Ú s t í n/L. - V rámci 22. kola Ligy juniorů se Slovan na domácím ledě utkal s Litoměřicemi, které aktuálně okupují druhou příčku tabulky. Z převahy v první dvacetiminutovce domácí dokázali vytěžit pouze jedinou branku a ve zbývajících dvou třetinách byl k vidění vyrovnaný hokej. O vítězství Ústeckých nakonec rozhodla branka Ondřeje Kopty na 3:2 a domácí se tak mohli opět radovat z výhry.
ne 10. 1. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
3:2 1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 15. Kopta (Patzelt), 33. Vykouk (Navarra), 52. Kopta (Navarra) - 16. Ransdorf (Minka, Sýkora), 59. Zajan (Minka, Sýkora). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš - Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Macek, Ozom, Patzelt, Koval, Drha, Řídel, Nvarra, Kopta, Amirov, Vykouk.

HC Stadion Litoměřice: Března - Winnerlich, Zedek, Šikner, Kejmar, Novotný, Minka, Ransdorf, Sýkora, Černý, Zajan, Domský, Vyštejn, Bejček.

První dvacetiminutovka byla v režii domácích. Již od úvodní minuty musel Března čelit ústeckému tlaku. Nejprve ohrozil litoměřickou branku Martin Patzelt a vzápětí to po něm zkoušel také Daniel Řídel střelou z pravého kruhu. Slovan si svou aktivní hrou v první části vybojoval také přesilovou hru. V početní výhodě se snažil prosadit Jan Hucek, ale jeho střela od modré zazvonila pouze o tyč. Na druhé straně Dobiáš nemusel po celou dobu čelit nebezpečnější šanci.

Po sérii neproměněních akcí se Slovanu přeci jen podařilo vstřelit branku. Skóre otevřel v čase 14:30 Ondřej Kopta, který dorážel střelu Martina Patzelta, takřka do odkryté brány. Na inkasovanou branku však Litoměřice dokázali najít rychlou odpověď. Hned při první akci hostí se prosadil Lukáš Ransdorf a bylo vyrovnáno. Domácí se následně snažili ještě před sirénou stav strhnout ve svůj prospěch, ale ani po několika dorážkách po střele Martina Patzelta už kotouč do branky nedostali a tak hráči do kabin odjížděli za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé části byl k vidění vyrovnaný hokej. Do výraznějších šancí se na straně hostí dostal především Pavel Zajan, který se postaral o rozruch před Dobiášovo bránou. Nejprve vystřelil z levého kruhu a poté se prokličkoval až k zakončení z mezikruží. Dobiáše však neprostřelil a poté se několika šancemi blýskli také domácí. Marek Macek se po chybě litoměřické obrany dostal do samostatného úniku, ale ani on na druhé straně gólmana nepřekonal. To se podařilo až Lukáši Vykoukovi, který se nejrychleji dostal k vyraženému puku po střele Romana Navarry a dorazil puk za záda Březny. Více branek již nepadlo a po čtyřiceti minutách si domácí drželi těsný náskok.

V rozhodující periodě se Litoměřicím podařilo vyrovnat. Při přesilové hře se trefil hostující kapitán Pavel Zajan a utkání bylo opět otevřené. Po šancích na obou stranách se z rozhodujícího gólu nakonec těšili domácí. Při hře 4 na 4 kotouč do branky propasíroval Ondřej Kopta a svým druhým gólem v utkání dal nedělnímu střetnutí konečnou podobu 3:2.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„První třetinu jsme hráli výborně, soupeře jsme k ničemu nepustili a poměr střel byl 20:2. V první třetině jsme zápas měli jednoznačně rozhodnout, měli jsme vést 3:0. Bohužel góly jsme nevstřelili, hráli jsme složitě, přehrávali herní situace v útočném pásmu a chtěli jsme to hrát do prázdné brány, ale takhle se hokej dneska nehraje. Z toho jsme vytěžili pouze jeden gól a to je strašně málo. Druhá a třetí třetina byla vyrovnaná a nakonec si kluci museli ty tři body tvrdě odpracovat a vybojovat.“