Ú s t í n/L. - Po nečekaně dramatické zápletce Lvi ukořistili další tři body. Porazili Mladou Boleslav 4:3. Když v 51. minutě upravoval Tomáš Sýkora na tříbrankový rozdíl, jistě nečekal, že se Ústečtí budou v samotném závěru o vítězství strachovat. Boleslav stihla snížit na rozdíl jediné branky, ale k vyrovnání se nakonec ani při krátké power play nedostala.
po 1. 11. 2004
BK Mladá Boleslav
4:3 3:1, 0:0, 1:2

Branky: 3. Hodek (Koudelka, Pavlas), 10. Jankových (Sýkora, Jiří Kudrna), 18. Jan Kudrna (Fink, Švík), 51. Sýkora (Drábek, Vála) – 14. Hradecký (Kameš, Kadlec), 51. Metlička, (Oliverius), 56. Jaroš (Hradecký). Rozhodčí: Fraňo – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Holý (MBL) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2000. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3. Střely na branku: 29:18.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Vála, Kasík, Kříž - Hodek, Koudelka, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Jankových, Sýkora, Kudrna - Buďa, Lipina, Jelínek.

BK Mladá Boleslav: Musil - Toužimský, Drtina, Meňhart, Jareš, Holý, Derner - Metlička, Oliverius, Kostourek - Kadlec, Hradecký, Kameš - Říha, Havel, Jaroš - Nedorost, Hluchý.

Díky ostré konkurenci dohrávaného zápasu 1. fotbalové ligy, kdy Teplice hostily ve šlágru kola pražskou Slavii, se přišlo na Mladou Boleslav podívat zatím nejméně diváků, pouze 2000. Hokej se na ústeckém zimním stadionu však hrál jen v první třetině. Ostatní části už mnoho kvalitní hry nenabídly. Domácí Lvi po vstřelení branky na 4:1 podlehli nepochopitelně uspokojení a po hrubých chybách nabídli soupeři zdramatizování zápasu. Kaňkou na zápase bylo i nebývalé množství zraněných. Ke třem hráčům domácího týmu, kteří utrpěli různé zhmožděniny přibyli i tři hráči soupeře. Dva z nich utrpěli tržné rány, Kameš má zlomenou ruku. Zápas měl ještě emocionální dohru v zákulisí zimního stadionu, ale nakonec se podařilo všechny zúčastněné uklidnit.

Do zápasu vstoupili lépe Lvi. Vytvořili si převahu, která byla navíc brzy umocněna přesilovou hrou. Ke vstřelení úvodní branky utkání spotřeboval Hodek z přesilovky pouhých 36 vteřin. Ve 4. minutě napřáhl k vyrovnání od modré Toužimský, ale Zikmund se překvapit nenechal. V 7. minutě si řada vedená Pazourkem utvořila před Musilem doslova přesilovkový zámek. Vzápětí se ale domácí hokejisté museli bránit přesilovce hostí. Oslabení vyšlo domácím na výtečnou, protože i v této době často ohrožovali Boleslavskou svatyni. V 9. minutě se kolem levého mantinelu protáhl do útočného pásma Sýkora, přes obránce předložil kotouč mezi kruhy najíždějícímu Jankových, který z první nedal Musilovi šanci. O minutu později si oba jmenovaní vyměnili role, ale Sýkora Musila nepřelstil. Vzápětí na druhé straně zahrozil Jareš, ale v tísni netrefil branku. Ve 13. minutě našel Jankových před brankou najetého Jiřího Kudrnu. Jeho pokus z voleje Musil kryl. O několik okamžiků později chyboval v útočném pásmu Kříž, toho využili Kameš s Hradeckým, proti kterým byl Zikmund bezmocný. Ihned po rozehrání si před branku hostí vybruslil Hodek, ale i jeho pokus ztroskotal na boleslavském brankáři. V 16. minutě se v jasné šanci ocitl Drábek, kterého vyslal Lipina, ale trefil jen dobře stojícího brankáře. Tlak Slovanu dále narůstal a vrcholil v 18. minutě při přesilové hře. Jan Kudrna vystřelil přes klubko hráčů a Musil viděl puk až v brance - 3:1. Těsně před první sirénou stihl ještě pěkně namazat Kasík, ale Zikmund zachránil.

Do druhé třetině vstoupili domácí v oslabení. Přesto se Lipina s Koudelkou dostali do přečíslení, ale Koudelka z první netrefil branku. Ve 24. minutě nabruslil do útočného pásma Hluchý, vystřelil zpoza kruhu a Zikmundovi možná ještě teď zvoní v uších, jak mu zahrál na pravou tyč. Domácí hokejisté jakoby se s dosaženým stavem uspokojili a nepochopitelně zvolnili tempo. Hokej se z ledu postupně začal vytrácet. Z šedi podprůměru vyčnívala jen ve 28. minutě šance Šaffera, kterého při blafáku fauloval Jaroš a ve 36. minutě šance Drtiny, který vystartoval z trestné lavice, ale dohonil ho Jan Kudrna a vytlačil ho ze střelecké pozice.

Třetí třetina začala z obou stran velmi vlažně. Spíš než na hokeji se zdálo, že jsou diváci svědky tvrdého rohovnického klání. Svůj díl na tom měl i hlavní rozhodčí Fraňo, který oboustranně často pouštěl hrubé fauly a na druhou stranu vylučoval za běžné zákroky. Pro hokejisty tak bylo těžké se jeho metru přizpůsobit. Po nezáživné první desetiminutovce vybojoval u hrazení kotouč Drábek, který byl při snaze o únik ze závaru faulován. V nabídnuté výhodě ještě v pádu stačil přistrčit kotouč Sýkorovi a ten blafákem do bekhendu, když zvedl ještě kotouč pod víko, nedal Musilovi šanci. Odpověď hostů přišla hned po 32 vteřinách. V rozehrávce udělal při vlastní přesilovce školáckou chybu Buďa a do přečíslení se dostali Oliverius s Metličkou - 4:2. Navíc si při tomto gólu vybral slabší chvilku i brankář Zikmund. Poté už domácí hokejisté hráli zcela zřetelnou údržbu, ale v 56. minutě nezachytili bleskový protiútok Jaroše. Hosté vycítili možnost z téměř ztraceného utkání vydolovat ještě minimálně bod a snažili se vyrovnat. Domácí hokejisté ale pozornou obranou už od středního pásma žádné další drama nepřipustili.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Do Ústí jsme jeli s cílem bodovat, ale o celém utkání, myslím si, rozhodla první třetina. Tam jsme hráli trochu bojácně a dostali jsme tři branky. Potom jsme hru vyrovnali, ale bylo už pozdě. V té době už to bylo 4:1 a neměli jsme dost sil na to v závěru dotáhnout kvalitního soupeře. Zřejmě to ovlivnilo to, že jsme měli tři zraněné hráče. Sestava, která se narychlo udělala, byla příčinou toho, že se hráči více semkli a bojovali a tím jsme se dostali zpět do zápasu. Proč jsme sáhli ke změnám v kádru? Do Písku to byla výměna na jeden měsíc. Hráče sledujeme a uvidíme, jak se nám hráči vrátí. Tuto změnu jsme udělali, aby se hráči dostali více do hry, protože málo hráli a v Písku budou určitě na ledě daleko častěji. Totéž bylo i s Kostourkem a Holým, kteří byli na střídavý start v Benátkách. Ti už jsou zpět."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme odehráli dobrou první třetinu. Ve druhé to byl, spíš než hokej, úporný boj. Ve třetí třetině jsme se snažili hrát více odzadu a kontrolovat výsledek a čekat na chybu soupeře. Z toho jsme dali branku na 4:1, ale závěr jsme hrubě podcenili a málem se nám to vymstilo. U všech tří gólů byla čtvrtá řada, ta dnes podala velmi špatný výkon. Věřili jsme si, že to zvládneme, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme to udrželi. I když je pravda, že v posledních 3 minutách jsme soupeře do žádného tlaku nepustili. Poslední dobou se nám stává, že když dáme rychlé góly, tak nás to svádí k tomu, trochu to podcenit. Začneme myslet hodně na útok, a pak propadáme v obranné fázi. Dnes to soupeř dokázal potrestat. Byly to hrubé individuální chyby, které by se neměly stávat ani v dorostu. Teď je den volna a ráno se už plně zaměříme na zápas v Brně. Kometa má výborné mužstvo do útoku a spoustu šikovných hráčů. Zvláště tam si budeme muset dát velký pozor při hře dozadu a čekat na brejky. V souvislosti s reakcí pana Hořavy bych chtěl jen říci, že co se týče dnešních zranění, tak já si nemyslím, že zrovna my patříme mezi mužstva, která hrají nějaký fyzický hokej. To, co se dnes stalo Kamešovi, to se během zápasu stane několikrát. Myslím tím obdobné souboje, při kterých k takovému zranění může dojít. Spíš bych řekl, že hosté dnes moc hokeje nepředvedli, bylo to spíš sumo. Samé držení, hákování... My jsme se snažili hrát hokej, soupeř ho spíš bořil. Pokud se jim při tom ještě zraní hráči, je to k zamyšlení, nechtěl bych to ale více komentovat."