Ú s t í n/L. - Ve čtvrtém kole ligy juniorů hostil Slovan tým z nedalekých Litoměřic. První třetinu vyhráli domácí 3:1, ve druhé třetině nepadl ani jeden gól a v poslední části hry skórovaly oba týmy jednou. Dvougólový náskok domácí udrželi až do konce utkání a tak si mohou připsat všechny 3 body do tabulky.
pá 9. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
4:2 3:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Ozom (Loukota), 8. Vykouk (Janák, Procházka), 12. Koval (Ozom), 45. Vykouk (Řídel, Janák) – 16. Sýkora (Melichar), 44. Sýkora. Rozhodčí: Orlický – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:5, navíc Procházka (UNL) 5+OK [HRUB], Krátký (LTM) 5+OK [HRUB]. Využití: 1:0. Diváci: 112. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Ozom, Janák, Amirov, Vykouk, Koval, Řídel, Navarra, Kopta.

HC Stadion Litoměřice: Březina – Zedek, Novotný, Šikner, Kejmar, Melichar, Spišák, Sýkora, Zajan, Krátký, Chlum, Neruda, Černý, Vyštejn, Minka, Seniov, Lauko.

Do utkání 4. kola ligy juniorů vstoupili Ústečtí aktivněji. Již v první minutě musel Dominik Března čelit několika nepříjemným střelám z holí domácích hráčů. Nejprve se do šance dostal Famil Amirov střelou z levého kruhu a následně také Jiří Procházka od modré čáry. Gólově se však prosadil až Bořek Ozom, který po přihrávce Jakuba Loukoty nekompromisně bekhendem zavěsil kotouč do pravého rohu brány. A gólová smršť domácích pokračovala. Tvrdou střelu Milana Janáka vyrazil Března pouze před sebe, kde byl dobře postavený Lukáš Vykouk, který kotouč dopravil za záda hostujícího gólmana. Své herní převahy se domácí snažili využít k dalšímu navýšení skóre. Petr Zdvořáček si vybruslil z rohu kluziště a zblízka zakončil. O vedení 3:0 však rozhodl až Jakub Koval, který se dostal k odražené střele Bořka Ozoma a posunul puk za brankovou čáru.

Do konce úvodní dvacetiminutovky měli poté Litoměřičtí hned několik šancí otočit nepříznivý stav. Pavel Zajan vybojoval kotouč, najel na mezikruží a zakončil. O chvíli později následovalo po chybě domácích přečíslení dva na jednoho. Po kombinaci s Vítem Nerudou trefil Filip Chlum tyč. Stadion se ale gólu přeci jen dočkal. V čase 15:41 snížil na rozdíl dvou branek Ondřej Sýkora, po jehož střele Kosinovi kotouč nešťastně propadl za záda. Hosté se poté ještě pokusili vstřelit kontaktní branku, když Ondřej Sýkora pohotově vystřelil po vhazování. Proti Kosinovi již ale podruhé neuspěl a po první třetině si ústečtí junioři odváželi do kabin dvoubrankový náskok.

Do druhé části naskočili lépe hosté. Hned v úvodu se dostali Litoměřičtí do přečíslení dva na jednoho, na jehož konci se octnul Tomáš Krátký. Kosina tuto šanci zlikvidoval. Ovšem poté se k ústeckému gólmanovi přiklonilo i trochu štěstí, když si Pavel Zajan poradil s ústeckou obranou a po jeho zakončení zazvonila tyč. Stadion i nadále pokračoval v tlaku a prosadit se pokoušel mimo jiné i Miroslav Kejmar ranou od modré. Kosina střelu vyrazil před sebe, kde se již o kotouč postarala domácí obrana. Vzápětí si ale připsal další zákrok, když Tomáš Krátký dostal křižnou přihrávku na pravý kruh, kde měl volný prostor ke střele. Kosina se však stihl přesunout a do střely vložil lapačku. K výraznější akci se domácí dostali až v závěru, kdy Milan Janák vybojoval kotouč v rohu kluziště a přesným pasem vybídl ke střele Jana Hucka. Ovšem i Března si podržel neprůstřelnost během druhé třetiny a skóre se tak po dvaceti minutách neměnilo.

V úvodu třetí periody se podařilo litoměřickému celku vstřelit kontaktní branku. O druhou branku hostí v zápase se postaral opět Ondřej Sýkora, který si tentokrát najel na mezikruží, odkud zakončil přesně do levého rohu klece. Radost Stadionu ale netrvala dlouho. O necelou minutu později poslal domácí opět do dvoubrankového vedení Lukáš Vykouk. Hra na ledě se poté přiostřila. Na obou stranách docházelo po zbytek zápasu k potyčkám. Do výraznější šance se pak dostali hosté, když po nepřesné přihrávce domácích přišlo opět přečíslení, na jehož konci stál tentokrát Tomáš Krátký. A stejná chyba se opakovala i na druhé straně, ale ani Daniel Řídel nedokázal dostat kotouč za brankovou čáru. V šanci se následně octnul ještě Milan Janák, který si po přihrávce na modré čáře najel na pravý kruh, odkud zakončil. Ani jeden z týmů už ale branku nevstřelil a ústečtí junioři si tak z domácího utkání odnesli výhru 4:2.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Dnešní zápas se nám povedl. Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý a dostali jsme se do vedení 3:0. Vlastními chybami jsme dostali gól na 3:1 a tím se soupeř dostal na koně, ale druhou a třetí třetinu jsme stav utkání kontrolovali. Myslím si, že o ty dvě branky jsme byli lepší.“

Jan Fišera (HC Stadion Litoměřice):
„Měli jsme hrozný začátek zápasu, který nám utekl. S takovým soupeřem už se to těžko srovnává. I když jsme se snažili, pak už to byla z naší strany křeč a zbytečně moc kombinací. Někteří hráči tam nemají co dělat.“