Ú s t í n/L. - Třetí domácí utkání v řadě zvládli vítězně Ústečtí Lvi. Po vítězství nad Opavou a Hradcem si poradili i se Sarezou Ostrava. Oproti posledním střeleckým hodům zaostali, ale jen mírně. Zvítězili 4:1. Zápas zlomil přesilovkovým gólem Aleš Vála, když potrestal vyloučení Gelačáka již po sedmi vteřinách. Slovan rychle přidal další dvě branky zásluhou Jankových a Lipiny. Ve zbytku zápasu náskok bezpečně uhájil. Stále drží druhou figuru za Budějovicemi. Další konkurenti Chomutov a Hradec však prohráli a začínají ztrácet.
st 27. 10. 2004
HC Sareza Ostrava
4:1 1:1, 3:0, 0:0

Branky: 1. Švík (Fink), 22. Vála (Drábek, Sýkora), 27. Jankových (Vála), 28. Lipina (Hodek) – 20. Vrtík (Köhler). Rozhodčí: Chlupsa – Bertlík, Hauser. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 3500. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Střely na branku: 46:28.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Jan Kudrna, Kočí, Drábek, Kasík, Vála, Kříž - Hodek, Lipina, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Přeučil, Buďa, Dragoun

HC Sareza Ostrava: Hamrla (27. Krumpoch) - Gróf, Chmelíř, Vrtík, Mocek, Holík, Grman, Buček - Janeček, Bařica, Šebesta - Mikulík, Pavlačka, Gelačák - Köhler, Hulva, Krenželok - Duba, Čech, Glas

Poprvé v historii se na ústeckém ledě představil nováček z Ostravy. Hokejisty ze severu Moravy přivedl jako trenér na led bývalý reprezentant a hráč NHL Miloš Holaň. V kádru hostujícího mužstva to však rozhodně jako u nováčka nevypadalo, neboť většina hráčů má zkušenosti jak z 1. ligy, tak i z extraligy.

Do zápasu vstoupili Lvi famózně. Hned v 1. minutě zamíchal kotoučem za brankou Fink, našel najetého Švíka a ten již po 43 vteřinách otevřel skóre. Vzápětí mohli domácí vedení zvýšit, když na trestné lavici seděl Vrtík, ale Hamrla všechny jejich pokusy pochytal. Hokejisté Slovanu si vytvořili tlak a téměř k ničemu soupeře nepustili. V 8. minutě zachytil v útočném pásmu Švík vyhozený kotouč, nahrál mezi kruhy Hodkovi, ale jeho pokus brankář Sarezy vyrazil. O minutu později měli domácí opět výhodu jednoho muže v poli, ale paradoxně se zdálo, jako by jejich tlak utlumila. Šebesta se dostal pohodlně až před Sáblíka, ale nedal. Po vyrovnání sil se domácí hokejisté dál nemohli dostat zpět do tempa. Naopak při narůstající aktivitě Severomoravanů fauloval Kočí. Přesilovky ale nebyly dnes silnou zbraní ani pro hosty. Od 13. minuty hosté diktovali tempo hry a gól doslova visel ve vzduchu. V 15. minutě se Jiří Kudrna dostal do obrovské šance, když ujel a byl nikým neatakován přímo před Hamrlou. Hostující brankář se však neukvapil, počkal si a jeho šanci zneškodnil. V poslední minutě první třetiny nejprve Sáblík zachraňoval před Mikulíkem, ale vzápětí poté byl úplně bezmocný při Vrtíkově tečované střele ze středního pásma - 1:1.

Do druhé třetině vstoupili domácí opět aktivně. Ve 22. minutě jim navíc Gelečák po krosčeku dal možnost hrát další přesilovku. Na trestné lavici pobyl ale jen 7 vteřin. Tak dlouho trvalo než vyhrál Sýkora vhazování, Drábek nahrál Válovi, ten si najel až ke kruhu a propálil Hamrlu. O několik okamžiků později byla výhoda jednoho muže v poli na straně ostravských. Domácí hokejisté jim ale aktivním napadáním znemožnili jakýkoliv náznak šance. Ve 27. minutě se jako blesk vřítil do útočného pásma Jiří Kudrna, křížem našel Jankových a ten nedal Hamrlovi šanci. 3:1 a hosté vystřídali brankáře. Místo strážce svatyně zaujal Krumpoch. Ten se v brance ještě ani pořádně nerozkoukal a už ho naostro prověřil Hodek. Jeho pokus sice brankář hostí ještě zlikvidoval, ale na dorážku číhajícího Lipiny byl krátký. Poté se tempo hry viditelně zvolnilo. Lvi v poklidu kombinovali, ale hosté přesto dokázali chvílemi pěkně vystrčit drápky. Ve 36. minutě se v závaru před domácí brankou nejlépe zorientoval právě její strážce a uhasil tak počínající požár. Vzápětí se do sebe pustili Mazanec s Köhlerem a Sáblík se zájmem přihlížel. Vyhozený kotouč se ale mezitím odrazil zpět a směřoval v poklidu zpět do brankoviště, kde se zastavil o levou tyč. Až teprve bouřící ochozy donutili Sáblíka rozhlédnout se kolem sebe a kotouč zalehnout. Poté putoval ústecký rohovník Mazanec na trestnou lavici. Během přesilovky hostí se dvakrát za sebou ocitl před domácí brankou nikým neatakovaný Duba, ale poprvé z otočky netrefil branku a podruhé jeho pokus Sáblík chytil.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí hráči opět bleskově. Hned po 18 vteřinách hry trefil z dobré pozice boční síť Lipina. Vzápětí nekoncentrovaná domácí obrana nechala ujet Vrtíka, který ihned prověřil pozornost domácího brankáře. Postupně začali hosté více tlačit a hokejisté Slovanu se museli bránit. Ve 47. minutě však ujel Šaffer, od modré vyslal švihem projektil, ale Krumpochova lapačka byla na místě. Ihned po vhazování si po nedorozumění dala hostující obrana málem vlastní gól. Hosté ale nedokázali Lvy udržet pod souvislejším tlakem a hokej se postupně z ledu vytratil. Dívat se bylo možné spíš na boj ve středním pásmu. Ze šedi vybočil v 53. minutě opět Šaffer, jehož prudkou střelu vytěsnil brankář Ostravy nad branku. Poslední možnost zkorigovat výsledek měl v 58. minutě na své holi Vrtík, ale jeho střela šla těsně nad Sáblíkovu branku. Několik vteřin před závěrečnou sirénou zahrozil ještě Sýkora, který se proháčkoval až před brankáře, ale svoje sólo nedokázal proměnit.

Miloš Holaň (HC Sareza Ostrava): "Do Ústí jsme jeli s tím, že se nebudeme bát a budeme soupeře napadat. Zatím se nám to v zápasech venku vždy dařilo. Ale tady uděláme hned ve druhém střídání fatální hrubku, dostaneme gól a hra se nám začne bortit. Pak se nám sice střelou od červené podařilo vyrovnat, ale potom... Já se nebudu k rozhodčím vyjadřovat. Nemá to cenu, ať už je to v lize tady nebo v extralize. Okamžitě v 1. minutě druhé třetiny jdeme do oslabení, dostaneme z toho gól a potom už, si myslím, že domácí kontrolovali hru. Stáhli jsme hru na tři útoky, ve třetí třetině jsme se pokusili o nějaký tlak, ale když ze tří posledních zápasů dáme jen tři góly, můžeme těžko chtít vyhrávat. Jsme naprosto neškodní v přesilových hrách a i v proměňování jasných šancí. Netrefíme branku, neproměňujeme samostatné nájezdy. Tam jsou ty hlavní chyby, v čem nás soupeř předčil."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme měli dobrý vstup do utkání, dali jsme rychlou branku a zhruba do 10. minuty jsme byli aktivní. Potom jsme přestali hrát, aktivitu jsme přenechali soupeři a každé střídání tam hrozilo nějaké nebezpečí. Paradoxem je, že z vyložených šancí jsme gól nedostali. Až potom ze střely ze středního pásma, kdy to ještě tečoval obránce. Utkání jsme rozhodli zlepšeným výkonem ve druhé třetině. Třetí třetina, to už byl takový hokej... Spíš neudělat chybu a dohrát to. Čekali jsme, jestli soupeř zvýší aktivitu, ale oni už neměli sílu, aby šli do nějakého trvalejšího tlaku. Dnes je spokojenost se třemi body. Bylo to kvalitní utkání s těžkým soupeřem. Důležité je, že jsme teď hráli se soupeři, kteří jsou těsně za námi a že jsme je nepustili do kontaktu. Rozhodně ale ještě ve hře směrem dozadu děláme chyby. Těch se do budoucna musíme vyvarovat. Nesmíme během zápasu ani na chvíli polevit, viz dnes těch druhých 10 minut v první třetině. Jak nehrajeme naplno, je to špatné. V sobotu jedeme do Písku. Vzhledem k jejich postavení v tabulce se snaží zkvalitnit kádr a hráči jako Filipi, Lála, Hájek jim určitě přinesou vyšší kvalitu. Přestože jedeme ven, tak tam musíme bodovat. Jedeme tam vyhrát. Oni mají mladé mužstvo, které hraje hodně fyzický hokej a my musíme být připraveni na tu jejich agresivitu a hlavně se vyvarovat zbytečných vyloučení."