Ú s t í n/L. - WSM Liga a její 26. kolo přineslo překvapení na stadionu v Ústí nad Labem v podobě jednoznačné výhry domácích. Slovan nejen že nastřílel hostům pět gólů, ale také se Jakubu Soukupovi s pomocí obrany podařilo udržet čisté konto. Slovan tak porazil jeden z nejlepších týmů ve venkovních zápasech a předvedl nejlepší výkon této sezóny.
st 25. 11. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč
5:0 2:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Pohl (Roubík, Tenkrát), 16. Kuchler (Melka, Dalecký), 21. Kloz (Tenkrát), 32. Roubík (Vágner, Pohl), 39. Andres (Pohl, Tenkrát). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 983. Střely na branku: 34:28 (15:6, 14:12, 5:10). Průběh utkání: 5:0. Nejlepší hráč: Petr Tenkrát (UNL).

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – M. Vágner, Pohl, Smetana, Holomek, D. Sobotka, Vl. Brož, J. Látal – J. Kloz, Roubík, Tenkrát – D. Merta, Andres, Rys – Kuchler, Melka, Dalecký – Gengel, Křivohlávek.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (32. Šindelář) – Malena, Bartoň, Čejka, Bilčík, Šaur, Přibyl, Niko – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Miškovský, Zohorna – Šik, Pokorný, Psota.

Ústecký Slovan po porážkách od Slavie a Kadaně už potřeboval na domácím ledě zabrat a proti Třebíči se mu to povedlo náramně. Až možná nečekaně lehce.

Horácká Slavia patřila před utkáním k týmům, kterým se na soupeřových kolbištích daří. Na severu Čech ale Horáci narazili. Už po čtyřech minutách hry otevřel skóre Jan Pohl, který si dokázal poradit před třebíčskou brankou a po přihrávce Roubíka zblízka i pod tlakem překonal Vejmelku.

Slovan byl i nadále aktivní a dostával se před branku Třebíče. Tvořil si šance nebo závary a nepouštěl do akce hosty z Vysočiny. Šance měl Jaroslav Roubík a pak si Slovan vytvořil i nápor při vyloučení hostujícího Čejky. V 16. minutě, právě při početní výhodě domácích, zvyšoval na rozdíl dvou branek Jiří Kuchler. Ten dobře operoval před brankou a dorazil střelu Melky. Ačkoli Slovan využil hned svou druhou přesilovku v utkání, ve zbytku hry se mu v početních výhodách už tolik nevedlo.

Slovan skvěle zahájil i druhou třetinu a dostal tak Třebíč do ještě větších potíží. Přesně v čase 21:00 přesnou střelou po přihrávce Tentkráta nachytal Vejmelku Jan Kloz.

Třebíči se ve středu na ústeckém stadionu vůbec nedařilo. Pouštěla domácí do šancí a sama ústeckého brankáře Soukupa příliš neohrožovala. Hosté dokázali dobře zakombinovat a prověřit gólmana domácích snad jen při přesilových hrách. To platilo například v polovině zápasu, kdy Slovan pykal oslabením za hru v šesti, a to byl Soukup v permanenci. Ústecký brankář byl ale nadmíru pozorný a třebíčské náznaky zastavoval.

Ve 32. minutě pak Ústí definitivně rozhodlo zápas ve svůj prospěch. Po přihrávce Vágnera překonal třebíčského gólmana také Jaroslav Roubík. To už Vejmelka v brance Třebíče nevydýchal a přenechal své místo náhradnímu brankáři Filipu Šindelářovi.

Za stavu 4:0 domácí poměrně zvolnili a Horácká Slavia tak dostala na ledě více prostoru. Třebíč mohla potrestat vyloučení Merty, do střeleckých akcí se dostali i Zohorna s Šaurem. Od modré dobře pálil i Niko.

Paradoxně se ale ještě do druhé přestávky prosadil znovu domácí Slovan. Tomáš Andres v čase 38:31 dorazil střelu Pohla a potvrdil, že po svém příchodu ze Slavie je ve městě na Labi nadmíru produktivní.

Jelikož už bylo hotovo, třetí perioda postrádala patřičné tempo a utkání se spíše dohrávalo. Ústečtí kontrolovali hru a několikrát ještě zahrozili před Šindelářem. Za zmínku stojí akce Gengela či Roubíka. Třebíč se pokoušela alespoň o zkorigování skóre, ale narážela na skvělého gólmana Soukupa. Ústí tak na domácím ledě vyhrálo vysoko 5:0.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Pro nás to byl hodně důležitý zápas, protože v posledním zápase v Kadani jsme nehráli dobře. Potřebovali jsme dneska vyhrát za tři body. To se nám podařilo a jsme za to šťastní. Hlavně jsme rádi, že jsme zápas odehráli s nulou. Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší, zaslouženě jsme vyhráli. Musíme v tom pokračovat dál. Teď nás čeká Most, zase důležitý zápas. Potřebujeme získávat body hlavně doma a hlavně s týmy, které jsou kolem nás. Předvedli jsme parádní týmový výkon, hráli jsme dobře odzadu. První nula, čehož si velmi ceníme. “

Jiří Mička (SK Horácká Slavia Třebíč): „My jsme podali totální blamáž. Nezasloužili jsme si dát ani gól a výsledek je naprosto spravedlivý.“