Kladno - Ve druhém přípravném utkání zajížděli ústečtí hokejisté na led Kladna. Lepší vstup do zápasu zažili Rytíři, kteří ve třetí minutě otevřeli skóre. Slovan dokázal před přestávkou srovnat krok a následně skóre vyrovnat i po druhé inkasované brance. Na třetí gól Kladna bohužel svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše odpověď nenalezli.
út 4. 8. 2015, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
3:2 1:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 3. Bílek (Stach), 46. Posmyk, 54. Posmyk (Stach, Bílek) – 4. Gengel (Baránek), 48. Brož (Baránek, Gengel). Rozhodčí: Ondráček – Kozelský, Řešátko. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 553. Střely na branku: 38:22 (12:8, 10:7, 16:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rytíři Kladno: Švihálek – David Růžička, Kehar, Gutwald, M. Hořava, Posmyk, Potěchin, Zelingr – Kindl, Stach, V. Bílek – Čurda, Machač, Šilhavý – Lukáč, Redlich, Dalecký – Havlůj, Miura, Kružík – Janeček. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, J. Kurka, Smetana, Macek, Skočovský – Křivohlávek, Roubík, D. Merta - Baránek, Gengel, Rys - Kuchynka, Kopta, D. Novák - Podsedníček, Řídel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Ihned v první minutě se dostal k nebezpečné střele z pravé strany Bílek, ovšem jeho dělovku Soukup zlikvidoval. Uběhly dvě minuty a domácí se po zásluze radovali. Stach vyslal krásnou kolmici mezi kruhy a připravený Vítězslav Bílek se nemýlil - 1:0. Po řadě nepřesností Baránek předal puk Ladislavu Gengelovi, který zavěsil bekhendem mezi tři tyče - 1:1. V šestnácté minutě mělo Kladno k dispozici přesilovou hru, jenže do přečíslení tři na jednoho šli hosté a Švihálek musel řešit střelu Skočovského.

Ve druhé třetině museli diváci čekat na větší šanci až do 29. minuty, kdy střela Merty jen o pár centimetrů minula kladenskou svatyni. V akci dva na jednoho přihrával k druhé tyči Machač, kam si šikovně sjel Šilhavý, jenže následná střela minula ústeckou branku. Puk ve výstroji následně ukryl Švihálek po střele Macka.

Ve 45. minutě jen těsně minula branku tvrdá střela kladenského Čurdy. O minutu později se už se svou střelou od modré nemýlil kladenský navrátilec Marek Posmyk – 2:1. S odpovědí však hosté dlouho neotáleli, když se po asistenci Baránka dostal k tvrdé a přesné střele Vladimír Brož - 2:2. Třetí branku Rytířů zařídil opět obránce Marek Posmyk, který vymetl horní růžek ústecké branky – 3:2. Hosté už nedokázali odpovědět a Rytíři si tak připisují první výhru tohoto léta.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): "Vyhráli jsme, což je samozřejmě dobře, ale v zápase byla spousta chyb a nepřesností. Nicméně jsme nehráli důrazně, zatímco soupeř to má kombinačně vyřešené dobře. Trápili jsme se, nedokázali jsme Slovan přestřílet. Před poslední třetinou jsme si k tomu něco řekli. Zvýšili jsme důraz hlavně po buly a chodili jsme před bránu, z čehož se odvinuly góly, to byla jedna z pozitivních věcí."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Jednalo se o vyrovnané utkání, kterému by více slušela remíza. V první třetině se hrál celkem pohledný hokej, od druhé části začala být hra kostrbatá. Měli jsme rozhodnout právě v prostřední dvacetiminutovce, kdy jsme si vytvořili tři tutové šance. V závěrečném dějství jsme se dopustili velkých chyb, po kterých jsme inkasovali dvě branky. Třetí gól domácích podle mého názoru platit neměl, soupeř hrál vysokou holí. V utkání nenastoupili Tůma, Melka, Kuchler, velmi dobrý výkon podal brankář Soukup."