Ústí nad Labem - V šestém přátelském utkání hostili svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše v domácím prostředí Kadaň. Ústečtí hokejisté si dokázali poradit s nepříznivým stavem a po výhře 4:3 po samostatných nájezdech prodloužili šňůru domácích výher na čtyři zápasy. Rozhodující nájezd zaznamenal Antonín Melka.
út 18. 8. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
4:3sn 0:1, 1:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 35. Kopta (Kuchynka, Navarra), 49. Melka (Rys), 57. Baránek (Kurka, Kloz), rozhodující nájezd Melka – 20. Huňady (Havel, Hejcman), 29. Hammerbauer (Havel, Müller), 51. Kůs. Rozhodčí: J. Volf, M. Novák – Šerý, Ptáček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 505. Střely na branku: 36:32 (11:8, 9:10, 14:12 - 2:2). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3. Zakázaná uvolnění: 4:4. Ofsajdy: 2:4; z toho úmyslné 0:2. Vyhraná vhazování: 28:32 (9:11, 10:10, 9:11).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – do 20. Pohl, Smetana, J. Kurka, Hes, Skočovský, Pavlíček, Hucek – D. Tůma, Melka, Rys – Baránek, J. Kloz, Křivohlávek – Navarra, O. Kopta II, Řídel – Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Trhači Kadaň: Strmeň – Szathmáry, J. Mrázek, Mazanec, do 20. K. Charousek, R. Černý, Trefný, Drobný, R. Havel – Račuk, Trochta, Kůs – Chrpa, Hejcman, N. Hlava – Huňady, L. Novák, do 20. J. Novák – Janák, Hammerbauer, Müller. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Začátek severočeského derby se nesl v poklidném duchu, brankáři nemuseli nijak výrazně zasahovat. První vážnější šance přišla až v patnácté minutě, kdy se před brankou Martina Volkeho octl samotný Nicolas Hlava, jenž nepřelstil betony ústeckého gólmana. O necelé tři minuty později si zahrál Slovan devět sekund ve dvojnásobné přesilové hře, avšak ani standardní početní výhodu domácí zužitkovat nedokázali.

V minutě devatenácté přišla na řadu kuriózní situace. Marek Račuk se při svém útoku nejprve střetl s hlavním rozhodčím Jiřím Volfem, který čistý souboj neustál, následně přestřelil a porazil pro změnu čárového sudího Jana Šerého. Ani arbitr z čáry nezůstal pozadu a spadl.

Když už se zdálo, že úvodní dějství skončí bez branek, přišel gól do šatny v podání Kadaně. Jedovku Radka Havla od hranice ofenzivního pásma dokázal Martin Volke vyrazit před sebe, na dorážku Patrika Huňadyho byl ale krátký.

Ve druhé dvacetiminutovce si na další brankovou situaci 505 diváků muselo počkat do dvacáté deváté minuty. Po nepřehledné situaci a závaru před domácí brankou usměrnil střelecký pokus Radka Havla za záda ústeckého hájce svatyně Jan Hammerbauer.

Nedisciplinovanost Sportovního klubu potrestali také hokejisté z krajské metropole Ústeckého kraje, když se za téměř šest a půl minuty prezentoval dobrým důrazem na brankovišti Ondřej Kopta.

Navázat na druhou část dokázal celek pod vedením Miroslava Macha a Tomáše Mareše i v periodě třetí. V úvodu čtyřicáté deváté minuty zahlédl Jiří Rys při přečíslení dva na jednoho ve vlastním oslabení nikým nepokrytého Antonína Melku, který z bezprostřední blízkosti vymetl pavučiny z pravého horního růžku svatyně Jana Strmeně.

Hosté nenechali s odpovědí dlouho čekat, hrubé chyby ústecké defenzivy využil Jaroslav Kůs, jenž dělovkou z levé strany vrátil Kadaň do vedení. Vypjaté derby se znovu vyrovnalo v čase 56:43 min., kdy při signalizované výhodě vyslal Jiří Kurka do brejku Martina Baránka, který si vynutil střelou do šibenice nájezdy.

Minutu před koncem řádné hrací doby měl Slovan možnost přesilové hry, vyloučení Martina Trochty za hákování ale zůstalo nepotrestáno. Na řadu přišly tři samostatné nájezdy na obou stranách.

Loterii zvanou nájezdy zahajovali hráči Ústí nad Labem, Jiří Rys se se střelou k pravé tyči nemýlil. Na opačné straně neuspěl Marek Račuk, jenž se snažil o prostřelení betonů Martina Volkeho. Na začátku druhé sérii šel Slovan do dvoubrankového vedení, Antonín Melka mířil k levé tyčce. Snížit se podařilo Jaroslavu Kůsovi, který mezi betony Martina Volkeho místo nalezl. Mečbol měl na holi Jan Křivohlávek, přízemním pokusem neuspěl. V nelehké pozici se tak octl Jaroslav Mrázek, jenž musel proměnit. Posledně jmenovaný na ústeckého gólmana nevyzrál, a tak se z výhry po nájezdech mohli radovat domácí. Jako rozhodující byl označen nájezd Antonína Melky ze druhé série. Pro Slovan se jedná o čtvrtou výhru v řadě a prodloužení letošní domácí neporazitelnosti.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Jedná se o čtvrtou výhru v řadě, ale v prvních dvou třetinách jsme se dopustili velkého množství chyb, což se nám stalo již podruhé za sebou. V mistrovských utkáních by se nám to nemuselo hrubě vyplatit, proto se nyní musíme zaměřit na odstraňování těchto chyb. Do hry, kterou chceme praktikovat, jsme se dostali opět až ve třetí části a to je pozdě. Opět jsme nehráli v sestavě, v jaké si představujeme hrát, ale i to úterní střetnutí nám ukázalo některé možné varianty složení útoků. Pro nás je nyní nejdůležitější, aby se nám uzdravili hráči, kteří jsou zranění."

Jaroslav Beck (SK Kadaň): "Z našeho pohledu se v útočné fázi nejednalo o špatně odehraný zápas. Za stavu 0:2 jsme si ale začali dělat, co chtěli. Chtěli jsme přidat další góly, přestali jsme dodržovat taktické pokyny a hrát kvalitně v defenzivě. Hra se nám rozklížila, i když jsme se dostali do vedení. Za stavu 2:3 následovala stejná chyba, kdy byli hráči za hrou a zbytečně složitě kombinovali na útočné modré čáře. Domácí nás potrestali a srovnali skóre. Není to pro nás katastrofický výsledek, věděli jsme, že to bude těžký duel. Co se nájezdů týče, to je věc známá, Kadaň vyhraje nájezdy jednou za tři roky. Není nám to dáno, i loni nás penalty stály spoustu zápasů. Nebudeme řešit nájezdy, my potřebujeme dohrát zápas, kdy máme více ze hry a mít hru pod kontrolou. Máme poměrně dost hráčů v přípravě, ukázalo nám to, že se o místo všichni snaží poprat. V sestavě je hodně mladých hráčů, rozhodování pro nás bude složité, rozhodovat budou maličkosti. Dalo by se říct, že v hlavě jasno mám, téměř finální verze sestavy se narodí ve čtvrtek 20. 8. 2015. O ambicích bych nechtěl hovořit, odešli kvalitní hráči Petr Jíra, Karel Ton či Martin Šagát. Cílem ale je zcela určitě nehrát o záchranu, uvidíme, co tým zvládne. Viděli jsme v úterý v Ústí nad Labem, že máme skvělé pasáže, kdy hrajeme výborně, poté se zblázníme a propadneme. Musíme hrát co nejlépe a bodovat."