Ú s t í n/L. - První kolo ligy juniorů nabídlo zápas mezi Slovanem z Ústí a Kobrou z Prahy. Neobvyklý je počet vyloučení, který se vyšplhal až na číslo 23. Hosté celé utkání vedli, ale Slovan měl na hostující bránu více střel. Na konci utkání, když chtěli domácí vyrovnat, jejich naděje uhasly pátým gólem Kobry a Ústečtí si nepřipisují ani jeden bod.
pá 25. 9. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
3:5 1:2, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Janák (Řídel, Vykouk), 37. Řídel (Janák), 50. Vykouk (Michajličenko) – 7. Hána, 10. Jašo (Krasl), 36. Vencl (Šťastný), 37. Jaššo (Jaroš), 60. Vencl (Jobek, Haupt). Rozhodčí: Plachý – Toman, Kilian. Vyloučení: 12:10, navíc Trončinský (UNL) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:2. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Trončinský, Loukota, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Vykouk, Ozom, Janák, Amirov, Patzelt, Drha, Koval, Řídel.

HC Kobra Praha: Haupt – Sovík, Sekera, Bednář, Hofman, Jaroš, Šťastný, Krasl, Jobek, Novák, Vencl, Švec, Petrov, Hána, Zmeškal, Jaššo, Anděl.

Hned na úvod zápasu se Slovan dostal do oslabení a první šance se naskytla Dominiku Šťastnému. Jeho střelu z mezikruží však Kosina betony vyrazil. Po početním oslabení se ke kotouči dostali domácí. Po přihrávce Petra Zdvořáčka zakončoval Bořek Ozom. Vzápětí však na trestnou lavici zamířil opět domácí hráč a Kobra už podruhé nezaváhala. Petr Hána propasíroval kotouč až za záda Kosiny a svou trefou otevřel zápas. Hostujícímu celku však radost dlouho nevydržela. Slovan využil své první přesilové hry v zápase a vyrovnal stav utkání. Po přihrávce Daniela Řídela si svou premiérovou trefu připsal Milan Janák, který zakončil přesně mezi betony Haupta. Vzápětí však přišla rychlá odpověď hostí. Po necelé půl minutě hry Roman Jaššo vystřelil z hranice pravého kruhu a kotouč se od tyče odrazil za záda Kosiny.

Do konce třetiny se domácí tým snažil ještě otočit nepříznivý stav. Nejprve to zkusil bekhendem Lukáš Vykouk, jeho střela ovšem těsně minula bránu. Další příležitost měl při přesilové hře Martin Patzelt ranou z levého kruhu. Patzeltovu střelu však Haupt vyrážečkou zneškodnil do rohu. V posledních sekundách ještě na chvíli zatrnulo domácím, když po bekhendové střele Romana Jašše zazvonila tyč. Domácí celek i přesto odjížděl do kabin za nepříznivého stavu 1:2.

Druhá perioda se odehrávala v duchu vyloučení. Při hře 4 na 4 se snažil prosadit Famil Amirov, který prokličkoval obranou, ale kotouč skončil pouze na vnější síti. Gólem neskočila ani střela Daniela Řídela před hranicí brankoviště, po které následovalo hned několik dorážek. Ve zkrácené přesilové hře Kobry se do šance dostal Dominik Šťastný, jeho střelu si ale Kosina pohlídal. Poté oba týmy hrály na čas v plném počtu. Této role se lépe ujali domácí. K puku se probojoval autor první branky Milan Janák a vypálil z pravého kruhu. Vzápětí to ze stejné pozice zkoušel Daniel Řídel. Žádná z šancí však neskončila gólem a taktéž ani pokus Martina Patzelta z mezikruží, po kterém zazvonila tyč.

Domácí ani nadále nepřešla touha vstřelit vyrovnávací branku a na ledě byl k vidění aktivní hokej. Na straně Slovanu se do šance dostal Jakub Loukota svou ranou od modré čáry. Poté se ke kotouči dostali hostí, ale Petr Novák nedokázal odražený puk před brankou trefit do odkryté horní části klece. Podruhé už to ale vyšlo. V čase 35:53 našel Dominik Šťastný u pravé tyče osamoceného Františka Vencla a ten kotouč umístil přesně do odkryté brány. Dvouminutová smršť gólů pokračovala, když se vzápětí na straně domácích po přihrávce Milana Janáka prosadil nekompromisní střelou mezi betony Daniel Řídel. Vyrovnávací gól měl na holi Milan Janák, když na Haupta vyslal tvrdou ránu z mezikruží. Hosté si ovšem vzápětí berou zpět svůj dvoubrankový náskok po trefě Romana Jašše. Do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo a Kobra si podržela své vedení.

Do třetí části Slovan nastoupil aktivně. Hned na úvod se prodral ke střele Jan Hucek a následně také z levého kruhu Lukáš Vykouk. Poté však opět přišla řada vyloučení na obou stranách a hra se rozkouskovala. Při hře 4 na 4 si Bořek Ozom najel na levý kruh a zakončil. Při domácí přesilovce zkusil štěstí také Jan Hucek od modré čáry. Červené světlo za brankou se ale rozsvítilo o něco později. Na rozdíl jediné branky snížil střelou pod horní tyč Lukáš Vykouk.

Domácí následně několikrát sahali po vyrovnávacím gólu. Nejprve přišla šance z hole Jana Hucka, který vjel až do útočného pásma a zakončil. Střelu si také připsal Petr Zdvořáček z mezikruží. Ani jeden pokus však Haupt za svá záda nepustil. Bylo tomu tak také při bekhendu Daniela Řídela. Naopak radost vypukla na druhé straně. Definitivní tečku ústeckým nadějím na body z pátečního utkání zasadil v poslední minutě František Vencl, když přesně zakončil mezi betony. Slovan si tak z prvního mistrovského utkání odnesl prohru 3:5.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Zápas se nehodnotí dobře, protože jsme prohráli. Na začátku byli kluci hodně přemotivovaní z čehož pramenila spousta faulů. S třinácti vyloučeními se dá těžko uhrát zápas. Od půlky zápasu jsme soupeře začali přehrávat, ale bohužel jejich gólman zachytal velmi dobře. Poměř střel jsme vyhráli 39:20, ale na vítězství to nestačilo. Máme na čem pracovat a jsme rádi, že jsme tuto facku dostali hned první zápas. Třeba budou pak kluci poslouchat co jim říkáme.“

M. Slanina (HC Kobra Praha):
„Z obou stran to bylo první utkání, které rozhodčí docela rozkouskovali a v první třetině se nikdo nedokázal dostat do tempa. Ve druhé třetině hodně ovlivnilo, že jsme utekli soupeři o dva góly, ale soupeř byl lepší. Měli jsme špatný pohyb. Třetí třetina byla hodně nahoru-dolu. Soupeř se hodně snažil o gól, ale bohužel. Myslím si, že bod si zasloužili, ale štěstí bylo na naší straně.“