Ú s t í n/L. - Slovan se v rámci 14. kola ligy staršího dorostu na domácím ledě střetl s týmem SK Kadaň. Ústečtí dorostenci po celých šedesát minut kontrolovali hru a Kadaň rozstříleli sedmi brankami. Dvěma góly se blýskl Michal Vico a Petr Magasanik.
pá 13. 11. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
7:1 3:0, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Magasanik (Pulda), 13. Magasanik, 20. Tomáš (Moucha), 25. Veselý (Vico), 28. Vico (Tomáš), 40. Kundrát (Brňák), 50. Vico (Pulda, Tomáš) - 26. Bláha (Kšíkal). Rozhodčí: Štěpán - Liška, Lichtenberk. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš (53. Volke) - Tošnar, Brňák, Vytejček, Vico, Moucha, Opočenský, Tomáš, Magasanik, Veselý, Hruška, Pulda, Kundrát, Kordule, Štěpánek.

SK Trhači Kadaň: Šebek - Janeček, Kšíkal, Kozelnický, Starý, Georgiev, Berky, Bláha, Beseda, Sommer, Hnídek, Hradecký, Jungvirt, Nerad, Kudláček.

Po vítězství až na nájezdy v Tachově si Slovan na domácím ledě od začátku šel pro jasné tři body. Od úvodní minuty diktoval tempo hry a na úvodní gól nemusel dlouho čekat. Po střele Martina Puldy odražený kotouč do branky dopravil Petr Magasanik a otevřel skóre zápasu. Domácí se drželi i nadále u kotouče a po několika neproměněných šancích přišla na řadu opět ta gólová. Petr Magasanik se znovu dostal k odraženému kotouči nejrychleji a napodruhé se mu podařilo kotouč vedle betonu Šebka dopravit do branky. Ústečtí si v první třetině zahráli také v početní výhodě. Do šance se dostal Michal Vico po křižné přihrávce od Marka Veselého na pravý kruh. Šebek se ovšem při této akci dokázal včas přesunout k tyči a kotouč vyrazit do rohu kluziště. V závěru třetiny ale Slovan ještě stihl navýšit své vedení, když se při přesilové hře prosadil střelou z vrcholku pravého kruhu Jiří Tomáš.

Do druhého dějství nastoupili hosté aktivně David Kšíkal vybruslil zpoza brány a probojoval se až k zakončení. Ovšem z gólu se následně radovali opět domácí Michal Vico vystřelil z pravého kruhu a Marek Veselý ještě stačil jeho střelu před Šebkem tečovat. Na inkasovaný gól hosté dokázali odpovědět, ve 26. minutě utkání se střelou z pravého kruhu prosadil Ondřej Bláha, který se svým gólem postaral o jedinou branku Kadaně v utkání. Další minuty už pak byli opět v režii Slovanu a na rozdíl čtyř branek zvyšoval po chybě kadaňské obrany Michal Vico, který se svým bekhendem nemýlil. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky následně na 6:1 ještě zvyšoval Miroslav Kundrát, který se nejlépe zorientoval před brankou a odražený puk dopravil do odkryté brány.

Ve třetí části si domácí ještě pojistili své vítězství sedmým gólem. Michal Vico nejprve po své střele z pravého kruhu trefil tyč, ale napodruhé už to vyšlo. Při početní výhodě zavěsil kotouč přesně pod horní tyč a svým druhým gólem v utkání dal pátečnímu zápasu konečnou podobu 7:1.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Dneska jsme ten zápas od první třetiny kontrolovali, dařilo se nám i střelecky, vytvořili jsme si hodně šancí a myslím si, že ten výsledek je pro nás zasloužený."