Ú s t í n/L. - Třetí kolo ligy juniorů nám nabídlo i zápas mezi týmy HC Slovan Ústí nad Labem a SHC Klatovy. První třetinu ovládli hosté, když ve velmi krátké době dokázali skórovat dvakrát. Vypadalo to na jasného favorita, ale ve druhé třetině se domácí zvedli a začali hosty přehrávat. Třetí třetina rozhodla, když domácí skórovali čtyřikrát. Tři body zůstávají v Ústí.
ne 4. 10. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Klatovy
5:2 0:2, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 36. Ozom (Amirov), 45. Macek (Navarra, Trončinský), 46. Michajličenko (Ozom, Drha), 48. Macek (Navarra), 51. Navarra (Kopta) – 8. Hajšman (Jakubec), 10. Michel (Kosnar M.). Rozhodčí: Wagner – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Macek, Ozom, Janák, Amirov, Patzelt, Drha, Koval, Řídel, Navarra, Kopta.

HC Klatovy: Zeman – Nejdl, Šimůnek, Kučera, Šmíd, Michel, Jřebík, Kosnar M., Kosnar V., Pech, Nekola, Reiniger, Martykán, Jakubec, Hajšman.

V úvodu utkání se puku ujali domácí, Marek Macek dostal přihrávku na modrou čáru, sjel si před gólmana a zakončil. Zeman si však situaci pohlídal a za svá záda následně nepustil ani tvrdou střelu Milana Janáka z levého kruhu. Na druhé straně nezůstal bez práce ani Kosina. Od modré čáry vyslal svou střelu Lukáš Martykán. Ovšem domácí byli od začátku aktivnější a otevřít skóre se pokusil nejprve Jakub Loukota od modré čáry a poté ze stejné pozice také Jan Hucek. Nápor domácích pokračoval a okamžité po vhazování vystřelil Martin Patzelt a poté Ondřej Kopta z pravého kruhu. Radost však propukla na druhé straně. V čase 7:48 se z mezikruží trefil přesně mezi betony Martin Hajšman a po necelých dvou minutách Klatovští navýšili své vedení o dvě branky. Po střele Martina Kosnara se k odraženému puku dostal Filip Michel, který bekhendem zakončil pod horní tyč.

Druhá část úvodní dvacetiminutovky se odehrávala v duchu vyloučení. Do výraznější šance se dostal při početní převaze domácích Jakub Loukota střelou od modré a následně ze stejné pozice vypálil také Ondřej Kopta. Skóre se však do konce třetiny neměnilo a klatovský celek si odvážel do kabin dvoubrankový náskok.

Do druhé periody hosté vstoupili s výhodou přesilové hry, při niž se do šance dostal Václav Kosnar střelou z pravého kruhu. Poté se do tlaku dostali domácí a Zemana zasypali hned několika střelami. Bořek Ozom přenechal kotouč na pravém kruhu Janu Trončinskému. Jeho střela skončila v lapačce klatovského gólmana. Poté se puku ujal Martin Patzelt a zkusil štěstí z mezikruží. Zeman i nadále držel svou neprůstřelnost a za svá záda nepustil ani střelu Jakuba Loukoty z vrcholku kruhu. Ústečtí svou aktivní hrou donutili soupeře faulovat a při početní výhodě se snažil prosadit od modré Jan Hucek. Domácí se poté přeci jen dočkali. Na rozdíl jediné branky ve 36. minutě snižoval Bořek Ozom, který se nejlépe zorientoval před brankou a odražený kotouč dopravil až za záda klatovského gólmana. Po vstřeleném gólu Ústečtí pokračovali v nátlaku a vyrovnávací gól měl na holi Milan Janák po ostré střele z mezikruží. Zeman však opět podržel tým a tak druhá třetina skončila za stavu 1:2.

Třetí dějství již bylo v režii Slovanu. Domácí tým v rozmezí šesti minut čtyřmi góly otočil stav utkání ve svůj prospěch. Nejprve se při čtyřminutové početní převaze prosadil Marek Macek, který odražený kotouč bezpečně dopravil za záda Zemana. Vzápětí pak domácí poslal do vedení Petr Michajličenko, když napřáhl na levém kruhu a puk zavěsil přesně do rohu klece. Na rozdíl dvou branek poté zvyšoval autor vyrovnávací branky Marek Macek, když se mu střelou z otočky podařilo kotouč dostat až za brankovou čáru. O další navýšení skóre se pak postaral Roman Navarra, který po přihrávce před gólmana protlačil kotouč až do branky. Domácí i ve zbytku třetiny jasně dominovali. Martin Patzelt ještě dorážel střelu Romana Navarry, ale klatovský gólman již žádnou střelu za svá záda nepropustil. Ústečtí junioři si tak z nedělního utkání odnesli cenné tři body.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Soupeř byl velmi dobře připraven, hráli dobře dozadu a měli zorganizovanou hru. Výborně jim také chytal brankář, to všechna čest, ten je držel ve hře. V poslední třetině se projevila zkušenost hráčů a soupeře jsme přehráli. Ve třetí třetině jsme dominovali a byli jsme lepší.“

Trenér týmu SHC Klatovy:
„Vůbec jsme nedodrželi to, co jsme si řekli. Celou organizaci hry jsme dodržovali jen v první třetině. Věděli jsme, že sem jedeme na těžkého soupeře, ale překvapení, které jsme chtěli udělat, se nám úplně nepodařilo.“