Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi se ve 29.kole představili na ledě ostravské Sarezy a vítězstvím v poměru 2:4 opět potvrdili, že na kluzištích soupeřů jsou nepřemožitelní. O výsledek se postarala zejména třetí formace Slovanu Jankových-Sýkora-Kudrna. Každý ze jmenovaných útočníků se jednou zapsal mezi střelce, oba ostravské góly pak zařídil Šebesta.
st 8. 12. 2004
HC Sareza Ostrava
2:4 1:0, 1:3, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Šebesta (Procházka, Holík), 34.Šebesta (Sochorek, Holík) - 27. Lipina (Dragoun, Vála), 31. Jiří Kudrna (Jankových), 36. Sýkora (Kudrna, Drábek), 60. Jankových.
Vyloučení: 3:4, navíc Šebesta (OST) 10. Využití: 1:0. Diváci: 260. Střely na branku: 19:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Ve 29. kole hostila Sareza Ostrava doposud druhý tým tabulky Slovan Ústí nad Labem. Domácí se od prvních okamžiků chtěli na soupeře vytáhnout a již ve 12. sekundě měl první úspěšný zákrok ústecký Sáblík po Pavlačkově ráně. Na druhé straně se ve 3. minutě obtočil kolem brány Petr Lipina, ale Hamrlu nepřelstil; poté se kotouče naplno zmocnili ostravští - šedesát sekund po Lipinově akci pálí Šebesta mimo. Následují šance Grmana v úniku a Duby po Janečkově vypíchnutí; ujala se až paráda Šebesty v čase 6.19, při níž si obhodil Sáblíka a umístil kotouč pod víko. Ústečtí hráči se po inkasovaném gólu vypjali k slibným útokům - s Finkovým nahozením od mantinelu si Hamrla snadno poradil, avšak po kombinaci Jankovýcha s Kudrnou se štěstím vyráží do ochranné sítě. Neujímá se ani rána Drábka. V polovině 1. třetiny si málem sráží Pavlas puk do vlastní sítě po Procházkově střele. Hrál se rychlý a pohledný hokej leč bez šancí. Skóre se mohlo změnit v poslední minutě, kdy Přeučil prověřil tvrdost Hamrlovy přilby.

Do druhé části vstoupili hosté aktivněji. Pazourek, blokován Grofem, střílí vedle. Ve 23. minutě si Přeučil položil domácího gólmana, ale minul. Po ose Procházka, Sochorek pálil nad Šebesta, což mohlo domácí vzhledem k následujícímu vývoji mrzet. V čase 26.01 vyrovnává Ústí Koudelkovým gólem. Gól hostující tým nažhavil a střely Sýkory, Hodka a Přeučila jsou tomu důkazem. Rozjeté duo Kudrna - Jankových nezastavilo ani hákování domácích před brankou na 1:2 v čase 30.37 . Tři minuty nato při přesilové hře Ostravy dokončuje Šebesta akci na jeden dotek gólem na 2:2. V 35. minutě se před Hamrlou dvakrát zjevil Šaffer - zatímco poprvé neuspěl, podruhé se nabídnuté šance zalekl. Výstavní trefou na 2:3 se prezentoval Sýkora, jež tečoval Kočího střílenou přihrávku za záda Hamrlova. Po tomto gólu byla hra dosti rozháraná se spoustou nepřesností na obou stranách.

Při přesilové hře na začátku třetí části se Sochorek snažil zkrotit Holíkovu přihrávku - marně. Krizové chvíle domácích nastaly ve 44. minutě při hře ve třech. Největší příležitost měl Pozourek, jenže jako spousta hráčů před ním, neuspěl. Poté se poroučel na trestnou lavici na 10 minut domácí kapitán Šebesta, bez kterého to ostravským nešlo. Ústí nad Labem bylo v těchto chvílích pány na ledě, jenže gólovou pojistku nepřidali ani Jankových, Sýkora, Šaffer či Kudrna. Snahu vyrovnat měli Pavlačka nebo Gelačák, ale taktéž neuspěli. Domácí tedy sáhli k poslední možnosti - power play. Při níž ovšem inkasovali a to z hole Vítězslava Jankových - 2:4.

Karel Metelka (Sareza Ostrava): " Konec neskončil šťastně, samozřejmě, ale to se dalo čekat, protože jsme hráli proti velice kvalitnímu mužstvu. Já si myslím, že naši hráči odevzdali maximum, které v nich je. Zabrzdilo nás to desetiminutové vyloučení Pavla Šebesty v poslední třetině a dá se říct, že první pětka neodehrála svoji standardní hru. První útočná formace, která inkasovala třikrát. Proti tak kvalitnímu soupeři je těžké se prosazovat, ale rozhodly ty chyby první pětky. A gól v závěrečné hře bez brankáře je hop nebo trop. Myslím si, že nemusíme být smutní. Kluci předvedli solidní výkon."

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): "Myslím, že se dneska hrál kvalitní hokej. Je vidět, že na sebe narazily týmy z horní poloviny tabulky a utkání bylo hodně úporné. Domácím fakt sedla ta první třetina. Byli aktivní a ve druhé třetině se nám povedlo otočit.Ten náskok jsme si hlídali a drželi až do konce. Ve třetí části jsme domácí nepustili do vážnější šance. Měli přesilovky, ale nevyužili je. Na závěr se to štěstí přiklonilo k nám. Myslím, že to dneska byl kvalitní hokej. "