Plzeň - K utkání prvního kola ELIOD extraligy mladšího dorostu zajížděli svěřenci Jana Čalouna, Jiřího Sochora a Lukáše Místeckého do Plzně. Západočeši měli střetnutí pod kontrolou a Slovan téměř do ničeho nepustili. Jediný čestný gól Ústí nad Labem obstaral v jednapadesáté minutě Jakub Herák. Žlutomodří mají možnost reputace v nedělním domácím duelu, ve které změří síly s Litvínovem.
út 1. 9. 2015, Home Monitoring Aréna
HC Škoda Plzeň
12:1 1:0, 7:0, 4:1

Branky a nahrávky: 4. Mužík (Matiášek, Kolda), 21. Matiášek (Reisnecker, Mužík), 23. Matiášek (Reisnecker), 25. Matiášek (Váchal, Kaňák), 25. Lang (Hasman, Hajžman), 29. Hasman (Matiášek), 37. Krýner (Houdek), 40. Přikryl (Lokajíček), 41. Matiášek (Lokajíček), 43. Mužík (Lokajíček, Matiášek), 57. Lang (Lokajíček), 58. Matiášek – 51. Herák (Štochl, Harkabus). Rozhodčí: M. Sýkora – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Diváci: 80. Střely na branku: 41:16 (14:5, 11:10, 16:1). Průběh utkání: 10:0, 10:1, 12:1.

HC Škoda Plzeň: K. Kolář (36. Pilc) – M. Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Matějček, Kovařík – Hajžman, F. Přikryl, Reisnecker - O. Staněk, Matiášek, Benetka - Hajšman, Krýner, Hasman - Kolda, Mužík, Lang. Trenéři: Petr Vojan, Jan Snopek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák (28. - 41. J. Volke) – Štochl, M. Štěpánek ml., Šiller, Chmela, Stuchlý, E. Mareš, Vidlička – Harkabus, Batryn, T. Čermák - J. Bláha, Šindelář, Herák - Janoušek, J. Tůma, Gottfried - Klepáček. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor, Lukáš Místecký.

Samotné utkání odšpuntoval svou dobrou příležitost Hajšman, který se zjevil mezi kruhy, ovšem neseřídil dobře mířidla. Následovala poměrně dlouhá pasáž, kdy se ani jednomu z týmů nedařilo usadit se v útočné třetině, až přišel gól indiánů. Po vhazování v obraném pásmu vyrazila Plzeň na zteč, na levém kruhu napřáhl v plné jízdě Radek Mužík a trefil vzdálenější horní růžek - 1:0! Modrobílé vedení nakoplo a Brňák se v brance Slovanu musel řádně ohánět. Nejprve Šilhán od modré trefil břevno, následně na brankovišti v leže hasil hostující brankář dorážky hned tří protihráčů, po chvilce musel bleskurychle vytasit beton proti Hasmanovi z mezikruží. Hosté byli tou dobou prakticky bez šancí, dvě největší, v situacích jeden na jednoho, nezvládl Klepáček. Když se pak v závěru Krýner po pěkném sólu neprosadil z hrany brankoviště, svítilo o přestávce na světelné kostce fotbalové skóre.

Do prostřední části si ještě domácí přenesli minutovou přesilovou hru a tu také stihli využít. Reisnecker našel křižnou přihrávkou na levé tyči stojícího Jana Matiáška, který pouze usměrnil touš do poloodkryté branky - 2:0! Po chvilce se situace jako přes kopírák opakovala. V početní výhodě tentokráte Reisnecker trefil z mezikruží tyč a dorážkou navýšil náskok svého týmu opět Jan Matiášek - 3:0! Stejný hráč navíc za necelé čtyři minuty stihl dokonat hattrick, když na místo určení doručil pokus Váchala - 4:0! Za dalších šestatřicet vteřin našel zpoza brány Hasman Martina Langa, který vyhnal Brňáka z branky - 5:0! Jenže náhradník Volke se ještě v brankovišti ani nerozkoukal a již lovil černý nesmysl zpoza svých zad po pokusu Josefa Hasmana z levé strany - 6:0! Ústí nad Labem se poté dostalo dvakrát do početní výhody a zejména v té druhé řádně topilo pod kotlem. Nejprve musel Kolář řešit tečovanou ránu od modré v podání Štochla, po chvilce z první pálil z ostrého úhlu Klepáček. Za nedlouho poté vystřídali gólmana i domácí a brzy přidali sedmý gól. Houdek napřáhl pár kroků za modrou a s přesnou dorážkou přispěchal Jaroslav Krýner - 8:0! Osmnáct vteřin před druhou sirénou se ještě stihl prosadit Filip Přikryl a uzavřel tak divoký výčet druhé části - 8:0!

Poslední část nakrojil již po jedenácti vteřinách Jan Matiášek, který lehce nahodil na bránu a Volke švihl lapačkou do prázdna - 9:0! Hostující muž s maskou rázem zamířil na střídačku a v Plzni tak soupeř podruhé v zápase měnil gólmany. Po chvilce navíc padla magická desítka. Slovan sice ubránil přesilovku pět na tři, ale v pokračující standardní výhodě soupeře napálil Radek Mužík kotouč krásnou ranou od modré otřenou o brankovou konstrukci do sítě - 10:0! Po chvilce mohl alespoň korigovat Štěpánek, ovšem Pilc proti jeho pokusu z mezikruží nastavil vyrážečku. Hosté se ale přeci jenom dočkali. V přesilové hře to zkusil na bližší tyč Jakub Herák a černý nesmysl se došoural centimetr za čáru - 10:1! V závěru třetiny ještě modrobílí dvakrát udeřili během třiašedesáti vteřin. Nejprve Lokajíček poslal zpoza brány mezi kruhy přihrávku na Martina Langa, který zavěsil přesně k pravé tyči, po chvilce Jan Matiášek tak dlouho napadl hostující obránce, až jim sebral kotouč a uspěl v nájezdu kličkou do forhendu 12:1!

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): „S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, ale měli jsme tam pasáže, kdy jsme nehráli, to co jsme chtěli. Na druhou stranu jsme často ve hře předváděli, co trénujeme a hra pak vypadala, jak si představujeme. Pochopitelně je těžké udržet pozornost kluků, když mají v zádech vedení 10:0, ale toho se musíme vyvarovat a hrát za každého stavu tak, jak si řekneme.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Nám se povedla pouze první třetina, kdy jsme soupeře nepustili do tolika šancí jako v dalších dvou. O utkání rozhodl úvod do druhé části, kdy se Plzeň pětkrát prosadila, odskočila nám na 6:0 a v tu chvíli již domácí dominovali a zcela zaslouženě vyhráli.“