Ú s t í n/L. - V prvním ze dvou víkendových utkání se Lvi představili na ledě předposlední Třebíče. Hokejisté Horácké Slavie však potvrdili zlepšenou formu z posledních kol, kdy se jim dařilo pravidelně bodovat, a dokázali sebrat bod také favorizovaným Lvům. Ti zápas rozhodli až v prodloužení. Zásluhou přesné trefy Tomáše Sýkory tak vezou z Vysočiny dva body.
so 18. 12. 2004
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Slovan Ústí nad Labem
1:2pp 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

Branky: 29. Kališ (Škoda, Žižka) - 11. Drábek (Štěpánek), 63. Sýkora (Kudrna, Jankových) Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý Vyloučení: 6:9 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 927 střely na branku: 25:39 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2

SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Míka, Kališ, Kučný, Ščerban, Horák, Němec, Hrbáček, Svačina - Škoda, Žiška, Vrbata - Fryauf, Oliva, Beroun - Kubiš, Sobotka, Valko - Topol, Čech, Caha

HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Kudrna, Kočí, Drábek, Štěpánek, Kříž, Vála - Hodek, Koudelka,Švík - Fink, Pazourek, Šaffer - Jankových, Sýkora, Kudrna - Buďa,Lipina, Dragoun.

Komentář

První vážnější šanci musel řešit domácí gólman Luňák, když pravým betonem vykopl Kudrnovu střelu. V sedmé minutě zahrozila na druhé straně Olivova řada, Sáblík si však větší starosti dělat nemusel. V 11. minutě nabídl Horák Ústeckým přesilovku, kterou využili již za sedm vteřin. Stalo se tak opravdu kuriózním gólem – Kališ ve snaze poslat puk do bezpečí "zametl" jej přímo do Luňákovy klece. Branka byla připsána Drábkovi, který se kotouče dotkl jako poslední z hostů – 0:1. Ve 12. minutě z půlmetrové vzdálenosti nedokázal zakončit Valko, o chvíli později se předvedl Luňák, který ukázkově vychytal Šaffera.

Ve 21. minutě mohl srovnat Kališ, Sáblík však jeho pokus ustál. Pak jako by se obě strany rozhodly vyčkávat, co podnikne ta druhá. Velmi dlouho se hrálo pouze ve středním pásmu, teprve ve 28. minutě vyslal na Sáblíka propagační střelu Kubiš. Třebíč poté trochu ožila, k doražení Valkovy střely scházely centimetry Sobotkovi, který byl v rozhodující chvíli tvrdě zastaven Sýkorou. Následující přesilovku sehrála Horácká Slavia na jedničku, po 17 vteřinách zachytil Kališ na modré puk a tvrdou střelou mezi Sáblíkovy betony napravil svoji hrubku z předcházející dvacetiminutovky – 1:1. Ve 32. minutě mohl svůj tým zpátky do vedení poslat Pavlas, z blízkosti však trefil pouze Luňákovu lapačku. O čtyři minuty později se při oslabení dostali do brejku Vrbata se Žiškou, ani jeden však na Sáblíka recept nenašel.

Ve 44. minutě se tváří v tvář Sáblíkovi ocitl Oliva, v poslední vteřině ho však zahákoval Mazanec. Následující přesilovka se Třebíči moc nevyvedla, Lvi ji bez problémů přežili a začali na domácí nepříjemně dotírat. Horácká Slavia urputně bránila, přesto si hosté vytvořili několik zajímavých příležitostí. V 54. minutě Dragounova teč těsně minula domácí branku, v další minutě musel Luňák zasahovat proti Finkově střele. Chvíli nato se před třebíčskou svatyní strhla pořádná mela, puk poskakoval těsně podél čáry, domácí obránci jej však stačili vyhodit do bezpečí. Minutu před koncem se do obrovské šance dostal Šaffer, jeho střelu ale zastavila tyč Luňákovy branky. Hosté před sebou měli vidinu tří bodů, o ty je však připravil třebíčský gólman, který výbornými zákroky poslal zápas do prodloužení.

V něm se štěstí nejdříve obrátilo na domácí, kteří po Štěpánkovu faulu na Vrbatu hráli příjemnou přesilovku čtyři na tři. Kloudnou šanci si však nevytvořili, za což je v 63. minutě stihl trest v podobě Sýkorova brejku. Luňák na jeho kličku neměl šanci zareagovat, a tak puk skončil za jeho zády

Ohlasy trenérů

Josef Horešovský (trenér SK HS Třebíč):
"Myslím, že bylo vidět, že mužstvu nechybělo nasazení a bojovnost. Samozřejmě jsme měli trošku respekt, protože 79 získaných bodů hovoří o kvalitě soupeře. Utkání jsme ale sehráli vyrovnané, v závěru jsme se dostali pod veliký tlak, puk tam dvakrát skákal po brankové čáře – v této fázi jsme měli štěstí. Hra v prodloužení je hra vabank, udělala se chyba, ztratili jsme možnost získat dva body. Objektivně ale mohu konstatovat, že výsledek je spravedlivý."

Vít Borůvka (asistent HC Ústí nad Labem):
"Utkání bylo myslím vyrovnané, nebyl zde patrný rozdíl v tom, že hraje druhý celek tabulky s předposledním. V základní hrací době jsme nedali gól, ten si dala Třebíč sama. Nakonec se k nám ale přiklonilo štěstí v prodloužení."

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže