Ú s t í n/L. - Souboj v 7. kole ligy staršího dorostu mezi domácím Slovanem a hostujícím Mostem byl rozhodující pro umístění na předposledním místě v tabulce. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný, a tak musely týmy ukázat své schopnosti ve třetí třetině. Domácím se podařilo skórovat dvakrát a svoje vedení si už uhlídali. Necelou minutu před koncem se podařilo Michalu Vicovi při powerplay hostí potvrdit výhru domácích gólem do prázdné brány.
pá 9. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
4:1 1:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Kundrát (Brňák), 47. Tomáš (Veselý, Kundrát), 57. Kordule (Dörner, Brňák), 60. Vico (Kordule) – 32. Zvěřina (Balázs, Machulda). Rozhodčí: Hrubý – Pichlík, Tichý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář – Brňák, Vytejček, Vico, Moucha, Opočenský, Tomáš, Veselý, Dörner, Hruška, Pulda, Kundrát, Kordule.

MOSTEČTÍ LVI: Kožnar – Hladik, Bachmaier, Balázs, Fraško, Bartošová, Beneš, Bořík, Hornych, Machulda, Zvěřina, Rychter, Žák.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, již ve 3. minutě se jim podařilo vstřelit branku. Autorem úvodního gólu se po přihrávce z levého kruhu od Marka Brňáka stal Miroslav Kundrát. Domácí se i nadále drželi v útočném pásmu. Patrik Vytejček si poradil s obranou hostí a dostal se až do bekhendového zakončení. Kožnar však jeho střelu vyrazil a taktéž zneškodnil i střelu Pavla Korduleho z levého kruhu. Následně si výraznější šanci Mostu připsal Daniel Richter svou pohotovou střelou po vhazování a vzápětí se puku ujal znovu. Tentokrát vyslal na Rychtáře tvrdou střelu z levého kruhu. V dalších minutách se u kotouče drželi opět domácí. Marek Brňák oklamal mosteckou obranu a vystřelil z pravého kruhu. Následovala početní převaha Slovanu, při které se pokoušel prosadit Jakub Moucha a vzápětí také Sebastián Dörner, který si vybruslil z rohu kluziště a zblízka zakončil. V závěru se pak dostal k odraženému kotouči hostující Vladimír Beneš, ale betony ústeckého gólmana se mu prostřelit nepodařilo. Úvodní dvacetiminutovka tak skočila za stavu 1:0.

Na úvod druhé části se ani jeden z týmů nedostal do větších šancí. O změnu se pokusil až Miroslav Zvěřina střelou z levého kruhu. Na druhé straně se kotouče mezi kruhy ujal Pavel Kordule a zakončil. Kožnar měl ale lapačku připravenou. Následně se u puku drželi opět Mostečtí. Martin Balázs se dvakrát snažil Rychtáře překvapit ranou od modré čáry. Vzápětí se Ústečtí museli bránit při početním oslabení. V něm si Rychtář připsal další zákrok, když Jaroslav Hladik vystřelil z hranice levého kruhu a k odraženému kotouči se dostal Ondřej Hornych. Domácí gólman se ale stačil včas přesunout a puk vyrazit. Následnému gólu už ale zabránit nedokázal. Vyrovnávací trefu z levého kruhu si připsal Miroslav Zvěřina. Slovan se ale po inkasované brance nezatáhl, naopak. Vzápětí se pokusil strhnout vedení zpět na domácí stranu Jiří Tomáš ranou z levého kruhu a při následné početní převaze Mostu se dostal do úniku Patrik Vytejček. Tváří tvář Kožnarovi, ale selhal. Po čtyřiceti minutách tak hráči odjížděli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

O výsledku pátečního duelu tak rozhodla až třetí třetina v niž jasně dominoval Slovan. Třemi góly se ústeckým dorostencům podařilo ukončit mostecké naděje na body z tohoto utkání. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Jiří Tomáš přesnou střelou mezi betony Kožnara. Poté se do šance dostal Pavel Kordule, který si poradil s mosteckou obranou a dostal se do zakončení. Vzápětí si pak dojel pro odražený kotouč, objel bránu a zkusil štěstí z druhé strany. Gólem však skončila až třetí šance. Pavel Kordule se prosadil při početní převaze Slovanu a navýšil vedení o dvě branky. V závěru ještě Most zkusil hru bez brankáře. Domácí si ale situaci pohlídali a Michal Vico vstřelil pojišťovací gól do prázdné brány. Po výhře 4:1 si tak ústečtí starší dorostenci do tabulky připsali cenné tři body.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Dnešní zápas rozhodoval o tom, kdo bude poslední v tabulce. Nevím jestli nás svazovala nervozita, ale každopádně jsme moc dobrý výkon nepodali. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale až v poslední třetině se nám podařilo výsledek zlomit na naši stranu.“