Ústí nad Labem - Po dvě třetiny bylo utkání desátého kola nadstavby na ledě Slovanu zcela vyrovnané. I když po čtyřiceti minutách byl stav 4:4, ve třetí třetině jakoby soupeř vůbec nebyl. Ústečtí dokázali vstřelit 5 branek a s tímto rozdílem také v poměru 9:4 vyhráli. Šest kanadských bodů - hattrick a tři asistence, si připsal Jakub Suchan (na fotografii) a z velké části tak napomohl k vítězství domácímu celku, který je nyní na prvním místě v tabulce.
ne 11. 1. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
PZ Kladno
9:4 2:1, 2:3, 5:0

Branky a nahrávky: 6. Suchan (Zdvořáček, Trončinský), 18. Piewak (Zdvořáček, Jindřich), 26. Suchan (Bačák, Trončinský), 34. Řídel (Vykouk, Klement), 46. Macek (Suchan, Piewak), 51. Zdvořáček (Kopta, Trončinský), 53. Suchan (Vykouk, Hucek), 54. Řídel (Suchan), 57. Bačák (Suchan) – 19. Habrdla, 28. Bodor (Černý, Himl), 35. Habrdla (Veselý), 40. Srpek (Procházka, Kadlec). Rozhodčí: Místecký – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:9. Využití: 4:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 9:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Vykouk, Piewak, Trončinský, Řídel, Hucek, Kopta, Navarra, Macek, Bačák, Strnad, Jindřich, Zdvořáček, Suchan, Klement, Kašek

PZ Kladno: Melančin – Paták, Dolejší, Procházka, Habrdla, Veselý, Novák, Černý Christl, Bodor, Pliml, Srpek, Kadlec, Krejčík, Himl

Domácí začali utkání lépe. Hned po úvodním vhazování se tlačili do útočné třetiny. Jan Jindřich probruslil podél mantinelu až do levého kruhu, odkud vystřelil. V tomto souboji byl však úspěšnější Melančin. Avšak po necelé minutě se už skóre otevíralo. Po přihrávce Martina Zdvořáčka se do úniku dostal Jakub Suchan a před hostujícím gólmanem přesně backhandem zakončil nad beton.

V první třetině se také vylučovalo. Na trestnou lavici usedl domácí hráč, ale soupeř se ani v početní výhodě k větší šanci neprobojoval. Naopak. Ústečtí se drželi v útočném pásmu a pokusili se několikrát navýšit své vedení. Martin Zdvořáček nejprve nahodil kotouč před bránu, poté si k němu sám sjel a vystřelil.

Hned po skončení trestu si své provinění odjel odsedět další domácí hráč. Po tomto střetu zůstal kladenský hokejista ležet za bránou. Roman Navarra, tak svůj tým poslal do pětiminutového oslabení a sám už se do utkání nezapojil.

Ovšem po zhruba půl minutě se počet hráčů na ledě vyrovnal. Při hře 4 na 4 se gólově prosadil Erich Piewak, jenž se nejlépe zorientoval před brankou a prostřelil Melančina. Hra ve čtyřech pokračovala a ani hosté z ní nevyšli gólově na prázdno. Dominik Habrdla se z hranice levého kruhu trefil přesně do horního růžku. Snížil tím vedení ústeckého celku a po úvodní dvacetimutovce svítil nad ledovou plochou stav 2:1.

Hned z kraje druhého dějství sebral kotouč ve středním pásmu Marek Macek, ale na konci jeho úniku byl úspěšnější hostující gólman. Ten musel předvést hned několik zákroků. Lukáš Vykouk vypálil z pravého kruhu. Jeho střela skončila ve výstroji. Vzápětí po vhazování přišla od modré čáry prudká rána z hole Martina Zdvořáčka. Tentokrát gólu zabránil beton Melančina.

Produktivita se však modro-žlutým vyplatila. Kladenští faulují a domácí opět navyšují své vedení na rozdíl dvou branek. Již po druhé v utkání se prosadil Jakub Suchan. Vybruslil od mantinelu a z mezikruží poslal puk po zemi k tyči.

Po inkasované brance se hosté snažili zefektivnit hru a ohrozit Martina Kosinu. V důsledku toho ústečtí faulují a soupeř taktéž nezaváhal. Do odkryté levé části klece se trefuje David Bodor.

Do konce druhé části se skóre měnilo ještě třikrát. Nejprve se při signalizované výhodě z otočky trefuje Daniel Řídel, ale na tento gól přichází rychlá odpověď. Hosté drží krok s domácími a opět snižují na rozdíl jediné branky. Dominik Habrdla po druhé skóruje, tentokrát překonal Kosinu z pravého kruhu. 19 vteřin před sirénou se pod víko trefil kladenský Martin Srpek a srovnal tak stav utkání na 4:4.

Poslední třetina rozhodla. Domácí hokejisté postupně pěti góly rozebrali kladenskou obranu a bylo po zápase. Jako první dostal kotouč za záda Melančina Marek Macek. Při přesilové hře se svou brankou se zapisuje do statistik také Martin Zdvořáček, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Následovala další početní výhoda ústeckých, při niž Jakub Suchan po střele z levého kruhu mezi betony zaznamenává hattrick. Na rozdíl čtyř branek zvýšil Daniel Řídel a definitní konec soupeřovým nadějím dal Vladimír Bačák po své gólové střele z mezikruží.

Ústečtí junioři sice nenaplnili přání diváků na deset gólů, ale z nedělního utkání si po výhře 9:4 odnáší zasloužené tři body.