Most - Ústečtí hokejisté dostali příležitost napravit prohru s Třebíčí na ledě posledního Mostu. Slovan ještě v poslední minutě řádné hrací doby vedl o jednu branku, ale v čase 59:08 min. se prosadil mostecký Ondřej Havlíček, který vyrovnal skóre na 2:2. Zápas pokračoval prodloužením, v němž se nikdo neprezentoval a rozhodovat musely samostatné nájezdy. V nájezdech zvítězil Most opět po trefě exústeckého Ondřeje Havlíčka. Jan Dalecký ani Petr Tenkrát se v nájezdech za Ústí nad Labem neprosadil.
st 13. 1. 2016, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
3:2sn 0:0, 1:2, 1:0 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 28. Tauš (Kokeš), 60. Havlíček (Kubinčák), rozhodující nájezd Havlíček – 22. Kloz (Roubík), 34. Kuchler (Roubík, Melka). Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 298. Střely na branku: 34:30 (6:10, 13:12, 10:7 - 4:1 - 1:0). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

MOSTEČTÍ LVI: Petrásek – K. Černý, Cvrk, J. Zeman, Strejček, Kokeš, Havelka, Z. Sklenička – J. Doležal, Havlíček, Kubinčák – Rod, Tauš, Smolka – Řehoř, T. Doležal, Písařík – Nedrda, Slavíček. Trenéři: Josef Beránek, Jan Zachrla.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Bernad, Holomek, Hes, Smetana – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Rys, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Utkání začalo vyloučením na domácí straně. Mostečtí hráči se v oslabení bez větších problémů ubránili. Dále hra nepostupovala nijak zvlášť výrazně. K vidění byly menší šance, ale žádná gólová. Následně došlo k dalšímu vyloučení na straně Mostu, ale ani tentokrát Ústí svou přesilovku nevyužilo.

Poté se hrálo nahoru dolu, ale ani jeden tým si nedokázal vytvořit příležitost ke vstřelení branky. V závěru třetiny Most fauloval do třetice, ale i tentokrát se dobře ubránil, a tak byl stav po první třetině 0:0.

Na začátku druhé třetiny se prosadilo Ústí. Ve 22. minutě hosté využili přečíslení 3 na 2, když Roubík posunul puk na Jana Kloze, který překonal Petráska. Posléze zaznamenalo Ústí ještě jednu šanci, ale puk zastavila tyč.

Následovalo vyloučení, tentokrát na hostující straně. Mostečtí přesilovou hru sice nevyužili, ale trefili se ihned po jejím skončení. Ve 28. minutě vyrovnal na 1:1 Zdeněk Tauš.

Poté se provinili opět domácí hráči a při signalizované výhodě Ústí navýšilo stav na 1:2. Ve 34. minutě se bekhendem trefil Jiří Kuchler. V závěru třetiny ještě došlo k vyloučení na straně Mostu, ale žádná jiná branka už nepadla. Po druhé třetině byl tedy stav 1:2.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří se hnali po vyrovnání. Jenže došlo opět k vyloučení na mostecké straně, která se ovšem znovu dobře ubránila. Následovaly dvě větší šance na straně Ústí.

Nejprve Merta unikal sám na Petráska a podruhé došlo k přečíslení 2 na 1, ale Petrásek byl vždy pozorný. Poté byl vyloučen ústecký Brož, ale Most svou šanci k vyrovnání nevyužil. V závěru třetiny to tedy domácí hráči zkusili ještě při power-play, to se tentokrát vyplatilo a v 60. minutě poslal zápas do prodloužení Ondřej Havlíček.

Po ukončení třetí třetiny byla potrestána hráčská lavice Mostu za nesportovní chování. Do prodloužení tedy vstoupil Most v oslabení. Jenže se o vítězi nerozhodlo, takže šlo utkání až do samostatných nájezdů.

Rozhodující nájezd proměnil Ondřej Havlíček. Most bere po výhře na penalty dva body.