Ústí nad Labem - Ve čtvrtek 15. 10. 2015 odehráli mladší dorostenci duel s HC Plzeň 1929. Plzeňským hokejistům se podařilo ke konci v první třetiny otevřít stav a u skórování také zůstali. Hosté si nakonec domů odvezli plný počet bodů za výhru 4:0 a Lukáš Pilc čisté konto.
čt 15. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Škoda Plzeň
0:4 0:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 20. Přikryl (Kaňák, Kovařík), 24. Hajšman (Hasman), 38. Kolda (Matiášek, Reisnecker), 53. Hajšman (Krýner). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 191. Střely na branku: 13:45 (2:22, 5:13, 6:10). Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Volke – Štochl, M. Štěpánek ml., Šiller, Chmela, Stuchlý, Mareš, Vidlička, Harkabus, Batryn, Čermák, Magasanik, Šindelář, Herák, Janoušek, J. Tůma, Gottfried, Klepáček. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

HC Škoda Plzeň: Pilc – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovařík, Hosnédl, Hajžman, Přikryl, Reisnecker, Matyášek, Balín, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, Princl.

V první části čtvrtečního utkání mezi Slovanem a Plzní padla pouze jedna branka. Skóre otevřel Filip Přikryl ve dvacáté minutě. Diváci také zhlédli celkem pět vyloučení, tři na straně Ústí nad Labem a dvě na straně Plzně.

Druhá třetina už byla bohatší. Hosté se prosadili dvakrát a po čtyřiceti minutách vedli nad domácími o tři branky. Nejprve se prezentoval ve druhé dvacetiminutovce Kamil Hajšman za pomoci od Josefa Hasmana v čase 23:59 min. Zhruba o čtrnáct minut později využil přesilovou hru Matěj Kolda, když byl vyloučen Petr Klepáček za podražení.

Při závěrečném dějství bylo nařízeno dokonce i trestné střílení po faulu Erika Mareše, který se provinil pádem pod nohy. Trestné střílení provedl Josef Hasman, ale penaltu neproměnil a Erik Mareš zůstal na dvě minuty sedět v boxu trestoměřičů. Plzenští se přece jen trefili ještě do černého v padesáté třetí minutě zásluhou Kamila Hajšmana.

Střetnutí dopadlo tedy lépe pro mladší dorostence z Plzně, která vstřelili čtyři góly. Nejproduktivnějším střelcem plzeňských hokejistů byl Kamil Hajšman, jenž nalezl recept na ústeckého brankáře Jakuba Volkeho celkem dvakrát.