Ú s t í n/L. - V rámci 8. kola ligy juniorů se Slovan na domácím ledě střetl s týmem HC Hvězda Praha. Ústečtí se dvakrát v zápase dostali do vedení, ale i přesto bylo skóre po šedesáti minutách vyrovnané. O vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy. Vítěznou a zároveň svou třetí branku v utkání vstřelil Lukáš Vykouk. Domácí si tak po výhře 4:3 připsali do tabulky dva body.
pá 23. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Hvězda Praha
4:3sn 1:0, 0:1, 2:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 6. Navarra (Kopta), 51. Vykouk (Zdvořáček, Hucek), 54. Vykouk (Řídel), rozh. náj. Vykouk – 21. Kocánek (Erbrt), 45. Erbrt (Kocánek), 55. Hradil (Gremlica). Rozhodčí: Hlinka - Kokrment, Goltsch. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Ozom, Janák, Amirov, Vykouk, Koval, Řídel, Navarra, Kopta, Macek, Drha.

HC Hvězda Praha: Nahodil – Krivokapič, Janoušek, Klečka, Kocánek, Novák, Křížek, Říha, Vrchota, Eremiáš, Chvála, Erbrt, Hampl, Hradil, Gremlica, Hyršl.

Úvodní buly vyhráli domácí a vzápětí se usadili v útočném pásmu. Do první výraznější šance se dostal Milan Janák střelou z mezikruží. Kotouč se mu však nepodařilo propasírovat mezi Nahodilovi betony. Ústečtí ale na branku nemuseli dlouho čekat. Roman Navarra zachytil kotouč před brankou a svým gólem otevřel skóre. Hvězda následně sahala po vyrovnání. V početní výhodě vypálil od modré čáry Tomáš Chvála a před brankou dorážel Aleš Hyršl. Ve zbytku třetiny se domácí pokoušeli ještě navýšit své vedení, Milan Janák přihrával na Lukáše Vykouka, který se dostal do bekhendového zakončení. Nahodil si však situaci pohlídal a taktéž tomu bylo i po střele Romana Navarry z levého kruhu. Domácí si tak po první třetině do kabin odváželi jednogólový náskok.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky Slovan inkasoval vyrovnávací branku. Po chybě domácí obrany Miroslav Erbrt přihrávkou na mezikruží vybídl ke střele Kryštofa Kocánka, který zakončil přesně mezi Kosinovi betony. Hosté se i nadále drželi u kotouče. Do samostatného úniku se dostal Aleš Hyršl, ale Kosinovi se podařilo kotouč hokejkou vypíchnout. Střelu si následně připsal také Michal Vrchota, který se před brankou prodral k zakončení. Závěr třetiny ale patřil opět Slovanu. Okamžitě po skončení trestu se ke kotouči dostal Milan Janák, který nahrál na najíždějícího Lukáše Vykouka. S jeho střelou si ale Nahodil poradil a ani po střele Jana Trončinského z pravého kruhu se skóre neměnilo. Po čtyřiceti minutách tak utkání nabízelo vyrovnaný stav 1:1.

V poslední a zároveň rozhodující třetině o góly nebyla nouze. Do vedení Hvězdu poslal ve 45. minutě Miroslav Erbrt, když se mu po přečíslení dva na jednoho podařilo překonat Kosinu. Domácí však našli na situaci rychlou odpověď, když Lukáš Vykouk po střele Petra Zdvořáčka dorazil kotouč za Nahodilova záda. Vedení Ústeckých následně svým gólem zařídil opět Lukáš Vykouk, který si po přihrávce Daniela Řídela najel na levý kruh a zakončil přesně nad vyrážečku. Netrvalo však dlouho a bylo opět vyrovnáno. Po chybě domácích následovalo přečíslení dva na jednoho, na konci kterého Sebastien Hradil prostřelil Kosinu mezi betony. V závěru základní hrací doby se ještě při početní výhodě dostal k zakončení Milan Janák, který si z rohu kluziště najel na mezikruží a vystřelil. Skóre však bylo i po šedesáti minutách nerozhodné a o vítězi se muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. V těch svým třetím gólem rozhodl o vítězství domácích Lukáš Vykouk a svou střelou mezi betony dal pátečnímu utkání konečnou podobu 4:3.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Do utkání jsme vstoupili laxně. První třetinu jsme odehráli špatně, nebylo tam ani nasazení ani úsilí. Druhá a třetí třetina byla dobrá. Soupeře jsme přestříleli velkým poměrem. Problém byl, že jsme neproměnili šance. Měli jsme více ze hry, ale na to se v hokeji nehraje. Ten bod je pro nás z tohoto utkání ztráta.“

Trenér týmu (HC Hvězda Praha):
„Když jsme sem jeli, tak jsme přemýšleli o divné situaci, že jsme poslední a na to nejsme zvyklí. V tomto případě bych byl spokojený za bod. Ale tím jak se utkání vyvíjelo, že jsme i vedli a o druhý bod jsme přišli v nájezdech, kdy jsme trefili dvě tyčky, tak ve mě určité zklamání je. Ovšem i ten jeden bod pomáhá v psychice kluků a věřím, že to v neděli zúročíme proti Litoměřicím a zabodujeme po delší době naplno.“