Brankářská jednička si stoupla do brány i dnes a připsala si tak již svůj jedenáctý zápas bez inkasované branky.
st 2. 2. 2005
AZ Heimstaden Havířov
4:0 1:0, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 7. Sýkora (Šaffer, Drábek), 44. Šaffer (Jankových, Sýkora), 49. Přeučil (Koudelka, Kříž), 54. Kříž (Klobouček, Koudelka). Rozhodčí: Florian - Bertlík, Richter. Vyloučení: 6:10, navíc Prokop (HAV) 10 min NESP. Bez využití. Diváci: 1400. Střely na branku: 42:14 (12:6, 15:3, 15:5). Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Drábek, Vála, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Kříž, Klobouček, Pavlas - Jankových, Sýkora, Šaffer - Švík, Lipina, Fink - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Koudelka, Přeučil.

AZ Heimstaden Havířov: Mařík - Pala, Mareček, Prokop, Vavruša, Štěpán, Peštulka - Mikšan, Studený, Zdeněk - Žůrek, Syřínek, Kelner - Rozum, Dvořák, Vychodil - Sikora, Sprušil, Heider.

Třetí zápas v řadě skončil pro Ústecké Lvy výhrou 4:0. Po zápase na Kometě a doma s Třebíčí si stejný příděl odvezli Panteři z Havířova. Zajímavý byl zápas bezesporu pro ústeckého útočníka Petra Lipinu, který ještě v pondělí hrál právě v dresu Havířova. Zápas nedohrál útočník Slovanu Vítězslav Jankových, který má pohmožděné tříslo levé nohy.

Do utkání vstoupili domácí Lvi pěkně zostra. V prvních 10 vteřinách šly na Maříka v Havířovské brance hned dvě střely. Hosté se osvobodili jen za cenu vyhození puku přes všechny čáry. Panteři se osmělil ve 3. minutě, kdy se v útočném pásmu prosadil Mikšan, ale domácí brankář Sáblík jeho pokus s přehledem kryl. V 7. minutě se vytvořil na druhé straně závar před brankou Maříka a po Přeučilově trefě do tyče zůstal kotouč chvíli ležet na brankové čáře. Vzápětí zatáhl do pásma kotouč Šaffer a po souhře na jeden dotek střílel Sýkora do prázdné branky. Zhruba v polovině první třetiny, při přesilovce domácích, vyslal dvakrát za sebou projektil od modré Kudrna, ale pokaždé těsně minul levou tyč. Ve 14. minutě měli výhodu jednoho muže hosté, ale během celé dvouminutovky prakticky nevystřelili na branku. V samém závěru přesilovky ujel Panterům Pavliš, ale jeho pokus orazítkoval jen pravou tyč Maříkovy branky. Poté si Lvi vytvořili velký tlak. V 17. minutě mohli v přečíslení pohnout skóre Šaffer s Jankových, ale neuspěli. Podobně se vedlo minutu před sirénou Barusovi, jehož střela šla jen pár centimetrů nad horní tyčku.

Na začátku druhé třetiny dohrávali Panteři přesilovku, ve které měl paradoxně největší šanci domácí Barus. Poté sudí Florian poctivě rozděloval tresty přibližně po dvou minutách na tu i onu stranu. V plném počtu hráčů se hrálo pořádně až od 27. minuty. Hosté v tu dobu byli domácím hráčům téměř vyrovnaným soupeřem a hrálo se dlouhou dobu bez přerušení hry. Ve 31. minutě, při hře 4 proti 4, přebrali Lvi opět iniciativu a zamkli Pantery v jejich obranném pásmu. Poté měli dokonce možnost hrát půlminutovou přesilovku 5 proti 3, ale Maříka prakticky neohrozili. Při následné hře v 5 proti 4 si dokonce slibnou šanci vytvořili hosté. To jakoby Lvy konečně probudilo a uchopili zápas pevně do svých rukou. Od 35. minuty si otevřeli před Maříkem doslova střelnici, ale jejich snahu dílem mařil sám brankář Havířova a dílem jejich vychýlená muška. Ve 37. minutě přiklepl Koudelka do jízdy Buďovi, ale ten svůj blafák nedotáhl do zdárného konce.

Na začátku závěrečné třetiny pokračovala přehlídka neproměněných šancí hokejistů Slovanu. Důležitý okamžik zápasu nastal ve 43. minutě. Jankových z otočky našel našlápnutého Šaffera a ten nádherným blafákem do bekhendu poslal kotouč do sítě - 2:0. Téměř vzápětí po vhazování ve středovém kruhu se do přečíslení dostali Zdeněk a Mikšan. Střelu posledně jmenovaného však pozorný Sáblík za svá záda nepustil. Další pěkný hokejový moment přišel ve 49. minutě. Po přihrávce od Kříže se Přeučil neukvapil, naznačil střelu, počkal až Mařík půjde na led a mazácky polovysokou střelou upravil na 3:0. O minutu později našla přesná přihrávka na modré čáře Švíka, ale jeho střela ke vzdálenější tyči těsně minula branku. Vzápětí se odražený kotouč dostal k Dvořákovi, ten přetlačil domácího Pavlase, ale nakonec ztroskotal na domácím brankáři. V 54. minutě si sjel před branku na Kloboučkovu přihrávku Kříž a na jeho prudkou ránu z voleje nestačil Mařík včas reagovat - 4:0. Poslední slovo v utkání měli ale hosté. Celým kluzištěm se proháčkoval Žůrek, ale čisté konto zachránila Sáblíkovi pravá tyč jeho svatyně.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas jsme měli po celé utkání ve své režii, kvalita byla na naší straně. Bohužel se tu převahu podařilo brankově vyjádřit až v závěru utkání. Hráče nabádáme k tomu, aby se utkání snažili rozhodnout už v první třetině a aby se ty další dvě v podstatě už jen dohrávaly. Bohužel hráči asi mají v hlavách takové sebevědomí, že si nepřipouštějí nic jiného než úspěch v tom utkání a zřejmě uvažují tak, že je úplně jedno, jestli se to zlomí v první, druhé nebo třetí třetině. Nám to ale jedno není. Pokud přijede soupeř, který je vyloženě slabší, tak ho chceme přehrát hned v úvodu a v závěru už šetřit síly. Dnes to tam zpočátku moc nepadalo. Těžko říci, jestli to bylo naší střeleckou smůlou nebo jestli jim zachytal tak výborně gólman. Každopádně na to, jaký jsme měli tlak a šance v úvodu zápasu, jsme měli utkání rozhodnout daleko dřív. V sobotu jedeme do Budějovic. Zápas začíná za stavu 0:0 a jedeme tam udělat co nejlepší výsledek, už i z toho důvodu, že bychom na ně mohli narazit v případném finále play off. I kdybychom žádné body neudělali a prohráli jsme tam o gól, dva a byl by to vyrovnaný zápas, tak bychom věděli, že se s nimi můžeme rovnat. To by pro nás v této době bylo důležitější, než samotný výsledek zápasu."