ne 22. 2. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
4:0 1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Ozom (Amirov), 37. Zdvořáček (Vico, Brňák), 46. Zdvořáček (Vico, Spálenka), 55. Zdvořáček (Ozom, Michajličenko). Rozhodčí: Krob – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:4, navíc - Drha (UNL) 10 min. [ZHK], Netolický (KOB) 10 min. [ZHK]. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš – Loukota, Zdvořáček, Vytejček, Michajličenko, Moucha, Drha, Ozom, Amirov, Brňák, Vico, Tomáš, Spálenka

HC Kobra Praha: Haupt – Jaroš, Kratochvíl, Doležal, Hofman, Netolický, Štěpánek, Kadlec, Pechar, Brandejský, Kána, Prakop, Rittig, Šrámek

S cílem pojistit si druhou pozici v tabulce nastoupili ústečtí dorostenci do nedělního zápasu proti Kobře Praha. Domácí se tlačili do útočného pásma a hned v úvodu si svou aktivitou vybojovali přesilovou hru. V té se na samém konci prosadil svou střelou do horního růžku Bořek Ozom a otevřel tak skóre zápasu.

Kobra se vzápětí snažila smazat jednobrankové manko, když se Dobiáše z pravého kruhu pokusil překonat Lukáš Šrámek. Po jeho střele však pouze zaduněl beton a domácí se opět přesunuli do útočného pásma. Šance k navýšení skóre se naskytla Matěji Drhovi po přihrávce Bořka Ozoma. Střela však skončila pouze ve výstroji. Poté se opět dostali na čas do režie hosté. Dobiáš musel být ve střehu po nebezpečné střele z úhlu od Františka Štěpánka a také v následné početní výhodě pro soupeře, kde se o snížení pokusil střelou od modré čáry Tomáš Ritting. Situaci nakonec zvládl a tak si domácí stále drželi jednobrankový náskok.

Velkou příležitost měl Matěj Drha, který si ve středním pásmu rukavicí sklepl kotouč a následně se dostal do samostatného úniku. V přímém souboji byl úspěšnější hostující gólman, který vytáhl svou lapačkou skvělý zákrok.V samém závěru první periody ještě podržel Dobiáš svůj tým při přesilové hře 5:3 a domácí celek odjížděl do kabin s jednobrankovým náskokem.

Podobně jako v první části tak ve druhé byli domácí na ledě aktivnějším týmem. Hostující gólman si svou klec musel střežit již od prvních minut. Do mezikruží vyslal svou přihrávku Petr Zdvořáček, kde si kotouč sklepl Bořek Ozom. Haupt však puk pohotově pokryl. Lehkou práci ovšem hostující gólman neměl ani při pokusu Jakuba Loukoty, po přihrávce od Famila Amirova. Ani tato střela se ale do statistik nezapsala.

Gólová radost domácích přišla až v závěru třetiny. Když se do samostatného úniku dostal Michael Vico. Ve svém nájezdu sice neuspěl, ale pohotovou dorážkou dokonal ústeckou radost Petr Zdvořáček a navýšil tak svým gólem vedení domácího celku.

V poslední třetině opět dominovali domácí a pojistili si svoji výhru. První pokus Michela Vica a Petra Zdvořáčka vsítit třetí branku sice ještě úspěšný nebyl, ale hned vzápětí se kombinace těchto šikovných hráčů opakovala znovu. Petr Zdvořáček nahrával z pravého kruhu před branku na Vica, který pohotově vystřelil. Jeho střelu dokázal hostující gólman ještě vyrazit, ale na dorážku ke které si sjel Petr Zdvořáček, už nestačil. Podobně jako ve druhé třetině tento hráč navyšuje svou dorážkou vedení domácího celku.

V čase 54:49 Petr Zdvořáček zvedal ruce nad hlavu po třetí a krásným hattrickem dokonal ústeckou výhru na domácím ledě. Stalo se tak po opětovné kombinaci s Bořkem Ozomem na konci které Zdvořáček zakončil do středu levé části brány a pojistil tak konečnou výhru 4:0.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Kluci odehráli parádní zápas, jsme rádi za tři body a čisté konto."

Rudlof Dlouhý (Kobra Praha): "Soupeř byl jednoznačně lepší. My jsme mu to ulehčili, protože kluci vůbec nepodali výkon hodný našemu postavení v tabulce. Nezasloužili jsme si ani bod, je to smutné, ale je to tak."