Ú s t í n/L. - Na zimním stadionu v Ústí nad Labem hostil domácí Slovan tým HC Letňany. Přes to že vstřelili první gól domácí, do vedení se dostaly Letňany a Slovan je celý zápas gól po gólu dotahoval. Nakonec za vyrovnaného stavu odhoukala siréna po třetí třetině, tudíž došlo na prodloužení, ve kterém hosté skórovali jako první, a tak si připsali 2 body.
ne 4. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Letci Letňany
4:5pp 1:1, 1:1, 2:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 7. Klepáček (Gottfried, Mareš), 30. Čermák (Batryn, Šindelář), 49. Harkabus (Štochl), 59. Klepáček (Čermák) – 12. Pinkas (Navrátil, Hlinka), 23. Kalina (Nárovec, Štěbeták), 42. Nárovec (Schönbauer), 55. Nárovec, 62. Sklenář (Schönbauer) . Rozhodčí: Petružálek – Řežábek, Hynčica. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0 Diváci: 65. Střely na branku: 22:47 (7:10, 8:16, 7:19, 0:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák – Štochl, Mareš, Štěpánek, Stuchlý, Kříž, Vidlička, Chmela – Tůma, Klepáček, Gottfried, Batryn, Čermák, Šindelář, Herák, Janoušek, Harkabus, Costa

HC Letci Letňany: Hamalčík – Lytvynov, Krutil, Schönbauer, Hlinka, Klikorka – Homola, Jelínek, Šíba, Vlček, Sklenář, Pinkas, Navrátil, Nárovec, Kalina, Štěbeták, Němec

Úvodní buly vyhráli domácí, ale po špatné přihrávce se ke kotouči dostal Petr Štěbeták a bekhendem zakončil. Brňák si situaci pohlídal a vzápětí si poradil i s pohotovou střelu téhož hráče po vhazování. O další šanci hostujícího týmu se postaral kapitán Dominik Sklenář z mezikruží. Brňák však i tentokrát podržel svůj tým a po necelých dvou minutách propukla radost na domácí střídačce. Ústečtí využili početní převahy a zásluhou Petra Klepáčka se dostali do vedení. Po vstřeleném gólu byla k vidění aktivní hra domácích, z levého kruhu se o navýšení skóre pokusil Matěj Harkabus. Letňany se však nenechali zaskočit. Tvrdou střelu z vrcholku kruhu vyslal na Brňáka Erik Hlinka. Ten odolal i několika dorážkám, ovšem o pár sekund později již nestačil na přesnou střelu Tadeáše Pinkase, který kotouč umístil přesně nad jeho pravé rameno.

V druhé části třetiny se oba celky snažili strhnout vedení na svou stranu. Nejprve se ke kotouči po přesné přihrávce mezi kruhy dostal Ondřej Šíba, ale v přímém souboji s Brňákem selhal. Poté se při početní převaze domácích dostal do šance Dmytro Batryn a jeho střelu z pravého kruhu dorážel Martin Štěpánek. Další střelu si připsal také letenský Erik Hlinka od modré. Ovšem skóre se již do konce třetiny neměnilo a do kabin hráči odjížděli za stavu 1:1.

Druhá perioda nabídla opět vyrovnaný hokej. Nejprve se ve 23. minutě prosadil hostující tým, když odražený puk posunul do odkryté brány David Kalina. O navýšení vedení se následně pokusil Marek Němec z pravého kruhu a taktéž to zkoušel z druhé strany Petr Štěbeták. Brňák si obě situace pohlídal a na scénu se poté dostali domácí. Vyrovnávací trefu si připsal Tomáš Čermák, který zakončil mezi betony Hamalčíka. Dále utkání pokračovalo bez větších šancí. Až konec druhé dvacetiminutovky nabídl několik zajímavých akcí. Z levého kruhu vystřelil nejprve Lukáš Nárovec a poté Dominik Sklenář. V posledních minutách museli domácí čelit oslabení, ovšem do šance se probojoval domácí Petr Klepáček. Ani na jedné straně gól nepadl a tak druhá třetina skončila opět za vyrovnaného stavu, tentokrát 2:2.

V poslední části Ústečtí inkasovali hned v úvodu a hosté si opět vzali zpět jednobrankový náskok. Lukáš Nárovec se dostal k odraženému puku a zakončil do odkryté klece. Ani po vstřeleném gólu Letňany nenechali Brňáka bez práce. Nejprve vystřelil z otočky Matěj Jelínek a následně Ondřej Šíba z pravého kruhu. Svou aktivitou si hosté vybojovali přesilovou hru. Při niž z ostrého úhlu vypálil Dominik Sklenář. Po dvouminutovém oslabení se puku ujali Ústečtí a bylo opět vyrovnáno. Ve 49. minutě se prosadil Matěj Harkabus, na jeho střelu z ostrého úhlu již Hamalčík vyrážečkou nedosáhl. Snaha strhnout vedení na svou stranu byla k vidění na obou stranách. Jakub Herák vystřelil mezi kruhy. Hamalčík však pohotově zasáhl vyrážečkou a následně se do vedení dostali opět Letňany. Po druhé v utkání se trefil Lukáš Nárovec. Tentokrát střelou z mezikruží přesně mezi betony Brňáka. Letenští se snažili pojistit si vedení, ale Lukáš Nárovec na potřetí nepřekonal domácího gólmana a do šance se na druhé straně dostali Ústečtí. Nejprve Tomáš Čermák minul odkrytou bránu, ale Petr Klepáček se již nemýlil. Kotouč dopracoval za záda Hamalčíka a domácí dovedli utkání do prodloužení. Ve druhé minutě nastavení však bylo rozhodnuto. Hostující kapitán Dominik Sklenář prostřelil od modré čáry Brňáka a dal tak nedělnímu utkání konečnou podobu 4:5.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):
"Naši kluci si dnes určitě bod zasloužili, protože schytali hodně ran. Předvedli maximální výkon, takže si ten bod vybojovali. Letňany byly lepší, ale kluci bojovali až do konce aspoň ten jeden bod mají zásluhou."

Tomáš Blažek (HC Letci Letňany):
"My jsme dnešní utkání vůbec nezvládli naším přístupem. Řekli jsme si, že jedeme do Ústí, a že tu nemáme co ztratit a lehce soupeře porazíme. Podle toho naše hra taky vypadala. Bojovnost domácích na nás stačila, protože jsme se nepřinutili hrát na sto procent."