Kladno - Na státní svátek vyjel mladší dorost do Kladna odehrát sedmé kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí tým, který si nechal na svém ledě plný počet bodů do tabulky.
po 28. 9. 2015, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
5:3 1:0, 3:2, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Tržil (Rudovský), 26. Hasil (Nagy, Karásek), 27. M. Bláha (Slabý, Filip), 40. O. Bláha (Tržil), 57. Hasil (Slabý, Karásek) – 24. Tůma (Šindelář, Čermák), 33. Klepáček (Tůma), 43. Tůma. Rozhodčí: Sýkora – Svoboda, Ovsík. Vyloučení: 6:4. navíc Vojtěch Tržil (KLA) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:2. Diváci: 105. Střely na branku: 39:35 (14:8, 14:15, 11:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Rytíři Kladno: Jiroušek – Smažík, Slabý, Šmolík, Flasch, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kleveta, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Tržil. Trenéři: Jan Krégl, Jan Neliba.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák – Štochl, M. Štěpánek ml., Chmela, Kříž, Stuchlý, Vidlička – Costa, T. Čermák, J. Bláha, Šindelář, Herák, Janoušek, Tůma, Gottfried, Klepáček. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

První část utkání na státní svátek začali lépe domácí. Vojtěch Tržil se pokusil zakončit přečíslení dva na jednoho, ale trefil se pouze do lapačky brankáře Slovanu. Vojtěch Tržil se přece jen prezentoval při přesilové hře, když tečoval střelu Oty Rudovského v jedenácté minutě. Další velká šance přišla v čase 19:12 min. Karásek zvolenou střelou neuspěl před Šimonem Brňákem, který vyrazil levým betonem puk před sebe. Ústí nad Labem se v první třetině neprosadilo, za to dalo možnost Kladnu dvou přesilovek.

Druhá dvacetiminutovka byla na góly mnohem bohatší. Branek padlo celkem pět. Nejprve se do černého trefil Jan Tůma ve dvacáté čtvrté minutě, jenž zaskóroval přesně mířenou střelou k levé tyči. Následně se však Kladno dostalo zpět do vedení o tři minuty a třicet vteřin později. Matěj Hasil se prezentoval po přihrávce od Martina Nagyho, který si bez problémů poradil s hostujícím brankářem.

Rytíři se prezentovali přesným zásahem ve dvacáté sedmé minutě díky Martinu Bláhovi. Třetí úspěšný střelec se prosadil z bezprostřední blízkosti mezi betony gólmana severočeského klubu. Slovan ve druhém dějství ještě dokázal snížit vedení Kladna v čase 32:27 min. zásluhou Petra Klepáčka, který pouze usměrnil střelu Jana Tůmy nastavením hokejky. Domácím se však snížení nelíbilo a Ondřej Bláha prostřelil Šimona Brňáka z ostrého úhlu mezi betony.

V závěrečné třetině padly pouze dvě branky. Nejprve zaparkoval puk do sítě Jan Tůma z bezprostřední blízkosti, když se dostal k odraženému puku těsně před branku Kladna. Následnovaly dvě větší příležitosti Rytířů, ale ani jednu nevyužili naplno. Středočeši se přece jen ukázali jako úspěšní a opět Matěj Hasil si poradil s ústeckým gólmanem obloučkem odraženého od ramene.

Střetnutí dopadlo lépe pro domácí mladší dorostence, kteří si po výhře 5:3 připsali do tabulky cenné tři body. Slovan musel odjet domů s prázdnou a s prohrou se smířit.