Benátky nad Jizerou - V sobotní předehrávce 35. kola WSM ligy změřil Slovan síly v Benátkách nad Jizerou. Do vedení šli jako první domácí, hokejisté Ústí nad Labem ale dokázali skóre přetavit ve svůj prospěch, když ve 47. minutě zaznamenal rozhodující branku Petr Tenkrát. V závěru střetnutí využily oba celky možnost oddechového času, Středočeši navíc riskli power-play. Gólem do prázdné branky zmařil naděje domácích Jan Kloz.
so 19. 12. 2015, Zimní stadion Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
4:6 1:1, 2:3, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Jonák (Špaček, Říha), 23. Pletka (Plodek, Stránský), 28. Plodek (Stránský, Říha), 46. Ulrych (Pletka, Stránský) – 16. Merta (Křivohlávek, Gengel), 24. Křivohlávek (Merta, Smetana), 24. Roubík (Tenkrát, Kloz), 38. Kloz (Pohl, Sobotka), 47. Tenkrát (Sobotka), 60. Kloz (Roubík, Tenkrát). Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 270. Střely na branku: 27:33 (10:9, 9:15, 8:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš – J. Říha, R. Hubáček, Kalina, Vitásek, Kajínek, Ulrych, M. Pabiška – Stránský, J. Plodek, Pletka – Jonák, Havlas, D. Špaček – Havel, Kuťák, A. Dlouhý – Ďurač, D. Svoboda. <b>Trenéři:</b> Jiří Čelanský, Antonín Nečas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, D. Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Holomek, Smetana – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Melka, Kuchler – Dalecký, Andres, D. Merta – Křivohlávek, Gengel. <b>Trenéři:</b> Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Zápas předehrávaného pětatřicátého kola WSM ligy byl velmi důležitý pro oba týmy. Vstup do něj měly Benátky výborný, neboť časomíra odkrojila jen minutu a jedenáct sekund a Jakub Soukup byl nucen lovit puk ze své sítě. Povedenou individuální akci totiž předvedl Vít Jonák a perfektní kličkou načal bohatý gólový účet utkání - 1:0.

V polovině první části hry mohl benátecké vedení navýšit místní odchovanec Vojtěch Havlas, jenže jeho důraz na brankovišti úspěch neslavil, a tak udeřilo na druhé straně. Několik nebezpečných pokusů Slovanu ještě benátecká obrana s Lukášem v brance přestála, až v 16. minutě byl v mezikruží zcela volný David Merta a bylo vyrovnáno - 1:1.

Rovněž vstup do druhé třetiny, podobně jako do té úvodní, měli lepší Středočeši a opět strhli vedení na svou stranu. Tentokrát to byla branka spíše z kategorie šťastnějších. Jiří Rys totiž ve snaze zabránit soupeři ve skórování překonal vlastního brankáře, a tak byl gól připsán zkušenému Václavu Pletkovi - 2:1.

Právě tato trefa odstartovala gólové dostihy ve druhé periodě. Ještě ani nedozněla benátecká radost z vedení a bylo opět vyrovnáno, z útočné akce úspěch slavil Jan Křivohlávek - 2:2. Jenže aby toho nebylo pro Benátecké málo, za pouhých devatenáct sekund už Slovan vedl! Mazák Jaroslav Roubík napřáhl na pravém kruhu a hnul ukazatelem skóre - 2:3.

Benáteckým k vyrovnání stavu poté pomohla přesilová hra. Při níž se totiž strhla před ústeckým brankovištěm nepřehledná situace, volný kotouč vypátral ostřílený Jan Plodek a u levé tyčky svou pozici už pak neměl příliš složitou - 3:3. Jenže i Slovan využil početní převahu, a to dokonce dvojnásobnou.

Ani protesty nepomohly Danielu Špačkovi, který nedobrovolně usedl na trestnou lavici a Severočeši trestali. Z dorážky se prosadil Jan Kloz - 3:4. V této třetině si Ústečtí dali ve střelbě opravdu záležet, Lukášovu branku totiž zasypali patnácti pokusy.

Ve třetí třetině gólové dostihy nepřestávaly. Ve 46. minutě totiž bylo opět vyrovnáno. To na modré čáře napřáhl Petr Ulrych a puk zastavila až síť za Soukupem - 4:4. Jenže víckrát už Benátečtí červené světlo nerozsvítili. Byli to naopak hosté, kdo se opět smál. Nedůslednost benátecké obrany znamenala, že zkušený exreprezentant Petr Tenkrát měl dostatek času i prostoru a zblízka pokořil Lukáše popáté - 4:5.

Situace se domácím poté dvakrát zkomplikovala, protože byli sudími posláni do tří a čas se nemilosrdně krátil. Ani závěrečná power play Středočechům nepomohla. Byl to naopak Jan Kloz, kdo dvě vteřiny před sirénou trefil opuštěnou klec a dal tak razítko ústecké výhře - 4:6.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Po čtyřech porážkách jsme jeli do Benátek nad Jizerou s jediným cílem, získat tři body. Utkání jsme nezačali vůbec dobře, dostali jsme hned ve druhém střídaní gól. V šestnácté minutě se nám podařilo vyrovnat. Druhou třetinu jsme začali opět inkasovanou brankou, ale vzápětí jsme dvěma slepenými góly skóre otočili. Ve třetí části jsme chtěli hrát pořád aktivně a i přes vyrovnání jsme chtěli za každou cenu strhnout vítězství na svoji stranu, což se nám nakonec podařilo. Přesto, že naše hra byla kostrbatá, nervózní, vyhráli jsme a za to jsme šťastní. Čekáme na přestávku, kdy budeme hodně trénovat, abychom byli připraveni na zbytek sezony. Vloni se nám to osvědčilo. Ještě bychom chtěli pochválit naše fanoušky, kteří přijeli v hojném množství fandit do Benátek nad Jizerou.“