Praha - K utkání 37. kola WSM Ligy zavítal Slovan do vršovického Edenu. Střetnutí začalo lépe pro Ústí nad Labem, které se dostalo do vedení díky Janu Klozovi. Po zbytek zápasu měli žlutomodří mírně navrch, a tak se nemalý počet fanoušků Slovanu mohl radovat z výhry 4:2. Ladislav Gengel se po skončení klání dokonce zatoulal do ústeckého kotle, odkud s bubnem řídil děkovačku.
po 4. 1. 2016, Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha
2:4 0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 36. Pavlin (Vas, Robinson), 60. Robinson (Markovič) – 15. Kloz (Roubík, Tůma), 22. Tenkrát (Merta, Melka), 45. Tůma (Skočovský, Smetana), 59. Holomek (Merta). Rozhodčí: Škrobák - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 990. Střely na branku: 42:34 (13:8, 16:14, 13:12). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

HC Slavia Praha: T. Král – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, A. Růžička – M. Čermák, Mikulík, D. Hruška – Bahenský, Vas, Robinson – Jiránek, Šafránek, Markovič – Tejral, Kašpařík, M. Ondráček. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Rys, Kuchler – Křivohlávek, Andres, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

V úvodní periodě byli slávisté aktivnějším celkem, pokaždé však ztroskotali na pozorně chytajícím Soukupovi. Zajímavou příležitost měl Bahenský, jehož pokus z levého kruhu ale Soukup srazil mimo. Další možnost měl David Hruška, který se pokoušel dorážet střelu Robinsona, v tomto případě ale ani brankář hostí zasahovat nemusel, neboť domácí forvard nezacílil přesně.

Za promarněné šance přišel trest. Ústečtí měli k dispozici přesilovou hru, proti níž se ještě slávisté ubránili, o několik sekund později už se ale Severočeši mohli radovat. Roubík vyslal po levém křídle Jana Kloze, a ten otevřel skóre utkání střelou k bližší tyčce. Pražané mohli srovnat ještě do úvodní sirény, v přesilové hře se ale neprosadili.

Někteří diváci ještě ani nedosedli po přestávce na svá místa a skóre se měnilo podruhé, když se podruhé v utkání prosadili hosté. Petr Tenkrát nejdříve chtěl nahrát skrz brankoviště, puk se k němu ale odrazil zpět, a tak objel branku a bekhendem našel mezírku mezi rukou a tělem brankářem Slavie.

Místo tlaku a snahy o vyrovnání ale sledovali fanoušci několik další perných minut, protože se Pražané museli několikrát bránit proti přesilovkám soupeře, tentokrát vše zvládli bez inkasované branky.

Slavia dotahovala marně, hosté si náskok pohlídali

Po znovuzískaném sebevědomí z ubráněných oslabení mohli sešívaní znovu myslet na útok a ve 36. minutě se také dočkali kontaktního gólu. Vase v dobré šanci ještě Soukup vychytal, o chvíli později ale gólman hostí poprvé v utkání kapituloval. Při přesilové hře slávisté rozebrali bránící čtveřici a pohlednou akci zakončoval Žiga Pavlin, jenž doklepával za brankovou čáru Robinsonův pas napříč brankovištěm.

Ve třetí třetině měla dle všeho vrcholit snaha domácích o srovnání skóre, tento plán dostal ale záhy jednu velkou trhlinu. Ve 45. minutě se až před Krále protlačil David Tůma, jehož střelu neudržel domácí muž s maskou mezi rukou a tělem. Puk mu však vypadl jen těsně před brankovou čáru a vzhledem k tomu, že se nikdo z hráčů hostů nepohyboval v blízkosti slávistické svatyně, zdálo se, že je nebezpečí zažehnáno. Naneštěstí si ale gólman Král neporozuměl s navrátivším se Hraškem, od jehož hole se kotouč odrazil za brankovou čáru - 1:3.

V závěrečných minutách sešívaní sice nic nezabalili a opět se pokoušeli stav korigovat, Soukup však působil velmi jistým dojmem a svůj tým držel stejně jako po celé utkání. Definitivní pojistku hostující výhry navíc obstaral při hře Slavie bez brankáře Ondřej Holomek.

Pražané ovšem hráli skutečně až do vypršení šedesáti minut a přece jen nakonec vsítili alespoň čestný gól na 2:4. Šest sekund před koncem zápasu uzavřel gólový účet Nathan Robinson střelou mezi Soukupovy betony. Jeho branka ovšem již nic neměnila na vítězství Ústí nad Labem, které veze z Edenu sice překvapivé, ale o to cennější tři body.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme zklamaní z výkonu. Fanoušci si tohle rozhodně nezaslouží. S klukama jsme měli důrazný pohovor v kabině a doufáme, že se to v příštím zápase zlepší. Asi nemá smysl více dodávat.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jeli jsme sem s pokorou, na druhou stranu jsme věděli, že Slavia doma dvakrát prohrála. Soustředili jsme se na začátek zápasu, protože jsme tu minule dostali za sedm minut tři góly. Naštěstí se nám to povedlo, řekl bych, že to byl vyrovnaný zápas, měli jsme i trochu štěstí, což k tomu ale patří. Snad nás to posune dál, protože bychom chtěli skončit do osmého místa.“