Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu vstoupili do nového roku pravou nohou, když již po třetí v sezóně porazili Kadaň a znovu se tak po deseti kolech díky klopýtnutí Budějovických v Havířově vyhoupli do čela tabulky. Skvělý debut předvedl Libor Pavliš, který se podílel na výhře 4:1 dvěma brankami. O další přesné trefy se pak postarali Koudelka s Drábkem.
st 5. 1. 2005
SK Trhači Kadaň
0:5 1:1, 0:0, 0:3

KONTUMAČNĚ! Branky: 12. Stavenský (Derfler) - 18. Pavliš (Dragoun, Hodek), 49. Koudelka (Buďa, Drábek), 53. Pavliš (Hodek), 59. Drábek (Hodek). Vyloučení: 5:8, navíc Šaffer (UNL) 10 min NESP. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 720. Střely na branku: 18:29. Průběh utkání: 1:0, 1:4

SK Trhači Kadaň: Hübl – Pospíšil P., Hlavatý, Špelda, Staněk, Vobořil, Meňhart, Hubínek, Kreuzman, Tvrdek, Pech, Kajer, Pelán, Kuchler, Polanský, Žák, Jabrocký, Postl, Stavenský, Hlusička, Derfler

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Drábek, Kočí, Kudrna Jan, Kříž, Vála, Kubeš, Mazanec, Štěpánek, Sýkora, Koudelka, Hodek, Fink, Pazourek, Jankových, Kudrna Jiří, Šaffer, Přeučil, Dragoun, Buďa, Pavliš.

První třetina:

Ústí dlouho hledalo tu správnou zbraň k úderu

Rovnoměrně rozložené síly, tak by se dal charakterizovat průběh prvních okamžiků utkání. Hned na začátku druhé minuty byl za podražení vyloučen domácí Zdeněk Žák. Hosté se však výhody přesilové hry nechopili nikterak přesvědčivě. První střelu pokryl kadaňský brankář Hübl až ke konci oslabení. V plném počtu byla hra stejně neúprosná a dostatek sil na obou stranách se projevoval rychlým bruslením a tvrdou střelou. Hosté se sice snažili vytvořit na svého soupeře mírný tlak, ale domácí hráči jim hbitě unikali jako lasičky z nastražené pasti. V 6. minutě si Ústí vypracovalo několik vážněji vyhlížejících šancí, ale Kadaň nezklamal pozorný Jaroslav Hübl, který rozmetal veškeré gólové naděje hostí.

Později se vzájemné souboje přesunuly do středního pásma, kde se Kadaň ukázala být Ústí rovnocenným soupeřem. V 9. minutě Lukáš Špelda našel volný prostor mezi Sáblíkem a brankou hostí. Jenže dříve, než puk doplachtil za brankovou čáru, přesunul se Sáblík tak, že zakryl svatyni vlastním tělem. Ústecká odveta na sebe nechala čekat stejně dlouho jako mezinárodní rychlík, naopak Kadaň se přiřítila do pásma hostí jako namydlený blesk. Ve 12. minutě po přihrávce Petra Derflera nezaváhal Stanislav Stavenský a bez mrknutí oka lstivě vylákal Sáblíka do levého rohu a zamířil s pukem přesně na opačnou stranu. Za brankou se rozsvítilo červené světlo a Kadaň vedla 1:0.

O chvíli později zabránil domácí bek Petr Pospíšil gólové šanci, na jejímž konci stál ústecký útočník Jiří Kudrna. Kamennou střelu stihl Jaroslav Hübl včas zasáhnout a vyrazil kotouč z dosahu branky. Ve 14. minutě získala Kadaň poprvé výhodu přesilové hry, když za hákování odešel Václav Kočí učit se slušným způsobům na trestnou lavici. Ústí však přestálo oslabení bez poskvrnky a v plném počtu se vrhlo do pásma domácích. Rozjeté komando hostí nezastavila ani dvojice obránců, až Jaroslav Hübl dokázal vyrazit letící puk nad svou branku. Tam ho zachránil jeden z kadaňských hráčů, když ho baseballovým úderem odpálil do bezpečí. V 18. minutě již Kadaň tolik štěstí neměla a červené světlo se rozsvítilo i za jejími zády. Po tažení Libora Pavliše se na světelné tabuli srovnalo skóre zápasu na 1:1.

Druhá třetina:

Bratrovražedný boj o body

Okupace středního pásma si ve 23. minutě vyžádala svou první oběť. Hru ve středním pásmu neustál domácí útočník Stanislav Stavenský a vyfasoval od hlavního rozhodčího dvě minuty za sekání. V tom okamžiku se Ústí viditelně chopilo svého žezla, přesto v polovině vlastního oslabení proklouzl osamocený Lukáš Pech až před Sáblíka. Dobře mířenou střelu zastavila maska ústeckého strážce svatyně. Kadaň se k Ústí neustále chovala jako neposlušný žák ke svému učiteli. Ačkoli si hosté chtěli diktovat podmínky hry, domácí na ně ze všech stran nepříjemně dotírali.

Ve 28. minutě se vyrovnal stav trestů, když ven z ledu zamířil ústecký Adam Šaffer. Za vražení zezadu obdržel dvě minuty a osobní desetiminutový trest. Ladné bruslení se rázem zvrtlo v bratrovražedný boj o body. V polovině utkání se Kadaň pokusila sevřít Ústí v jeho vlastním pásmu, ale ani plánovaný útok domácím nevyšel, protože střelu zalehl jeden z ústeckých beků. Ve stejném čase se z ledu ven musel klidit na dvě minuty další hráč hostí Vítězslav Jankových. Krátká přesilovka Kadaně pět na tři stav skóre nezměnila, ale domácí alespoň ukázali, že jim v hrudi dřímá stejně bojovné zvíře, jakým je ústecký lev.

V oslabení si hosté nenechali nic líbit a pozdrželi domácí při rozehrání u branky. Již v plném počtu si útočník Milan Buďa vyšlápl k samostatnému nájezdu. I kdyby domácího brankáře Hübla překonal, gól by stejně nebyl uznán, protože hlavní rozhodčí na druhé straně signalizoval nové vyloučení. Na trestnou lavici musel další hráč hostí Michal Dragoun. Ještě než stihl naskočit na led a srovnat počty, otevřela se vrátka i na trestnou lavici domácích, kde se kvůli podražení na dvě minuty uvelebil Michal Hlusička. Ústí ještě nestačilo zahájit ani jednu útočnou akci a domácí Lukáš Pech se začal nebezpečně přibližovat k brance hostí. Hosté se zachránili až nedovoleným zákrokem, David Mazanec si za hákování připsal další dvě minuty. Vála ani Kříž stojící na modré čáře a rozdávající střely jako na běžícím pásu před koncem druhé třetiny nedokázali strhnout vedení na stranu Ústí. Kadani krom umění brankáře Hübla pomohla i notná dávka štěstí.

Třetí třetina:

Kadaň si zavařila vlastními chybami

Po prvních dvou minutách plynulé hry se domácí dostali do další šlamastiky, když byl za hákování vyloučen obránce Marián Meňhart. Ústí zahájilo toto přečíslení poněkud jiným způsobem než ta předchozí. Několikrát se probojovalo do vyložené šance a jen náhoda tomu chtěla, že puk nezůstal trčet v kadaňské síti. Když Kadaň naskočila do plného počtu, povolila sveřepá houževnatost hostí a na ledě opět zavládl chaos. Hlavní rozhodčí nechával bez povšimnutí drobné fauly na obou stranách, s kterými jakoby se roztrhl pořádný pytel. 49. minuta přinesla radost do ústeckých řad. Domácí obránci nestačili na vynalézavost Milana Buďi s Václavem Drábkem, ti si zleva našli na druhé straně volného Martina Koudelku, který pouze nastrčil svou hůl. Jaroslav Hübl již jen máchl lapačkou do prázdna. Ústí se ujalo vedení 2:1.

V 53. minutě se sice Kadaň držela v ústeckém pásmu při přečíslení, když byl vyloučen ústecký hráč Michal Dragoun. Při špatné kombinaci domácích se však puku zmocnil Libor Pavliš a stíhán kadaňskými beky řítil se v samostatném nájezdu na brankáře Hübla. Těsně před tím, než se jeho puk zachytil v síti domácích, objevil se hned vedle na ledě druhý puk. Rozhodčí však gól uznal bez výhrad. Ústí si pojistilo své vedení na 3:1. Stejným způsobem se v dalších minutách pokusil zaútočit na svatyni domácích znovu Libor Pavliš tentokrát ve spolupráci s Danielem Hodkem. Hübl se naštěstí pro Kadaň z předchozí chyby poučil a nenechal se znovu nachytat na švestkách. 59. minuta zakončila utrpení domácích, když se do popředí vyhoupl Václav Drábek a po asistenci Daniela Hodka upravil konečný stav na 4:1pro ústecký Slovan.

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Navzdory vánoční přestávce se hrálo utkání ve vysokém tempu a nasazení. Přestávka se u nás podepsala na sehranosti, takže z obou stran se jednalo spíše o bojovný hokej plný nasazení nepříliš vysoké kvality. Bohužel led byl dosti nekvalitní, takže často odskakoval puk. Kadaň byla dvě třetiny více než vyrovnaným soupeřem. Za naší trpělivost jsme si však zasloužili vyhrát. V poslední třetině jsme se vyvarovali zbytečných vyloučení a šli jsme za výhrou. Určitě nás nabudil i místní rozhlas, který hlásil průběžné výsledky Českých Budějovic, chtěli jsme na první místo.

Mgr. Alois Chlustina (SK Kadaň): Do západu jsme šli s cílem hrát bojovný hokej na 120%. To se nám dvě třetiny dařilo. Lituji první branky chvíli před koncem první třetiny po chybě Jardy Jabrockého. Třetí třetina byla vabank, záleželo na štěstí. To se přiklonilo k asi lepšímu týmu. Mám pocit, že druhá branka padla z postavení mimo hru. Třetí jsme poté inkasovali po chybě obrany ve vlastní přesilové hře.