Litvínov - Neděle 18. 10. 2015 byla pro mladší dorost ve znamení odehrání jedenáctého kola ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Slovan se jako první trefil do černého, ale Litvínov následně dokázal vstřelit dvě branky. Ústí nad Labem se nedalo a ve třetí třetině vyrovnalo. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu domácího celku a Litvínov si doma nechal plný počet bodů.
ne 18. 10. 2015, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
3:2pp 0:0, 2:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 28. Vacín (Bartoš), 34. Vacín (Jouza), 64. Vacín – 24. Harkabus (Tůma), 43. Klepáček (Štochl, Gottfried). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 31:30 (5:8, 16:10, 7:11 - 3:1). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Verva Litvínov: Pejsar – Žítek, Šubrt, Čapek, Hoffmann, Bártek, Kitzberger, Žižka – Dufek, Jindra, Vacín, Bartoš, Myšák, Jouza, P. Svoboda, Stehlík, Beran, Kysela, Šarlinger. Trenéři: Radim Skuhrovec, Jaroslav Hübl st.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Štochl, M. Štěpánek ml., Stuchlý, E. Mareš, Vidlička – Costa, Harkabus, Batryn, T. Čermák, V. Šindelář, Herák, Janoušek, J. Tůma, Gottfried, Klepáček. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

První třetina utkání nabídla vyrovnaný hokej, po kterém se šlo do kabin za bezbrankové remízy. Domácí měli k mání v šesté minutě přesilovou hru, tu ovšem nevyužili, a poté přišla první větší šance utkání. Pavel Gottfired nadvakrát dorážel kotouč nikým nebráněný do brány, jenže oba jeho pokusy dokázal Pejsar zneškodnit. Tři minuty před koncem třetiny měli možnost přesilové hry také hráči Ústí, jenže ani oni ji neodkázali využít a šlo se do kabin.

Ve druhé třetině se hrál daleko atraktivnější hokej, který musel diváky na zimním stadionu zaručeně bavit. První branky se diváci dočkali ve čtyřiadvacáté minutě, bohužel pro ty domácí do brány Litvínova. Jan Tůma našel přesným pasem Matěje Harkabuse, který se s pukem nemazlil a nekompromisně pod rukou Pejsara ho poslal do sítě.

Ústečtí se z vedoucí branky radovali pouhé tři minuty. Domácí se prosadili z ničeho nic, a to když Bartoš našel volného kapitána Lukáše Vacína, který tvrdou ranou mezi Volkeho betony srovnal stav utkání. Ani druhá branka domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Daniel Jouza našel ve třiatřicáté minutě před Volkem volného Lukáše Vacína, který neměl problém trefit poloodkrytou bránu. Pro kapitána domácích to byla již druhá branka v zápase.

Ve třetí třetině byla k vidění jediná branka. Dvě minuty po zahájení třetiny se zbytečně nechal vyloučit Lukáš Stehlík a Ústí mělo možnost další přesilové hry, kterou tentokrát dokázalo využít. Petr Klepáček se dostal ke kotouči v těsné blízkosti před Pejsarem a s trochou štěstí ho mezi betony dokázal procpat do brány. To bylo to poslední důležité, co se událo a utkání šlo do prodloužení.

Prodloužení se hrálo nahoru dolu, nakonec ho rozhodli ve svůj prospěch domácí hráči. Lukáš Vacín se krásně uvolnil a následnou střelou mezi nohy Volkeho rozhodl o tom, že si jeho tým připíše do tabulky bonusový bod za výhru v prodloužení.

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Samozřejmě jsme za dva body rádi. Bohužel si pořád opakujeme, co by se nám v naší hře nemělo stávat, ale pořád to děláme. Moc se nám nedaří koncovka, a proto to utkání dopadlo dnes tak, jak dopadlo. Teď bezprostředně po zápase jsme rádi za dva body, ale víme, že jsme dnes mohli získat všechny tři.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Ohlas dodáme později.