Ú s t í n/L. - Dramatický zápas se smutnějším koncem pro Lvy byl k vidění v Mladé Boleslavi. Hosté šli totiž brzy do vedení, ale rázem prohrávali o dvě branky. Pak to byli ale oni, kdo se třikrát za sebou trefil, ale nakonec o vedení přišli a 13 sekund před koncem dostali rozhodující branku na 4:5. Je to tak po 17 zápasech první porážka a celkově třetí v sezóně. Mladá Boleslav vyválčila na Lvech nejvíce bodů ze všech týmů a pomohla tak Budějovicím k upevnění prvního místa.
po 13. 12. 2004
BK Mladá Boleslav
5:4 2:2, 1:3, 2:0

Branky: 11. Toužimský (Krupka, Metlička), 13. Kadlec (Toužimský), 22. Hradecký (Jareš), 54. Jareš (Jaroš, Kivoň), 60. Hradecký (Kadlec, Jareš) - 2. Jiří Kudrna (Drábek), 26. Dragoun (Švík), 32. Drábek (Sýkora), 37. Pazourek (Jan Kudrna, Šaffer). Rozhodčí: Froněk – Svoboda, Zítková. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1450. Střely na branku: 24:47. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 5:4.

BK Mladá Boleslav: Přikryl – Morava, Štrach, Toužimský, Mainer, Kivoň, Jareš – Nedorost, Hradecký, Kadlec – M. Krupka, Říha, Metlička – Weiss, Jareš, L. Krupka – Drtina, Holý, Kostourek

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (14. Sáblik) – Pavlas, Mazanec, Kudrna, Kočí, Drábek, Štěpánek, Kříž, Vála – Houdek, Koudelka, Přeučil – Fink, Pazourek, Šaffer – Jankových, Sýkora, Kudrna – Buďa, Dragoun, Švík.

Hosté měli přitom raketový nástup do utkání a už na konci 2. minuty zakončil rychlou kombinaci střelou k tyči Kudrna – 0:1. Domácí, kteří devět zápasů v řadě neprohráli, však nechtěli prodat kůži lacino a v 11. minutě vyrovnali. Toužimský střílel od modré těsně nad ledem a Zikmund kotouč uviděla za svými zády – 1:1. Neuplynuly pak ještě ani dvě minuty a boleslavská radost vypukla podruhé. Nejistý Zikmund stačil ještě střelu Toužimského vyrazit, jenže na Kadlecovu dorážku už byl krátký – 2:1. To už bylo na ústeckého gólmana, který tentokrát opravdu neměl svůj den, moc a přepustil své místo Sáblikovi. Toho jako první prověřil Jaroš, náhradník v ústecké brance se ale překvapit nenechal. Ve zbývajícím čase úvodní třetiny se domácí už jen bránili. Třikrát je totiž nepřesný rozhodčí Franěk poslal do oslabení. Početní převahu však Ústečtí zužitkovat nedokázali.

Naopak na začátku druhé části (to ještě Boleslav dohrávala v oslabení) hosté dokonce ve vlastní přesilovce inkasovali. Jareš uvolnil Hradeckého a ten se zblízka proti Sáblikovi prosadil – 3:1. Ústecké hokejisty ale inkasovaná branka nažhavila a během jedenácti minut třemi góly získali vedení na svou stranu. Nejprve Přikryl jen vyrazil střelu Švíka a puk do boleslavské sítě vrátil Dragoun – 3:2. Ve 32. minutě pálil od modré Sýkora, puk nejprve zasáhl Přikryla do masky, ale k překvapení všech se hrálo dál. Toho využil Drábek a srovnal na 3:3: V další ústecké přesilovce pak hosté zaúřadovali počtvrté, jmenovitě zásluhou Pazourka, který si na přihrávku Kudrny počíhal u zcela opuštění levé tyče boleslavské branky – 3:4.

Po přestávce se boleslavští hokejisté ještě více semkli a předvedli to, co je zdobí v posledních zápasech. Totiž bojovnost, obrovské nasazení a důraz v osobních soubojích. To nakonec také přineslo úspěch. V 53. minutě jim k němu pomohl gólman Sáblik, když inkasoval za úmyslné posunutí branky dvouminutový trest. Boleslav tak hrála přesilovku a tu také využili. Zásluhu na tom měl Jareš a především jeho rána od modré – 4:4. V závěru už se schylovalo k prodloužení, svěřenci trenérské dvojice Petr Kaňkovský a Petr Haken však byli proti. Po levé straně zavezl puk do útočné třetiny Kadlec, na zlatém podnosu naservíroval puk před branku Hradeckému a ten podruhé v zápase rozvlnil síť hostující branky – 5:4. To do konce utkání chybělo pouhých třináct vteřin. Hosté sice zkusili ještě hru bez brankáře, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi):
„Nás pochopitelně musí mrzet skutečnost, že jsme o bod přišli třináct vteřin před koncem. Situaci jsme podcenili a nechali si dát laciný gól. To by se zkušenému mužstvu stávat prostě nemělo. Myslím si ale, že utkání absolutně nezvládl rozhodčí Franěk. A to myslím oboustranně. Ne že bychom se my cítili nějakým způsobem poškozený. Ten rozhodčí prostě na kvalitu té soutěže nestačí. Udělal z toho bramboračku. Velké fauly nepotrestal a naopak vylučoval za maličkosti nebo nafilmování. To hru samotnou rozbíjí.“ Petr Haken (BK Mladá Boleslav):
„Inkasovali jsme brzy první gól a myslím si, že to bylo jen a jen dobře. Nástup do utkání byl totiž z naší strany zbytečně takový bojácný. Ale právě ta branka, kterou jsme dostali, nám pomohla k tomu výkonu, který jsme završili v poslední třetině. Myslím si, že zaslouženě jsme se dostali do vedení 3:1 ve druhé třetině, kdy otočili jednobrankovou ztrátu. Akorát mě mrzí výkon rozhodčího. Myslím si, že celý zápas hře pouze škodil a že škodil především našemu mužstvu.“