H a v í ř o v - V Havířově neměli Lvi se svým protivníkem větší problémy a brankami Kudrny, Finka a Hodka zvítězili 3:0. Domácí Panteři prohráli druhé domácí utkání za sebou a židle pod trenérem Flašarem se povážlivě naklání. V sobotu jede Ústí ke šlágru 1.ligy na led vedoucích Českých Budějovic.
st 10. 11. 2004, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
0:3 0:0, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 36. Vála (Sýkora, Jiří Kudrna), 45. Fink (Jiří Kudrna, Pazourek), 60. Hodek (Koudelka). Rozhodčí: Hradil – Tuizal, Záviský. Vyloučení: 5:5 navíc Sáblík (Ústí) 10 minut. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 688.

AZ Heimstaden Havířov: Slipčenko – Mareček, Prokop – Vavruša, Šefčík – Dresler, Štěpán – Mikšan, Bouz, Říha – Sikora (45. Dibelka), Seman, Sprušil (45. Sedlák) – Volák, Syřínek, Zdeněk.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Pavlas, Mazanec – Kočí, Jan Kudrna – Vála, Drábek – Kříž, Kubeš – Šaffer, Hodek, Koudelka – Fink, Švík, Pazourek – Sýkora, Jiří Kudrna, Jankových – Přeučil, Buďa, Lipina.

Utkání nemělo od začátku moc rychlé tempo. Domácí chtěli vycházet ze zajištěné obrany, tak se do útoku moc nehrnuli, hosté naopak vyčkávali, s čím vyrukují domácí. A když zjistili, že domácí budou docela neškodní, sami začali vystrkovat růžky. Ve čtvrté minutě se do úniku 2 na 1 dostali Kudrna s Pazourkem, ale Pazourek volil místo přihrávky střelu a Slipčenko byl na místě. V osmé minutě si najel mezi obránce Volák, ale ani on proti Sáblíkovi neuspěl. O minutu později dostal přesně na modrou přihrávku Jankových, ale domácí bek se stihl vrátit a hostujícímu útočníkovi puk vypíchnout. Ve čtrnácté minutě se ocitnul v zatím největší šanci Jiří Kudrna, který těsně před brankářem lehce pozměnil směr dalekonosné střely od modré čáry. Po zbytek třetiny se obě mužstva spíše přetahovala ve středním pásmu a žádnou větší šanci si už ani jeden tým nedokázal připravit.

Hned na začátku druhé části se objevil ve velké příležitosti Fink, ale jeho lehká střela mířila vedle. Ve 23. minutě zkoušel pozornost Sáblíka od modré Prokop, ale ten se překvapit nenechal. O minutu později předvedl pěknou samostatnou akci Říha, který vybojoval přesilovou hru, ale v té si stejně jako ve všech ostatních domácí ani nevytvořili vážnější příležitost. Na konci 27. minuty předvedl výborný zákrok domácí Slipčenko, který perfektně chytil dorážku Koudelky. Když se utkání přehouplo do druhé poloviny, dostal se do větší příležitosti Volák, který v přesilovce nejprve střílel z ostrého úhlu jen do Sáblíka a poté nedokázal dorazit dobré nahození před branku. Pohotově střílel i Mikšan, který z první švihem mířil těsně nad. Ve 34. minutě zkoušel švihem štěstí i hostující Koudelka, ale Slipčenkova vyrážečka byla na pravém místě. O minutu později už domácí gólman tak jistý nebyl, střela Vály mu vypadla z lapačky, ale dojíždějící obránce stihl včas uklidit kotouč do bezpečí. Za další minutu signalizoval rozhodčí vyloučení domácího hráče, ale trest nakonec udělen nebyl, protože Sýkora našel před brankou volného Válu a ten trefil přesně pod horní tyčku domácí klece – 0:1. Zvýšit mohl agilní Koudelka, ale po objetí branky nedokázal bekhendem zamířit přesně.

V poslední třetině zkoušel Dresler překonat Sáblíka opět z velké vzdálenosti, ale ten za svá záda kotouč pustit nechtěl. Zato Slipčenko se musel ohánět. Ve 43. minutě na něj ještě Kudrna nevyzrál, ale o minutu později lovil kotouč ze své sítě podruhé. Hosté totiž předvedli rychlou akci, na jejímž konci byl Fink – 0:2. Hosté stále točili kompletní čtyři pětky a domácí se nedokázali dostat na dostřel hostující branky. Hosté hráli úplně v pohodě, domácí měli štěstí, že junior Slipčenko předváděl výborné zákroky. Nejprve v 51. minutě vychytal Sýkoru a v další minutě i Pavlase. Domácí se ještě pokusili o zdramatizování, ale Sedlák tvrdou střelou minul hostující klec a Bouz trefil bekhendem jen Sáblíka. Ústí nakonec dokázalo využít i jednu přesilovku. V poslední minutě vystřelil Koudelka a odražený puk vrátil v pohodě do branky Hodek – 0:3.

Vít Borůvka (asistent trenéra Ústí n. L.): „Dneska jsme hráli celkem dobře dozadu a soupeře ani nepustili do vážnější šance. Na druhou stranu si myslím, že utkání jsme mohli rozhodnout už v první třetině, kdy jsme mìli tři tutové šance. Havířov hodně spoléhá na první pětku, kde hraje Říha, který dokáže své šance využít a zlomit prùběh utkání, ale dneska se mu to naštěstí nepodařilo. Jako tým Havířov na nás dneska asi neměl.“

Lukáš Říha (útočník Havířova): „Dáváme pořád strašně málo gólů, možná by mohl přijít ještě nějaký útočník. Dneska jsme nehráli špatnì dozadu, ale bohužel jsme nedokázali dát gól. Škoda, že Prokopova přihrávka v oslabení nebyla přesnìjší, protože v samostatných nájezdech si věřím a kdybych dal gól, mohlo utkání vypadat úplně jinak.“